Klaipėdos miesto savivaldybėje yra 126 pavaldūs ir (arba) atskaitingi viešieji juridiniai asmenys, tarp kurių yra 13 viešųjų įstaigų.
Numatoma, kad VšĮ, kurių savininkė yra Savivaldybė, turės patvirtinti savo Vidaus kontrolės politikas, atsižvelgiant į veiklos ypatumus (organizacinę struktūrą, dydį, reguliavimo lygį, riziką, veiklos aplinką, sudėtingumą, veiklos sritį ir kt.).
Įstaigų vadovai turės užtikrinti, kad kiekvienais metais būtų atliekama vidaus kontrolės analizė, kurios metu būtų įvertinami įstaigos veiklos trūkumai, pokyčiai, atitiktis nustatytiems reikalavimams, vidaus kontrolės įgyvendinimo priežiūrą atliekančių darbuotojų pateikta informacija, vidaus ir kitų auditų rezultatai ir numatomos vidaus kontrolės tobulinimo priemonės.
Dokumente nurodoma, kad vidaus kontrolė apima tokius elementus kaip aplinka (profesionalumas, viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimas, parengti darbuotojų pareigybių aprašymai), rizikos vertinimas, kontrolės veikla (įgaliojimų, leidimų suteikimas, funkcijų atskyrimas, prieigos prie turto ir dokumentų kontrolė, rezultatų peržiūra), informavimas ir komunikacija, veiklos ir vidaus kontrolės stebėjimas ir vertinimas.
Buvo siūloma, kad šį aprašą tvirtintų administracijos direktoriaus pavaduotojas, bet, politikų nuomone, tai turėtų daryti pats administracijos direktorius.
Dokumento nuostatomis atsakomybė, kad reikalavimų būtų laikomasi, tenka tiesiogiai įstaigos vadovui. Kiekviena įstaiga taip pat turės pateikti informaciją apie vidaus kontrolės situaciją Savivaldybės administracijai kasmet iki vasario 1 dienos.
Kaip įstaigose bus įgyvendinama vidaus kontrolė, vertins Savivaldybės Centralizuotas vidaus audito skyrius.
Rašyti komentarą