Kova su paspirtukų vagimis - sudėtinga

Nors aktyvios pramogos šiemet įsibėgėja kiek lėčiau, paspirtukų nuomotojai Klaipėdoje ir Palangoje jau spėjo nukentėti. Gegužės mėnesio pradžioje šiuose miestuose buvo užfiksuotos pirmosios šių transporto priemonių vagystės.

Į policiją jau kreipėsi ne vienas nukentėjęs elektrinių paspirtukų nuomotojas, kai nesąžiningi nuomininkai negrąžina išsinuomotų paspirtukų. Nuostoliai siekia po kelis šimtus eurų už vieną paspirtuką.

Kiek konkrečiai paspirtukų į nuomos punktus būna negrąžinama sezono metu, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė pasakyti negalėjo.

„Nėra galimybės suskaičiuoti, kiek tiksliai šių transporto priemonių būna pavagiama, nes Baudžiamajame kodekse numatomas bendras straipsnis, reglamentuojantis visas vagystes kaip nusikalstamas veikas bendrai. O įvairių vagysčių vasaros sezono metu būna apie kelis šimtus“, - kalbėjo A. Grauslienė.

Vienas įtariamasis jau yra nustatytas, tačiau dar nesulaikytas. Pasirodo, tas pats asmuo užsiima ne tik paspirtukų, bet ir kitokios nuomojamos įrangos vagystėmis.

Vieno paspirtukų nuomos punkto Klaipėdoje atstovė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad tikrai pasitaiko tokių atvejų, kai išnuomojama įranga yra negrąžinama.

„Tačiau vienaip ar kitaip paspirtukai vis vien pas mus grįžta. Pavyksta surasti tuos žmones, visgi yra pasirašomos sutartys, turime asmens duomenis. Dažniausiai žmonės pamiršta juos atiduoti, arba, būna, kad išsinuomoja vaikai, važiuodami paspirtuku pargriūna ir paskui bijo grąžinti apgadintą. Bet kad transporto priemonės būtų neatiduotos piktybiškai, to tikrai dar nėra buvę“, - pasakojo pašnekovė.

Įmonė savo nuomojamuose paspirtukuose yra įtaisiusi GPS siųstuvus, todėl visada mato, kurioje vietoje jie yra paliekami.

Kito nuomos punkto uostamiestyje vadovas teigė, kad paspirtukus nuomoti pradėjo tik šiemet.

„Išgirdęs apie neseniai įvykdytas vagystes pradėjau svarstyti, kaip savo naujuosius paspirtukus nuomoti saugiai. Tačiau supratau, kad nieko daug nepadarysiu. Yra pasirašoma nuomos sutartis, išrašoma sąskaita ir paimamas 50 eurų užstatas. Žinant, kad paspirtuko kaina yra 400 eurų, suvokiu, kad nelabai ir pakovosi su tokiais atsitikimais“, - kalbėjo vadovas.

Pokalbininko teigimu, net drausti tokios sezoninės prekės neapsimoka, nes teikti paspirtukų nuomos paslaugas pradėjo tik dabar ir nuomininkų dar net nespėjo atsirasti, o draudimą kas mėnesį vis vien reikėtų mokėti.

Smulkieji verslininkai viliasi, kad su nesąžiningais nuomininkais susidurti neteks.

FOTO APRASAS PASPIRTUKŲ APSAUGA. Vieni savo nuomojamą turtą apsaugo įmontuodami navigacijos siųstuvus, kiti suvokia, jog vagystės atveju žalos išvengti vis vien nepavyks.

FOTO AUTORIUS Asociatyvi Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder