Beveik pusantro tūkstančio Klaipėdos miesto ir krašto mokyklų vyresniųjų klasių mokinių pasinaudojo KU kvietimu registruotis į pavasarinį, jau 21-ąjį, moksleivių edukavimo projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“.
Drauge su KU dėstytojais moksleiviai ieškojo gyvybės kosmose, mikroplastiko ir farmacinių medžiagų atliekų – vandenyse, domėjosi karjeros planavimo kalnais ir nuokalnėmis, bendravimo psichologija, valstybės politinio gyvenimo užkulisiais, kūrė elektrinius laivus, asmeninį prekės ženklą, drauge su akademiko prof. Sergejaus Olenino komandos nariais tyrinėjo Arktį. Projekto paskaitų formatas įvairus – nuo griežtai akademinės paskaitos ar neformalios diskusijos įsitaisius ant sėdmaišių iki praktinių veiklų laboratorijose.
Į savo valdas, Jūros taršos tyrimų laboratoriją, praktiniams darbams moksleivius įsileido ir KU mokslininkė bei išradėja dr. Tatjana Paulauskienė, drauge su komanda kurianti gamtai draugišką biotechnologiją naftos teršalams neutralizuoti. Mokslininkė praėjusią savaitę paskelbta prestižinės LR prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginės premijos laureate.
Greičiausiai pagavusiems žinią apie planuojamą projektą ir spėjusiems užsiregistruoti trapą nuleido ir pasisvečiuoti pakvietė KU pasididžiavimo – mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ komanda. Laivas – retas svečias Klaipėdos uoste, nes drauge su įvairių šalių mokslininkų komandomis atlieka Baltijos, Šiaurės ar kitų jūrų dugno, vandens tyrimus. Dėl savo galimybių KU laivas neretai vadinamas mokslo laboratorija ant vandens. Naujausias iššūkis „Minčiai“ – Baltijos jūros dugno tyrimai teritorijoje, kurioje numatyti įrengti vėjo jėgainių parkai. Apie darbą ir gyvenimą mokslinių tyrimų laive jaunuoliams papasakos ir „Mintį“ pristatys laivo techninės priežiūros vadovas Tomas Žapnickas.
„Projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ – galimybė moksleiviams ne tik „pasimatuoti“ studijų auditorijas, bet ir pamatyti Klaipėdos universiteto mokslinių-akademinių veiklų įvairovę bei atrasti joje labiausiai dominančią studijų kryptį. Pamačius, patyrus, išgirdus, kas yra universitetas, apsispręsti lengviau. Džiugina, kad šia galimybe vis dažniau naudojasi ne tik Klaipėdos miesto, bet ir aplinkinių rajonų mokyklų moksleiviai.“,- sako KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Inga Petrauskienė.
KU moksleivių edukavimo projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ rengiamas dukart metuose – pavasarį ir rudenį. Informacija ir kvietimas registruotis paskaitoms skelbiami KU tinklapyje.
Rašyti komentarą