Situacija Klaipėdos poliklinikoje inicijuos teisės aktų keitimą?

(10)

Jau dvi savaites viešojoje erdvėje aktyviai diskutuojama apie situaciją Klaipėdos miesto poliklinikoje, kur nuo rugsėjo 1 d. priimti į darbą gydytojai-specialistai negali teikti nemokamų paslaugų.

Antradienį diskusija persikėlė į Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetą.

Jame Klaipėdos miesto poliklinikos vadovas Jonas Sąlyga dar kartą pakartojo, kad jau antrą mėnesį poliklinikoje dirbančių pulmonologo, reumatologo ir nefrologo konsultacijos yra mokamos - 35 eurai už konsultaciją. Taip pat specialistai negali išrašyti receptinių vaistų, nukreipti paciento tyrimams.

Taip yra todėl, kad nėra pasirašyta sutartis su Valstybine ligonių kasa (VLK) dėl šių konsultacijų apmokėjimo.

Privatininkų protegavimas?

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus jau anksčiau teigė, jog VLK sprendimas nemokėti už Klaipėdos miesto poliklinikoje įdarbintų specialistų paslaugas galimai yra privačios medicinos protegavimas.

„Klaipėdos miesto poliklinika įgyja vis didesnį pagreitį. Tai mūsų tikslas - turėti gerai veikiančią polikliniką, kurioje būtų galima suteikti žmonėms pačias įvairiausias pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas pacientams. 

Aš tikrai dėkingas dabartiniam vadovui profesoriui Jonui Sąlygai, kuris žengė dar vieną žingsnį pažangos link, sukviesdamas pačių įvairiausių profilių specialistus, kurių toje poliklinikoje turbūt nebuvo dešimtmečiais“, - sakė A. Vaitkus.

Jis akcentavo, kad paslaugos poliklinikoje pacientas turi būti nemokamos.

Tačiau laikinai vykdanti Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus funkcijas Vilma Stasiulienė akcentavo, kad tvarka, pagal kurią su gydymo įstaigomis yra pasirašomos sutartys teikti naujas iš Ligonių kasos lėšų apmokamas paslaugas, galioja jau dešimtmetį. Su šia tvarka yra susipažinę visų gydymo įstaigų vadovai. Ne išimtis yra ir J. Sąlyga, kuris iki tol ilgus metus vadovavo Klaipėdos jūrininkų ligoninei.

Pagal šią tvarką paraiškos naujų paslaugų teikimui yra priimamos kasmet iki lapkričio 1 d. Tuomet jos yra vertinamos pagal VLK taikomą paslaugų poreikio vertinimo metodiką. Ir tik jei nustatoma, kad toks poreikis yra, priimamas sprendimas jas finansuoti nuo kitų metų sausio 1 d.

„Jeigu kažkur ir yra toks teisės aktas, aš tikrai norėčiau pamatyti, nes Ligonių kasos atstovė apie jokį tokį konkretų aktą nieko nepasakė. Du kartus klausiau jos asmeniškai: “Prašau pasakyti, kokiais norminiais dokumentais jūs remiatės?", - prieš dvi savaites piktinosi A. Vaitkus.

Tarybos narys Romaldas Sakalauskas, vadovaujantis Kretingos ligoninei, teigė, kad su šios tvarkos netobulumu taip pat susidūrė, kai Kretingos ligoninė įsigijo kompiuterinį tomografą ir taip pat turėjo laukti VLK sprendimo.

R. Sakalauskas teigė, kad taisytina yra situacija, kai teisės aktai reikalauja, kad gydymo įstaiga pirmiausia įsigytų įrangą, priimtų į darbą gydytojus, kurie būtų su reikiamomis licencijomis, ir tik po to gali pretenduoti į VLK finansavimą, juo labiau kad net nėra garantijos, kad toks finansavimas bus tikrai suteiktas.

Praras gydytojus

J. Sąlyga akcentavo, kad pritraukti gerą specialistą į gydymo įstaigą yra sudėtinga.

Tai, kad dėl galiojančios tvarkos gydytojai negali teikti nemokamų paslaugų, gali paskatinti juos išeiti dirbti į privačią gydymo įstaigą.

J. Sąlyga minėjo, kad naujai į darbą priimti gydytojai visgi toliau dirba poliklinikoje, o per kiek daugiau nei 1,5 mėnesio pacientai už jų konsultacijas sumokėjo beveik 12 tūkstančių eurų.

Klaipėdos miesto meras akcentuoja, kad gydytojų paslaugų poreikis yra didžiulis, eilės pas specialistus yra didelės, o VLK savo biudžete turi pakankamai lėšų paslaugas finansuoti, tačiau praktiškai pacientai negali gauti gydymo.

A. Vaitkus teigia, kad asmeniškai rūpinsis, jog Klaipėdos miesto poliklinika išsaugotų gydytojus. Jis žada net skirti papildomą finansavimą iš miesto biudžeto, jei reikėtų.

Tačiau Tarybos narys, Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas stebisi tokiais planais gydytojų atlyginimams skirti miesto biudžeto lėšas. Jis teigia, kad Klaipėdoje veikia integruotų sveikatos priežiūros paslaugų klasteris, kurį būtent koordinuoja Klaipėdos miesto poliklinika.

Todėl pacientai gali nemokamai gauti paslaugas kitose gydymo įstaigose, taip pat ir privačiose. Taip pat A. Razbadauskas akcentuoja, kad eilės pas specialistus nėra didelės.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitete dar kartą pakartota, kad paraišką Klaipėdos miesto poliklinika dėl minėtų gydytojų specialistų konsultacijų VLK jau pateikė, todėl dabar bus laukiama atsakymo, ar nuo kitų metų pradžios VLK papildys sutartį ir suteiks finansavimą, o pacientams paslaugos bus nemokamos.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder