Kultūros fabrike auginamas miesto kūrybinis potencialas

Vertinant Lietuvos ir Klaipėdos miesto kūrybinių industrijų sektoriaus duomenis post-pandeminiu laikotarpiu, stebimas staigus ir nuoseklus šio sektoriaus atsigavimas ir augimas.

Tai svarus pranašumas, kuris parodo kūrybos ir paslaugų ekonomikos auginimo potencialą bei pagrindžia poreikį miestui investuoti į naujų paramos įrankių kūrimą kūrybiniams verslams.

Atlikus sektorių analizę pastebėta, kad Klaipėdos kūrybinių industrijų apyvarta nuo 2021 m. iki 2022 m. padidėjo 37 %, ir šis to paties laikotarpio augimas buvo 12 % didesnis nei Vilniaus miesto kūrybinio sektoriaus.

Pirmasis kūrybinis inkubatorius Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje Kultūros fabrikas, kurio misija yra plėtoti kūrybinius verslus, šiais metais minės savo dešimties metų sukaktį.

Pasitikdamas savo dešimtmetį, Kultūros fabrikas ne tik švenčia jubiliejų paminėti skirtuose renginiuose, bet ir kviečia susipažinti su naujomis veiklomis ir bendruomenės nariais.

Renkasi Klaipėdą ir KUFA mentorystės programą

2022 m. startavusios KUFA mentorystės programos paskirtis– remti pradedančius menininkus ir augančius kūrybinių industrijų verslus šią programą dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nuo starto pradžios KUFA kūrybinių verslų mentorystės programa, kaip naujas įrankis padedantis įgyvendinti savo verslo idėjas jau įtraukė ir padėjo augti 28 kultūros ir kūrybinių industrijų verslams.

Buvusio tabako ketvirtame aukšte įsikūrusioje, naujoje, bendradarbystės erdvėje šiuo metu savo idėjas įgyvendina 10 naujų, programos dalyvių, tarp kurių: fotografai, režisieriai, maisto kultūros, rinkodaros, skaitmeninio dizaino ir kūrybinių projektų vykdytojai.

Šių sričių atstovai turi galimybę lydimi profesionalių mentorių įgauti praktinių įgūdžių ir aktualių žinių, sumažinti riziką verslo pradžioje. Džiugu, kad dauguma dalyvių renkasi ne tik KUFA mentorystės programą, bet ir Klaipėdą.

Programos dalyvis fotografas Dalius Poškaitis po beveik 14 metų gyvenimo Jungtinėje Karalystėje grįžo į Lietuvą, Klaipėdą. Paklaustas kodėl pasirinko Klaipėdą ir KUFA mentorystės programą Dalius Lietuvą vadina savo namais ir atsako: „Po tiek laiko sugrįžęs jaučiausi, kaip naujokas čia, todėl pradėjau ieškoti kūrybinės bendruomenės į kurią galėčiau įsilieti.

KUFA mentorystės programą pasirinkau, nes reikėjo marketingo ir pardavimo patarimų.“

Paulius Paulauskas iškeitęs gyvenimą sostinėje į pajūrį sutinka, kad kūrybinė bendruomenė padeda įsilieti į Klaipėdos gyvenimą ir lengviau pritapti irgi antrina: „Prisijungęs supratau, kad tai yra, ko man trūko.

Gavau mentorių marketingo srityje ir dabar su jo pagalba einu savo profesinio tikslo link.“ Tuo džiaugiasi ir grafikos dizainerė Aleksandra Stankovičienė , būtent stipri konsultantų ir mentorių komanda paskatino ją jungtis prie KUFA mentorystės programos: „Pradėjus dirbti laisvadarbystės principu, tenka susidurti su begale iššūkių, kuriuos tikiu, kad įveiksiu su mentorių pagalba. Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdoje turime tokią programą.“

Naujos erdvės ir rezidentai

Kultūros fabriko pirmame aukšte formuojasi nauja dviejų KUFA bendruomenės narių – kino „ArleKinas“ ir virtualios realybės kino „Hexa Cinema“ erdvė, kuri lankytojams siūlys mėgautis ne tik tradiciniu, bet ir naujosios kartos kinu. Po pertraukos į Kultūros fabriko erdves grįžta kavinė – šiuo metu yra derinamas kavinės konceptas ir dizainas, tikimąsi, kad pirmieji lankytojai galės užsukti į kavinę jau gegužės pradžioje.

Virtualaus kino rezidento „Hexa Cinema“ rodomi filmai yra kuriami naujausio Kultūros fabriko bendruomenės nario „Muona studio“ komandos. „Muona studio“ specializuojasi virtualios realybės ir animacijos kūryboje. Jos komandos nariai yra dirbę su pasaulinio garso kompiuterinių žaidimų kompanijomis, didžiausiomis Jungtinės Karalystės bei Holivudo kino studijomis. Vieni pastarųjų šios kompanijos darbų – tai filmų „Paradise“ (Netflix), „Wonka“ (Warner Bros), „Vesper“ koncepcijos ir 3D modeliai, žaidimo „God of War Ragnarok“ koncepcijos dailė. Pirmajame „Muona studio“ darbe  – virtualios realybės filme „Žaisti gyvenimą“ atgijo menininko A. Kriščiūno darbai.

Šį virtualų filmą kartu su „Aš Lietuva“ virtualios realybės filmu galite pamatyti „Kultūros fabrike“ įsikūrusioje „Hexa cinema“ virtualios realybės kino erdvėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder