KUL medikai atliko unikalią šalyje šlapimo pūslės operaciją

(1)

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai atvertė naują puslapį gydant pacientus, sergančius onkourologinėmis ligomis. Patyrusi urologų ir chirurgų komanda pirmoji šalyje minimaliai invazyviu būdu pašalino šlapimo pūslę ir naują suformavo iš plonosios žarnos. 

Ženkliai pagerėjo savijauta

Sudėtinga operacija atlikta 61-erių metų klaipėdietei Jelenai, kuriai buvo diagnozuotas invazyvus šlapimo pūslės vėžys. Pacientė, praėjus vos daugiau nei 10 dienų po operacijos, džiaugiasi ženkliai pagėrėjusia savijauta. 

„Liga buvo diagnozuota prieš metus. Kreipiausi į medikus pagalbos, tikėdamasi, kad šiuolaikinė medicina man gali padėti. Neklydau. Gydytojas urologas Raimundas Venckus įsigilino į mano situaciją ir pasiūlė operuoti bei suformuoti naują šlapimo pūslę. Specialistas detaliai išaiškino operacijos eigą, jos grėsmes ir galimybes. Ryžausi ir šiandien džiaugiuosi sprendimu“,  – kalbėjo pacientė. 

Moteris sako, kad po operacijos jaučiasi ženkliai geriau.

„Iki tol kankino alinantis skausmas, silpnumas, pykinimas, neturėjau jėgų ir kasdienis gyvenimas buvo sustojęs. 

Šiandien jaučiu, kad vėl gyvenu. Galiu vaikščioti, grįžta apetitas, su kiekviena diena atsiranda daugiau energijos, o svarbiausia – atlėgo nepakeliamas skausmas. Raginu ir kitus, kurie susiduria su šia klastinga liga, nedelsti. Būdų, kaip jaustis geriau – yra“, – dalijosi Jelena.

Minimaliai invazyvi

Išskirtinę operaciją pacientei atliko KUL gydytojas urologas Raimundas Venckus ir Chirurgijos klinikos vadovas dr. Linas Venclauskas.

Pasak R. Venckaus, invazyvus šlapimo pūslės vėžys – agresyvi, dažnai mirtį lemianti liga. Vienintelis radikalus gydymo būdas – pilnas šlapimo pūslės pašalinimas – cistektomija, suformuojant naują šlapimo nuvedimo kelią. 

„Tokios operacijos gelbėja žmonių gyvybes. Ankščiau jos buvo atliekamos atviru būdu, sutelkėme jėgas ir sudėtingą, didelės apimties, radikalią operaciją, trukusią 7 valandas, atlikome uždaru metodu. Pacientei suformavome naują šlapimo pūslę iš plonosios žarnos. Ilgainiui ji galės šlapintis per natūralius šlapimo takus. 

Žinoma, tai nėra natūrali, gamtos duota šlapimo pūslė. Pacientei reiks naujai išmokti reguliuoti savo šlapinimąsi. Tačiau jos gyvenimo kokybė nenukentės. Jai nebus į kūno išorę išvesto šlapimo tako, nereikės specialios priežiūros aptarnaujant stomą. 

Minimaliai invazyviai atlikta operacija mažina operacinę traumą, nėra žaizdos pilve, mažėja pooperacinių komplikacijų rizika. 

Radikali laparoskopinė cistektomija su naujos šlapimo pūslės suformavimu – tai auksinio standarto” operacija dėl invazyvaus šlapimo pūslės vėžio, nes pasiekiami geriausi pacientų, sergančių onkologinėmis ligomis, rezultatai, mažiausiai sutrikdomas įprastas jų gyvenimo ritmas. 

Mūsų atlikta operacija žymi naują KUL kokybinį šuolį ir yra tarsi mechanizmo pradžia”, – pasakojo R. Venckus. 

Sutelkė jėgas

Pasak KUL Chirugijos klinikos vadovo L. Venclausko, ši operacija  proveržis Lietuvos chirurgijoje.

„KUL gydytojai urologai ir chirurgai padėjo pamatą, kuriant naują operacijų koncepciją Lietuvoje. Tam būtina patyrusi, bendrdarbiaujanti komanda, pasižyminti aukščiausiomis kompetencijomis, suprantanti chirurgijos evoliuciją, gebanti valdyti bei taikyti moderniausius technologijas, metodus. 

Tokie rezultatai pasiekiami tik esant patirties, įgūdžių ir komandinio darbo sinergijai. Šiam iššūkiui nuosekliai ruošėmės”,  kalbėjo vadovas. 

Pasak medikų, KUL vadovaujamasi daugiaprofliniu požiūriu ir siekiama kuo efektyviau padėti pacientams. 

Gydytojų urologų ir chirurgų komanda yra pasiruošusi atlikti ir daugiau tokių sudėtingų šlapimo pūslės operacijų. 

Tikimasi, kad jos taps rutiniškos, padės išgelbėti kuo daugiau gyvybių ir stabdyti vėžio plitimą ankstyvose ligos stadijose. 

Esant poreikiui, planuojama dar labiau stiprinti specialistų pajėgas, daug dėmesio skiriant pacientų pooperacinei reabilitacijai ir žmonių mokymui, kaip gyventi su naujai suformuota šlapimo pūsle.

Ragina nedelsti 

Medikų teigimu, tokios operacijos rekomenduojamos pacientams, kuriems nustatytas invazyvus šlapimo pūslės vėžys ir vėžinio audinio plitimas į gilesnius šlapimo pūslės sienelės sluoksnius. Taip pat svarbu, kad vėžys nebūtų išplitęs į kitus organus.

„Sergant šlapimo pūslės vėžiu labai svarbu laiku imtis gydymo. Kai šią operaciją atliekame esant ankstyvai ligos stadijai, labai didelė tikimybė, kad pacientams nereikės urostomos ir jų sveikimo prognozės bus ženkliai geresnės. Raginame pacientus nedelsti ir laiku kreiptis į medikus“, – sakė R. Venckus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder