Klaipėdos universitetas plečia žinias geoterminės energijos srityje: naujausios technologijos, pritaikymas, finansavimas

Rugsėjo viduryje, Paryžiuje, Klaipėdos universiteto (KU) atstovas – ekonomikos mokslų daktaras Ignas Mikalauskas dalyvavo renginyje „Geoterminio centralizuoto šildymo ir vėsinimo dienos“ (angl. „Geothermal district heating and cooling days“). 

Renginį organizavo Europos geoterminės energijos taryba (EGEC) kartu su projekto partneriu SAPHEA. Klaipėdos universitetas yra oficialus EGEC narys. 

Renginio dalyviai apsilankė SAPHEA dirbtuvėse, kuriose buvo nuodugniai tyrinėjami nauji sprendimai, kaip integruoti geoterminę energiją į Europos miestus ir pramonės šakas. 

Pranešėjai turėjo galimybę aptarti esamą SAPHEA projekto būklę, atvejų analizę, ištirti naujas finansavimo galimybes ir pasidalinti žiniomis apie naujausias geotermines technologijas.

Taip pat vyko konferencija, kurioje buvo aptartos strategijos, kaip paspartinti geoterminės energijos panaudojimą, integruoti geoterminės energijos panaudojimą nacionaliniuose ir Europos lygmenyse. 

Dalyviai taip pat gilinosi į Europos energijos rinkos tendencijas ir dabartines sąlygas, mėgavosi įtraukiančiomis plakatų sesijomis, po kurių vyko esminės diskusijos apie geoterminių projektų finansavimo priemones.

„Klaipėdos universiteto priklausymas EGEC ir dalyvavimas bendruose renginiuose yra strateginis indėlis siekiant rasti geoterminės energijos perspektyvas ir su laiku atsisakyti iškastinio kuro. 

Tarp KU ir kitų EGEC atstovų vyksta naudingi mainai tiek mokslinėje, tiek technologinėje terpėse“, – sako renginyje dalyvavęs dr. Ignas Mikalauskas. 

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, kad Klaipėdos universiteto narystė EGEC yra itin svarbi, nes bendromis pastangomis galima kur kas veiksmingiau įgyvendinti energetikos srities tikslus.

„Klaipėdos universitetas turi daug puikių mokslininkų, kurie savo žiniomis gali prisidėti prie efektyvesnės atsinaujinančios energetikos šaltinių panaudojimo strategijos kūrimo regione. 

Klaipėdos universitetas siekia būti ne tik pasyvus šių permainų stebėtojas, o vakarų Lietuvos regiono lyderis“, – teigia KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. 

Paskutinę renginio dieną dalyviai aplankė ir dvi novatoriškas geotermines jėgaines Paryžiaus rajone: Le Chesnay-Rocquencourt ir Véligeo mieste esančią Vélizy-Villacoublay, kurios jau 2025 savo vartotojus aprūpins atsinaujinančia geotermine energija, kuri pakeis iki tol naudotą iškastinį kurą – gamtines dujas.

EGEC  yra ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas: formuojant politiką, gerinant investavimo sąlygas ir vadovaujant moksliniams tyrimams, didinti informuotumą apie geoterminius pritaikymus ir juos plėsti visoje Europoje. 

EGEC sudaro daugiau nei 200 narių iš 30 šalių – nuo ​​kūrėjų iki įrangos gamintojų, energijos tiekėjų, nacionalinių asociacijų, konsultantų, tyrimų centrų, geologinių tyrimų, vyriausybinių agentūrų, departamentų ir valdžios institucijų.

Verta paminėti, kad jau anksčiau KU, Klaipėdos miesto savivaldybė ir AB ‚Klaipėdos energija“ yra pasirašę trišalę bendradarbiavimo sutartį. 

Susitarta panaudoti buvusios geoterminės jėgainės „Geoterma“ teritoriją naujos infrastruktūros kūrimui, kur būtų vykdoma mokslinė tiriamoji eksperimentinė plėtra sveikatinimo, rekreacijos, pramonės ir šilumos gamybos sritims vystyti. 

Taip pat siekiama įkurti energetikos inovacijų centrą, kurio pagrindinis tikslas – geoterminės energijos išteklių panaudojimo pramonės, šilumos gamybos, sveikatinimo ir rekreacijos srityse projektų kūrimas, eksperimentinė plėtra bei moksliniai ir taikomieji tyrimai.

Plačiau apie vykusį renginį: https://www.egec.org/geothermal-district-heating-and-cooling-days-2024-a-landmark-event-for-innovation-and-collaboration-in-paris-presentations-available/

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder