Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija - už gražias tautines tradicijas

Pirmąjį žiemos penktadienį, gruodžio 3 dieną, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos pirmųjų klasių mokiniai sėkmingai pratęsė ilgametę savo mokyklos tradiciją ir susibūrė gražiam „Etnografinės popietės“ renginiui.

Tiesa, šiemet kitoje aplinkoje, kadangi mokykla bendradarbiaudama su Klaipėdos universitetu ir glaudindama ryšius šį kasmetinį renginį pirmąsyk organizavo universiteto Mažosios aulos salėje.

Šiemet visos šešios pirmokų klasės pristatė visus Lietuvos regionus: Suvalkiją, Dzūkiją, Aukštaitiją, Žemaitiją, Mažąją Lietuvą. Kadangi klasių daugiau nei pačių regionų, pagerbiant savo kraštą, buvo nuspręsta išskirti Klaipėdos kraštą.

Komandos pristatinėjo savo etnografinius regionus, išskirdami tik tam kraštui būdingus tautinius drabužius, tarmės ypatybes, maistą ir geografiją. Vėliau mokiniams teko suklusti, kadangi jų laukė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo Mindaugo Urbono paruošta trijų turų viktorina, apimanti ne tik etnografinių regionų kultūrą, bet ir apskritai lietuvių papročius bei tradicijas.

Mokiniai spėliojo mįsles, iš užuominų bandė įvardyti švenčių pavadinimus, suko galvą dėl regionų sostinių ir senų mūsų bočių ūkio ir namų apyvokos daiktų, senovinių mato vienetų bei tarmiškų žodžių.

Užduotys buvo parengtos akcentuojant nematerialųjį mūsų tautos paveldą, skatinant mokinius domėtis savo šalies praeities kultūra.

 

Renginį nuskaidrino judrūs tautiniai šokiai, kuriuos atliko Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblis „Vytinė“. Tiek komisijos nariai, kurie skaičiavo po kiekvieno turo balus, tiek mokiniai, tiek šokėjai ir gerbiami KU svečiai vaišinosi „Žemynos“ technologijos mokytojos Laimos Juknienės iškeptais tradiciniais žagarėliais.

Klasės buvo apdovanotos padėkos raštais, o svečiams įteikti dailės mokytojos Agnės Gedaminskienės rankų darbo glazūruoti molinukai. Patį renginį iniciavo KU „Žemynos“ progimnazijos pavaduotojas ugdymui Nikolaj Petunov bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Baubinienė. 

„Tikimės, kad ši ilgametė tradicija apjungs ir kitas Klaipėdos mokyklas, o dėka mūsų bendradarbiavimo su Klaipėdos universitetu, šis etnografinis renginys bus matomas visame uostamiestyje kaip pavyzdinis mūsų tautinį paveldą puoselėjantis sambūris,“ – sakė renginio organizatoriai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder