SKAIČIUS. Iš 55 mieste esančių seniūnaitijų savo kandidatus pasiūlė tik 32 bendruomenės. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdoje talentus vilios biotechnologijos

Klaipėdoje, iki šiol garsėjančioje kaip jūrinės industrijos miestu, kitais metais duris pravers biotechnologijų įmonė „Memel Biotech“, kurioje bus gaminami vaistiniai preparatai klinikiniams tyrimams. 

Organizacijos „Klaipėda ID“ atstovų teigimu, tai paliečia ne tik kitokį uostamiesčio įvaizdžio formavimą, tačiau atveria galimybes į Klaipėdą pritraukti naujų talentų ir specialistų.

Tam numatytos ir konsultavimo bei finansinės paskatos, kuriomis galės naudotis ir aukštos kvalifikacijos darbuotojai, atvykę dirbti biotechnologijų sektoriuje.

Investicijų pritraukimo ir verslo konsultavimo organizacijos „Klaipėda ID“ investicijų ir investicinės aplinkos skyriaus vadovės Dianos Manko teigimu, Klaipėda visada buvo labiau į jūrinį bei gamybos  sektorių orientuotas miestas.

Anot jos, tokios kompanijos kaip biotechnologijų gamyklos „Memel Biotech“ atėjimas keičia tiek miesto, tiek aukštųjų švietimo įstaigų kryptį.

„Klaipėdos mieste labiausiai yra išvystytos senosios, tradicinės industrijos – tokios, kaip gamyba, logistika ir, aišku, visa jūrinė sritis.

Bendrovė „Memel Biotech“ yra pirmoji biotechnologijų srities atstovė uostamiestyje, gaminanti vaistinius preparatus klinikiniams tyrimams.

Tai gan stipriai prisidės prie atnaujinto miesto įvaizdžio formavimo bei tikrai turės įtakos aukštosioms švietimo įstaigoms stiprinti jau dabar Klaipėdos universitete esančias biotechnologijų tiek bakalauro, tiek magistro studijas bei ruošti aukštos kvalifikacijos specialistus.

Kartu tai naujos galimybės ir patiems studentams, kurie savo ateitį sieja su biotechnologijomis – tiek uostamiestyje įgyti išsilavinimą, tiek praktiškai pritaikyti įgūdžius darbo rinkoje“, – sako organizacijos „Klaipėda ID“ atstovė.

D. Manko taip pat akcentuoja, kad Klaipėdoje sudarytos sąlygos ir aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimui iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio.

„Nuolat konsultuojame verslus ir kartu sprendžiame kilusias problemas su naujų talentų pritraukimu. Turime finansinę paskatą, kuri numato 2000 eurų būsto nuomos kaštams padengti.

Ji suteikiama tiek iš užsienio, tiek ir iš kitų Lietuvos miestų atvykstantiems aukštos kvalifikacijos specialistams. Taip pat kitų šalių darbuotojai, persikėlę į Klaipėdą, gali gauti 400 eurų lietuvių kalbos kursams.

Šalia to suteikiame visapusišką informaciją apie Klaipėdą atvykstantiems darbuotojams, konsultuojam jiems aktualiais klausimais, pristatome miestą ir padedame lengviau įsikurti“, – sako investicijų ir investicinės aplinkos skyriaus vadovė.

Ji taip pat pažymi, kad Klaipėdoje veikia ir organizacijos „Klaipėda ID“ padalinys „International House Klaipėda“, kuris orientuotas į pagalbą išskirtinai iš užsienio dirbti į Klaipėdą atvykstantiems aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Ši organizacija padeda iš kitų šalių atvykstantiems darbuotojams vienoje vietoje susitvarkyti visą reikiamą dokumentaciją ir taip palengvina biurokratinius procesus“, – teigia D.Manko.

A.Vaitkevičienė: suburti komandą – vienas svarbiausių uždavinių

Tuo tarpu kitais metais Klaipėdoje duris atversiančios JAV kapitalo biotechnologijos bendrovės  „Memel Biotech“ vadovė Agnė Vaitkevičienė pažymi, kad darbuotojų poreikis biotechnologijų sektoriuje tik augs, tad dabar didžiausi iššūkiai – motyvuoti ir auginti naują kartą būsimų mokslininkų, kurie dar labiau prisidėtų prie šios srities augimo ir tobulėjimo.

„Žiūrint į ateitį, biotechnologijos vaidins vis didesnį vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime tiek medicinoje, tiek pramonėje, aplinkosaugoje, maisto pramonėje ir žemės ūkyje.

Augant ir biotechnologijų potencialui mūsų šalyje, yra labai svarbu suteikti visas galimybes jauniems specialistams rinktis šią sritį“, – sako A.Vaitkevičienė.

Anot jos, Klaipėdoje yra potencialas auginti naują aukštos kvalifikacijos biotechnologų kartą, tačiau šiuo metu labai svarbus ir talentų pritraukimas tiek iš kitų Lietuvos miestų, tiek ir iš užsienio.

„Pati dėstydama studentams turiu galimybę tiesiogiai perduoti žinias ir lavinti jų įgūdžius, labai reikalingus darbo rinkoje. Klaipėda gali tapti biotechnologų, kitų reikalingų specialistų bei būsimųjų profesionalų traukos centru, nes tam yra visos galimybės – pabaigus universitetą, praktikuotis ir pritaikyti kvalifikaciją biotechnologijų sektoriuje.

Tačiau visada bus poreikis pritraukti aukštos kvalifikacijos darbuotojus ir iš kitų miestų bei šalių. Dirbant tokioje srityje, kur kuriami produktai, galintys keisti nusistovėjusius metodus ir ypač mediciną,  nuolat reikia naujų požiūrių, skirtingų patirčių ir mąstymo“, – sako A.Vaitkevičienė.

Gamyklos „Memel Biotech“ vadovė akcentuoja, kad dabar svarbiausia suburti profesionalų komandą, kuri galėtų padėti pamatus biotechnologijos sektoriaus plėtrai Klaipėdoje.

„Per artimiausius dvejus metus ketiname įdarbinti iki 25 aukštos kvalifikacijos specialistų. Suburti komandą ir pritraukti naujus talentus dabar yra vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių. Šiuo metu jau priimama naujus specialistus, vyksta atrankos“, – sako A.Vaitkevičienė.

Amerikiečių kapitalo biotechnologijų bendrovė „Cureline Inc.“ investuoja 3,5 mln. Eur į naujos biotechnologijų gamyklos ir mokslinių tyrimų laboratorijos statybą Lietuvoje. Gamykla, laboratorija bei administracinės patalpos įsikurs Klaipėdos LEZ. Veiklos pradžia planuojama 2024 m. pirmąjį pusmetį.

Laboratorijose bus vystomi ir gaminami biotechnologiniai produktai, skirti personalizuotai medicinai. Lietuvoje tai bus pirmoji įmonė, galinti pagaminti tokius preparatus klinikiniams tyrimams.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder