Po Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos komitetus kelionę pradėjo Tarybos sprendimo projektas. Jis parengtas siekiant patikslinti bendrojo ugdymo mokykloms nustatytą klasių ir mokinių jose skaičių.
Tai norima padaryti atsižvelgus į šių metų rugsėjo 1 d. klasių formavimo rezultatus.
„Sprendimo projekto tikslas - užtikrinti, kad 2022-2023 mokslo metams nustatytas klasių ir mokinių skaičius Savivaldybės mokyklose atitiktų realią situaciją“, - patikino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Prieš šią rugsėjo 1-ąją klasės uostamiesčio mokyklose suformuotos vadovaujantis šių metų vasario 17 d. priimtu Savivaldybės tarybos sprendimu.
Patikslinti klasių ir mokinių skaičių prireikė dėl kelių priežasčių.
Dėl nepakankamo moksleivių skaičiaus nesuformuotos šešios klasės Prano Mašioto progimnazijoje, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ ir Suaugusiųjų gimnazijose, „Medeinės“ mokykloje.
Didesnis, nei leidžia teisės aktai, mokinių skaičius yra penkiose tautinių mažumų mokyklose - „Gabijos“, Maksimo Gorkio, „Santarvės“, „Pajūrio“ progimnazijose ir „Žaliakalnio“ gimnazijoje. Iš viso dvylikoje klasių.
Jos perpildytos dėl mokinių iš Ukrainos masinio priėmimo kovo-gegužės mėnesiais.
Atsižvelgiant į pageidavimus, siekta užtikrinti kiekvieno atvykusiojo mokinio iš Ukrainos mokymąsi, stengiantis padėti karo baisumus patyrusioms šeimoms ir sušvelninti vaikų emocines įtampas.
Nors „Vakarų ekspresas“ ne kartą rašė, kad Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdoje greičiausiai nebus, miesto Savivaldybė vis dar tiki, jog mokyklų klasių perpildymo bei kitas mokinių iš Ukrainos ugdymo problemas padės spręsti VšĮ Tarptautinė Ukrainos mokykla.
Prieš naujus mokslo metus dėl užsieniečių uostamiestyje teko suformuoti 18 naujų klasių.
Didžiąja dalimi dėl jaunųjų ukrainiečių, atvykusių į pajūrį dėl gimtinėje Rusijos pradėto karo.
Pasak L. Prižgintienės, duomenys keičiasi kiekvieną dieną, nes atvykstančių mokinių iš Ukrainos srautai nemažėja.
"Mokiniai iš Ukrainos bus mokomi 75 proc. Savivaldybės mokyklų. Šių mokinių neturi tik devynios mokyklos, kuriose mokymasis vyksta lietuvių kalba.
Trūkstant mokymosi vietų centrinėje ir šiaurinėje miesto dalyse gyvenantiems mokiniams, mokinių skaičius padidintas aštuoniose gimnazijose", - teigė L. Prižgintienė.
Planuojama, kad 2022-2023 mokslo metais Klaipėdos miesto savivaldybės mokyklose mokysis apie 21 330 mokinių. Apie 1 670 daugiau nei praėjusiais mokslo metais.
Iš jų apie 1 950 bus pirmokai (apie 160 daugiau) ir apie 1 050 mokinių iš Ukrainos (apie 220 daugiau).
Šiuo metu maksimaliai užpildytos beveik visos miesto mokyklos, patalpų naujoms klasėms atidaryti nėra.
L. Prižgintienė neslepia, kad daugelyje mokyklų (ypač šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyse) mokinių skaičius klasėse yra didžiausias leistinas arba jis viršijamas. Tai ypač apsunkina mokytojų darbą ir mažina mokinių mokymosi kokybę.
Situaciją gerintų naujos mokyklos ar net kelių uostamiestyje statyba.
Prieš rugsėjo 1-ąją naujoms klasėms steigti iš Savivaldybės biudžeto papildomai skirta apie 140 tūkst. eurų. Šias lėšas mokyklos panaudojo vasaros mėnesiais. Taip pat naudotos ir lėšos, skirtos mokykloms naujiems mokslo metams pasiruošti.
FOTO APRASAS BRAŠKA PER SIŪLES. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė neslepia, jog daugelyje uostamiesčio mokyklų mokinių skaičius klasėse yra didžiausias leistinas arba jis viršijamas.
FOTO AUTORIUS Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.
Rašyti komentarą