Tarptautinės studentų dienos kodas – KU studijuojančių sesių ir brolių duetai

Kasmet lapkričio 17-ąją, Tarptautinę studentų dieną, visuomenės žvilgsnis krypsta į studentiją – jauną, energingą ir kūrybingą visuomenės sluoksnį, su kuriuo siejami geresnio gyvenimo ateityje lūkesčiai. 

„Čia esi matomas“ – skelbia KU šūkis. Ir tai ne tik žodžiai. Glaudžioje KU studentijos bendruomenėje šiemet buvo pamatyti Universitetą prie jūros pasirinkę broliai ir seserys ar dvyniai.

Duetų, pasirodo, galima aptikti visose studentų kategorijose, net didžiausio KU socialinės atskirties mažinimo projekto – Trečiojo amžiaus universiteto paskaitų auditorijose.

Gaila, kad ne visiems aplinkybės leido sudalyvauti jau tradicija tampančioje proginėje fotosesijoje, bet trys prieš objektyvą stojusios poros atskleidžia įdomias istorijas.

Dvynės iš Kupiškio krašto jau priprato prie audrų

Valiūkiškai šypsosi 18-metės seserys iš Kupiškio apylinkių – Elija ir Julija Abromenko. KU jos šiemet pradėjo studijuoti slaugą.

Seserys panašios lyg du vandens lašai, tokia pat apranga, net linksmi kuodukai ant galvos identiški, jos ir kalba kone duetu arba viena pradeda sakinį, o kita jau baigia mintį...

Kaip atsidūrė uostamiestyje? Sako, mama čia taip pat studijavo slaugą, čia yra giminių, tad pasirinko jau šiek tiek pažįstamą kraštą.

Gražus miestas, šalia jūra. Tiesa, Klaipėda jau spėjo nustebinti. Būtent čia, pasakoja viena per kitą seserys, pirmąkart savo gyvenime jos gavo perspėjimus į telefonus apie pavojingai stiprėjantį vėją.

„Iš pradžių nejauku buvo. Dabar jau pripratome“,- konstatuoja. Apie save pasakoja linksmai: visuomet laiką leidžia drauge, bendri ir draugai, ir pomėgiai, toks pats pasaulio supratimas.

Ilgesniam laikui buvo išsiskyrusios tik kartą, kuomet viena patyrė kaulų lūžius ir turėjo juos gydytis, po to reabilitacija. „Buvo sunku ir liūdna“,- prisipažįsta Elija. Kas toliau?

Dvynės tvirtina, jog joms būti drauge neatsibosta ir tikisi, jog taip bus ir toliau, gal net pavyks ir darbuotis drauge. Į klausimą, ar jau teko pagudrauti ir savo panašumu pasinaudoti studijuojant, atsako neigiamai, nes „atsiskaitymų nedaug buvo“...

Kretingiškės sesės vienbalsiai pasirinko ekonomiką

Seserys dvynės Ugnė ir Agnė Viliušytės – KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete studijuoja ekonomiką. 19-metės baigė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnaziją ir pasirinko studijas Klaipėdoje.

Ar svarstė studijuoti skirtingus dalykus? – „Ne, – pasakoja Ugnė. – Mes nuo pat pradžių visur kartu – anksčiau mokykloje, dabar – ir paskaitose, ir namie.

Mus domina tie patys dalykai, mūsų draugai tie patys“. Ar neatsibosta viena kitai?

Sako, jog būna akimirkų, kai norisi pabūti po vieną, bet kai praėjusią vasarą sesuo išvyko padirbėti į užsienį, Ugnė prisipažįsta, jog be antrosios puselės buvę ir sunku, ir ilgu.

Dvynės pasakoja, jog aplinkinių reakcijos į jas būna skirtinga. „Vieniems mes kaip du vandens lašai, kitiems – ne. Matyt, čia nuo žmonių priklauso“, – svarsto. Kaip į dvynių porą reaguoja dėstytojai?

Pasak merginų, jokio išskirtinio dėmesio ženklų iki šiol nebuvo. Ir kuo toliau, tuo ramiau Universitete jaučiasi, nes prisiklausiusios pasakojimų apie griežtus dėstytojus, turėjo visokių baimių apie tai, kaip čia klostysis studijos.

O apie ateitį pasvarstymai taip pat dar nedrąsūs. „Sako, kad po studijų dvynių keliai išsiskiria. Skirtingos karjeros, skirtingi poreikiai ir norai...“,– apie dar neapmąstytą ateities viziją mintijo viena iš sesių.

Brolio ir sesers duetui iš Ukrainos Klaipėdoje trūksta tik tėvų

Iš KU studijuojančių užsienio jaunuolių į fotosesiją buvo pakviesti broliai Okenwos iš Nigerijos.

Jų Klaipėdoje visas trejetas ir, kaip laiške atviravo vienas iš trejeto, informatiką studijuojantis Danielis, šeimos nario petys jiems buvo svarbus dalykas studijoms renkantis tolimą, visiškai nepažįstamą Lietuvą, kurioje dar būna ir šalta...

Broliams sudalyvauti fotosesijoje nepavyko, užtat iš nuotraukų jaukiai besišypsantiems ukrainiečiams broliui ir seseriai Rodionui ir Katerynai Synelnykovams lietuviško pajūrio klimatas nebuvo staigmena. Jie patys iš Ukrainos miesto-uosto Chersono, KU studijoms pasirinkę dar iki karo.

Rodionas čia studijuoja jūrų transporto inžineriją ir jau darbuojasi, jaunesnė  sesuo verslo vadybos studentė. Kateryna atvira, jog tėvams buvo nelengvas iššūkis apsispręsti išleisti studijuoti į Lietuvą abu savo vaikus.

„Apie KU mums papasakojo Artiomas Petrykas, ukrainietis istorikas, dirbantis KU. Man patiko mintis, jog galiu studijuoti Europos universitete, kad mokysiuos anglų kalba.

Brolį, kuris iki tol domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, suviliojo galimos karjeros perspektyvos. Tėvai sutiko. Jiems buvo ramiau tik dėl to, kad abu būsim kartu“,–  pasakoja Kateryna.

Tai, kad ir dabar jie drauge, anot merginos, abiem svarbu, nes „visada šalia yra žmogus, su kuriuo gali pasitarti, pasikeisti žiniomis – abu esam toje pačioje padėty“. Kas toliau?

Brolio ir sesers duetas sako toli ateities neplanuojantys, nes karas parodė, kad niekas nežino, kas gali nutikti rytoj. Ir sesei, ir broliui Klaipėdoje gyventi patinka. Jiems būtų ramiau, jei šalia jų, taip pat saugiai gyventų ir jų tėvai, gydytojai, bet kol kas tai neįmanoma.

***

Ir dar pora štrichų KU studentų bendruomenės paveikslui. Universitete studijuoja pustrečio tūkstančio studentų: jauniausiems 17 metų (tai – jaunuoliai iš Ukrainos, bendrojo lavinimo mokyklą baigiantys metais anksčiau nei Lietuvoje), vyriausiems 63 m. – KU Tęstinių studijų centre jie studijuoja pedagogikos modulį.

Pagal lyties kriterijų studentų iš Lietuvos kategorijoje dominuoja moteriška lytis, studentų iš užsienio kategorijoje – daugiau vyrų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder