Klaipėdos universitete – užsienio lituanistinių mokyklų pedagogams jau išduoti pažymėjimai

Šiandien užsienyje dirbantys lituanistinių švietimo įstaigų dėstytojai ir mokytojai, po dviejų savaičių Klaipėdos universiteto organizuotų lituanistinių studijų, gavo baigimą žyminčius pažymėjimus. Jų įteikimo ceremonija vyko Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete.

Šiais metais pirmą kartą vykusios lituanistinės studijos subūrė 18 pedagogų iš dešimties pasaulio valstybių: Italijos, Ispanijos, Danijos, Šveicarijos, Ukrainos, Sakartvelo, JAV, Izraelio, Švedijos bei Didžiosios Britanijos.

Prie studijuojančių, pasak Lituanistinių studijų programos vadovės Dr. Kristinos Blockytės – Naujokės, prisijungė ir gausi lektorių komanda – jų buvo 15.

Užsiėmimuose galėjo dalyvauti ir pedagogų atžalos, kurios ne tik turėjo galimybę praleisti laiką su šeima, bet ir leido mokytojoms praktiškai išbandyti teoriją.

Vadovė pažymėjimų įteikimo ceremonijos metu pasakojo, kad šiuo metu pasaulyje veikia daugiau nei 200 lituanistinių mokyklų, kuriose dirba virš 800 mokytojų: nemaža jų dalis savanoriauja savaitgalinėse mokyklose, o dalis ir šiuose mokymuose.

Kadangi dalyviai organizuojamose užsiėmimuose dalyvavo iš skirtingų pasaulio šalių su įvairiomis laiko zonomis, paskaitos ir seminarai buvo įrašomi. Vis dėlto, Dr. Kristina Blockytė – Naujokė prisimena, kad kai kurios dalyvės „prisijungdavo net naktimis ir pasitikdavo saulę su mūsų mokymais.“

Lanksčiai vykdytos studijos suteikė galimybę derinti darbą, laiko zonų skirtumus ir lituanistines studijas. Įvairiapusė programa buvo sudaryta iš tarimo didaktikos, psichologijos, kalbos kultūros teorijos paskaitų ir seminarų. Į ją įtraukta ir kultūrinė dalis – muziejų lankymas, plaukimas su Klaipėdos universiteto laivu, ekskursijos ir kitos pažintinės veiklos.

Dviejų savaičių trukmės studijos vyko mišriai: penkios atstovės iš Italijos, Ispanijos, Danijos ir Šveicarijos dėl studijų atvyko į Klaipėdą, o likę dalyviai jas tęsė nuotoliu. Tokiu pačiu būdu vyko ir pažymėjimų įteikimo procesas: uostamiestyje studijavę pedagogai juos atsiėmė kontaktiniu būdu, o negalėję atvykti prisijungė vaizdo konferencijos skambučiu.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas ir Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas džiaugsmingai įteikė studijų baigimą žyminčius dokumentus ir sveikino mokytojus bei dėstytojus.

V. Grubliauskas džiaugėsi sėkmingai įvykdyta ir programa ir vylėsi, kad „lietuvių kalba taptų tuo tiltu, kuris visus mus sujungia, nepriklausomai nuo to, kurioje laiko zonoje gyvename, kiek kilometrų mus skiria vieni nuo kitų, kiek vandenynų ir jūrų reikia perskristi.“

Klaipėdos universiteto rektorius taip pat dėkojo pedagogams už lietuvybės garsinimą svetur ir tuo, jog dalyviai pasirinko studijas Klaipėdos universitete.

Po oficialiosios dalies lituanistines studijas baigusios pedagogės buvo itin laimingos ir džiaugėsi užbaigta dviejų savaičių programa.

Jolita Lukoševičiutė, atvykusi iš Ispanijos, po pažymėjimų įteikimo ceremonijos sakė, kad per šias dvi savaites jautėsi kaip šeimoje: aplinka buvo jauki, įgyta arba prisiminta daug žinių.

Iš tos pačios šalies studijose dalyvavusi Elena Vaičiulytė taip pat džiaugėsi dėl „įkvepiančios aplinkos ir pedagogų, kurie bendrauja lygiavertiškai, yra nuoširdūs, todėl ir labai greitai prabėgo laikas.“ Moteris dėl šių studijų Klaipėdos universitete jau ketina tęsti studijas uostamiestyje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder