Lyg užsienyje: transporto sistema Klaipėdoje išsiskiria unikaliais sprendimais

(8)

Klaipėdą galima vadinti tikru Lietuvos perlu – jūra ir kraštovaizdžiu išsiskiriantis miestas kasmet pritraukia ne tik turistų, bet ir daugybę studentų bei svečių, atvykstančių verslo reikalais. 

Jiems skubant į paskaitas ar susitikimus vienu didžiausių iššūkių nepažįstamame mieste tampa susisiekimas. 

Ekspertai pasakoja – susisiekimui Klaipėdoje galima rinktis ir unikalias transporto priemones, kurios leidžia po miestą keliauti patogiai ir tausojant gamtą.

Klaipėda – vienas didžiausių susisiekimo mazgų Lietuvoje. Su didžiausiais šalies miestais uostamiestis sujungtas greitkeliais, čia išvystytas susisiekimas geležinkeliu, tarptautinis jūrų uostas turi daugiau nei 80 jungčių su kitais pasaulio uostais, o iš tarptautinio Palangos oro uosto netrukus bus galima pasiekti 6 skirtingas šalis.

„Nepaisant plačių išorinių susisiekimo galimybių, klaipėdiečiams bei miesto svečiams siūloma išvystyta vidinė viešojo transporto sistema, kuri ne tik patogi,yra nebrangi ir prisideda prie kuo tvaresnio susisekimo, bet ir suteikia galimybę reikiamą lokaciją pasiekti išskirtiniu, tik Klaipėdoje veikiančiu transportu“, – sako „Klaipėda ID“ investicinės aplinkos projektų vadovė Virginija Ketlerienė.

Vandens transportas – didžiausias išskirtinumas

Siekiant efektyviau išnaudoti vandens kelius Klaipėdoje, praėjusią vasarą pradėjo kursuoti ir vandens autobusas, kuris keliauja 8 km ilgio maršrutu nuo Senamiesčio iki Tauralaukio tilto stotelės.

„Įprastai tokioms inovacijoms pasiteisinti prireikia laiko, tačiau jau dabar pastebime, kad vandens autobusas Klaipėdoje viršijo lūkesčius.

Vien sezono metu fiksavome, kad tokia transporto priemone pasinaudojo beveik 9 tūkst. keleivių, todėl ateityje planuojame plėsti maršrutus bei didinti reisų skaičių“, – teigia „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius Gintaras Neniškis.

Klaipėda – neišvengiamai kertama ir keliaujantiems į Smiltynę bei Neringą. Todėl susisiekimas vandens transportu pritaikytas itin dideliems srautams.

„Atsižvelgiant į keleivių srautą vasaros sezono metu, keltai dirba be grafiko ir beveik nuolat kelia automobilius bei pėsčiuosius iš Klaipėdos į Smiltynę bei atgal.

Be to, galimas ir tiesioginis susisiekimas privačiu vandens transportu su keliautojų pamėgtais objektais – Juodkrante, Nida ar Lietuvos jūrų muziejumi Kopgalyje“, – aiškina „Klaipėda ID“ investicinės aplinkos projektų vadovė.

Miesto dydis leidžia objektus pasiekti greitai ir patogiai

Patogiam susisiekimui Klaipėdoje važinėja 135 autobusai. Anot „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus Gintaro Neniškio, Klaipėdos viešojo transporto prieinamumas yra vienas geriausių Lietuvoje.

„Kadangi miestas yra kompaktiškas ir užima nedidelę teritoriją, beveik 90 proc. Klaipėdos vietų galima pasiekti viešuoju transportu.

Pavyzdžiui, daugumoje rajonų viešąjį transportą galima pasiekti 500–550 m. atstumu. Gyventojus ir miesto svečius labiausiai džiugina geras maršrutų tinklas bei patraukliais intervalais važiuojantys autobusai“, – tvirtina G. Neniškis.

Anot jo, gyventojų patogumui skirtos didelės investicijos, kad atsiskaitymas už viešąjį transportą būtų kuo paprastesnis.

„Turime vieną moderniausių elektroninių bilietų, kuriuo galima atsiskaityti ne tik už autobusus, bet ir maršrutiniuose taksi, vandens autobuse bei Smiltynės perkėloje.

Be to, bilietą mieste kursuojantiems autobusams galima įsigyti ir banko kortele – užtenka priglausti savo turimą kortelę prie komposterio ir pažymėti kelionę.

Patikrinus kontrolei, pakaks parodyti savo banko kortelę, kurią nuskaitę kontrolieriai pamatys galiojantį bilietą“, – aiškina „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius.

Ne tik patogu, bet ir draugiška gamtai

Klaipėda gali didžiuotis ne tik patogia bei puikiai išvystyta, bet ir ekologiška vidine susisiekimo sistema. Anot G. Neniškio, jau dabar Klaipėdos gatvėmis rieda elektra varomi autobusai, o ateityje gyventojai galės naudotis ir kitu tvariu kuru aprūpinamomis viešojo transporto priemonėmis.

„Ateities planuose – elektrifikuoti didžiąją dalį miesto viešojo transporto. Žinoma, stengsimės per kelerius metus paruošti infrastruktūrą, kuri užtikrintų, kad elektra varomi autobusai galėtų be problemų vežti keleivius.

Be to, planuojama dyzelino autobusus pakeisti biodujomis, metanu, o ilgesnėje perspektyvoje – vandeniliu varomomis transporto priemonėmis“, – tvirtina „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius.

Be alternatyvia energija varomų transporto priemonių, Klaipėdoje palankios sąlygos renkantiems dviračius – ne tik draugišką gamtai, bet ir laiką padedančiai sutaupyti transporto priemonei.

„Keliauti dviračiu Klaipėdoje patogu dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, lygus reljefas, mažai įkalnių, be to, itin nesudėtingas gatvių tinklas. Taip pat geras sąlygas sudaro ir švelnus klimatas.

Net ir žiemą mieste dažnai būna sausa, sniego danga išsilaiko neilgai“, – sako Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys, „Baltic Bike Travel“ direktorius Saulius Ružinskas.

Anot jo, miesto kompaktiškumas itin patogus dviračiams, todėl vis daugiau miestiečių automobilį iškeičia į šią transporto priemonę.

G. Neniškis prideda, kad mieste taip pat vystomas modernių dviračių saugyklų tinklas. Šiuo metu skirtingose vietose veikia 9 tokio tipo laikymo patalpos, o gyventojai jomis noriai naudojasi.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder