Jautri miestui teritorija kelia daug diskusijų

(3)

Paviešinti Šiaurės rago skvero rekonstrukcijos projekto architektūriniai pasiūlymai vėl suaktyvino klaipėdiečius, kurie labai domisi šio skvero ateitimi ir vos ne kiekvienas įsivaizduoja jį kitaip.

„Vakarų eksprese“ ne kartą buvo rašyta apie norą sutvarkyti Šiaurės rago teritoriją, kuri yra labai jautri ir svarbi miestui. Ja vasarą į Senosios perkėlos keltą plūsta minios žmonių, joje nuolat kas nors vyksta per didžiąsias miesto šventes.

Kaimynystėje esančios buvusios „Laivitės“ teritorijos vystytojos UAB „Memelio miestas“ užsakymu buvo atlikta ir galimybių studija, surengtas architektūrinis konkursas, kurį laimėjo bendrovė „Pupa - strateginė urbanistika“ vizualizacija". Taigi savo viziją pristatė ir architektai.

Tik pradėjus kalbėti apie norą sutvarkyti šią teritoriją, buvo klausiama žmonių, ką jie čia norėtų matyti. Jų apklausą atlikę sociologai pateikė įdomių žmonių elgsenos pastebėjimų. Prifantazuota buvo daug - iki geriamojo vandens fontanėlių.

Ko gero, tiek Klaipėdos miesto gyventojai, tiek architektai įsivaizduoja, kad ši krantinė galėtų būti žmonių poilsio vieta prie vandens. Sakoma, kad ta krantinė po rekonstrukcijos primins Kopenhagos senamiestį.

Numatomas ir dviračių, ir pėsčiųjų takas. Nebeliks laiptų po tiltu, bus vientisas pakilimas.

Visa teritorija dalinama į keturias zonas. Atsižvelgta ir į nuolatinį klaipėdiečių norą kuo daugiau želdinių. Prieš kelerius metus buvo atlikti medžių tyrimai, konstatuota, kad nemaža jų dalis yra prastos būklės. Kiek mažiau nei pusę jų reikėtų likviduoti, tačiau želdinių būtų daugiau nei anksčiau.

Būtų atiduodama duoklė ir istoriniams dalykams.

Žinoma, bus ir suolų, ant kurių sėdint galima stebėti, kas vyksta Danės upėje. Per įvairius svarstymus klaipėdiečiai piktinosi, kad dabar suolai yra įrengti taip, jog žmonės turi sėdėti nugara į vandenį.

Bus ir kavinių, ir žaidimų vietų. Siūlomos architektų akmenų kompozicijos ne visiems patiko.

Nesiliauja diskusijos dėl saugumo teritorijoje: vieni nori kokių nors turėklų, kad vaikai neįkristų į vandenį. Kiti nurodo pavyzdžius užsienyje, kur jokių apsaugos priemonių nėra.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder