Auga nuolat dirbančio psichologo darželiuose poreikis

(1)

Nors iškilus problemai Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigas psichologai aplanko, tačiau nuolat dirbančio psichologo pasigenda vis daugiau darželių.

Psichologas būtinas

"Nuolat dirbančio psichologo darželyje būtinai reikėtų, nes iškyla įvairių situacijų. Daugėja vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, autizmo spektro, elgesio sutrikimų. Kartais šiuolaikiniai pedagogai nežino, kaip spręsti problemas, daugiau žinių turintis psichologas tikrai padėtų. Būtų gerai, kad tai nebūtų tik vienkartiniai apsilankymai.

Žinoma, mes bendradarbiaujame su Klaipėdos psichologine pedagogine tarnyba, bet visgi būtų gerai turėti specialistą įstaigoje tuo momentu, kuomet iškyla tam tikra problema. Kartais ir pedagogams prireikia pagalbos, pavyzdžiui, nebežino, kaip pasielgti. Tėvams taip pat„, - teigė darželio “Traukinukas" direktorė Jolanta Kanišauskienė.

Klaipėdos darželio „Puriena“ vadovė Virginija Letukienė paantrino, jog tikrai reikėtų nuolat dirbančio socialinio pedagogo arba psichologo.

„Žinoma, yra Psichologinė tarnyba ir iš ten galima gauti pagalbos, bet nuolatinės pagalbos neturime. Yra specialiųjų poreikių vaikų ir pagalba taip greitai nėra pasiekiama, kaip būtų galima gauti pačioje įstaigoje. Labai naudingas yra socialinis pedagogas darželiuose. Jis gali vesti konsultacijas su tėvais, stebėti vaiką, jį įvertinti, nukreipti jį į psichologinę tarnybą“, - teigė V. Letukienė.

Psichologų įžvalgos

Kad darželiuose reikalingas nuolat dirbantis psichologas, antrina ir šios srities specialistai.

„Vaikų-tėvų-pedagogų bendruomenėje reikalingas specialistas, atsižvelgiantis į vaiko psichiką, bendrąsias ir individualias jo vystymosi ypatybes. Tiesiog tada vaiko gyvenimas darželyje būtų patogesnis. Taip pat jis gali padėti pedagogams ir vaiko tėvams surasti ir paaiškinti paslėptas kai kurių vaikų nesėkmių, veiksmų ir elgesio ypatybių priežastis“, - pasakojo psichologė Jelena Bachlina.

Psichologės teigimu, dažnai netinkamo vaiko elgesio priežastys, dėl kurių kreipiamasi į psichologą, slypi šeimoje, santykiuose tarp sutuoktinių, su vaiku, kitais artimaisiais.

Todėl gerai, kai darželyje dirba psichologas, turintis šeimos psichoterapijos specializaciją.

„Tikslingiausia yra dirbti su visa šeima. Bet kokia problema vertinama ne kaip vaiko elgesio ypatybė, o kaip visos šeimos, kaip nuolat besivystančios sistemos, funkcionavimo rezultatas. Visi procesai, vykstantys šeimos sistemoje, yra vienas kito priežastis ir pasekmė. Psichologas padeda atpažinti ir suprasti destruktyvius sąveikos šeimos sistemoje aspektus. Padedant specialistui, šeima pradeda naudotis konstruktyviais vidiniais ištekliais ir pradeda keistis jos narių elgesys ir vaiko elgesio problema dingsta“, - teigė psichologė.

Nusistovėjusi tvarka

Tačiau panašu, kad tokios galimybės kol kas nėra svarstomos.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės teigimu, Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje yra Ikimokyklinės psichologinės pagalbos skyrius, kuriame įdarbinta 14 psichologų.

Šie psichologai aptarnauja visas Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas: konsultuoja mokytojus, dalyvauja vaiko gerovės komisijos posėdžiuose, stebi specialiųjų ugdymo poreikių vaikų ir mokytojų darbą grupėje, teikia rekomendacijas, padeda paruošti individualų ugdymo planą, skaito paskaitas pagal poreikį tėvams ir mokytojams, esant poreikiui konsultuoja tėvus, vaikus ir mokytojus tarnyboje.

Savivaldybės atstovų teigimu, galimybes steigti darželiuose visą psichologo etatą pagal normatyvus riboja vaikų skaičius ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder