Klaipėdos keliuose – pavasario darbai: šluojamas smėlis ir druska
Keliuose susikaupusios kietosios dalelės šylant orui gali patekti į kvėpavimo takus ir kenkti sveikatai bei aplinkai, todėl negalima laukti, kol nutirps visas sniegas.
Planuojama, kad švarinimosi darbai truks iki balandžio pabaigos.
Ne tik švara, bet ir sveikata
Keliuose jau yra šluojamos druskos ir smėlio mišinio sankaupos, o visiškai nutirpus sniegui darbai dar labiau intensyvės – planuojama, kad jų imsis daugiau nei 300 darbuotojų visoje Lietuvoje, bus pasitelkta apie 150 technikos vienetų – traktoriai, šlavimo, vakuuminės mašinos, ekskavatoriai, savivarčiai ir daug kitų.
Pirmiausia valomos arterinės miestų gatvės ir šaligatviai, kur eismas yra intensyviausias.
„Šiuo metu atidžiai stebime orų prognozes, orai gana permainingi, nes nutirpus sniegui vėl šąla ir susidaro plikledis, todėl atsižvelgdami į orus planuojamės darbus – esant poreikiui į gatves išvažiuoja kelius valanti ir barstanti technika, esant palankiems orams surenkamas ant gatvių ir šaligatvių po žiemos susikaupęs žemių, įvairių nešvarumų didesnis kiekis. Intensyviausi valymo darbai bus pradėti nutirpus sniegui ir esant teigiamai oro temperatūrai, planuojame, kad švarinimo darbai truks apie mėnesį.
Mūsų komandos yra pasiruošusios užtikrinti, kad keliai įpusėjus pavasariui būtų švarūs“, – teigė Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė.
Iššluoti kelius ir šaligatvius po žiemos būtina, kad atėjus šiltajam sezonui pravažiuojantys automobiliai nesukeltų dulkių, vėjas neišnešiotų jų po žaliąsias erdves, kur žaidžia vaikai, žmonės eina pasivaikščioti.
Įkvėpus kietųjų dalelių, rizikuojama susirgti kvėpavimo takų ligomis, pažeisti plaučius, dulkelės gali sukelti alergiją.
„Ecoservice“ rūpinasi gatvių ir šaligatvių švara Klaipėdos mieste ir rajone, Gargžduose, Kėdainiuose, Marijampolėje, Anykščiuose, Šiauliuose, Alytuje, Biržuose, Vilniaus Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonuose.
Per metus Lietuvos keliuose bendrovė išbarstė apie 20 tūkstančių tonų smėlio ir druskos mišinio, kad užtikrintų saugias keliones slidžiuose keliuose.
Svarbu miesto želdiniams
Šluoti gatves ir pašalinti per žiemą susidariusį smėlį, skaldos gabalėlius ir druską reikia ir siekiant apsaugoti žaliuosius miesto plotus.
Augalams svarbu, kad po žiemos keliuose nusėdę chloridų mišiniai nepatektų ant želdynų, nes tokios apnašos gali stabdyti augalų augimą ir vešėjimą, dalis jų gali nudžiūti.
„Žiemą druskos ir smėlio mišiniai yra būtini norint tinkamai pasirūpinti saugiomis gyventojų kelionėmis ir užtikrinant, kad keliai nebūtų slidūs, tačiau artėjant vasarai išbarstytus, suneštus nešvarumus su chloridų likučiais iš gatvių būtina pašalinti.
Druska, kuri žiemą tirpdo ledą, vasarą patekusi ant dirvožemio kelia pavojų augalų šaknims, todėl prieš miesto žaliosiose erdvėse sodindami naujus augalus, stengiamės išvalyti kelius ir šaligatvius nuo per žiemą susikaupusių druskų“, – dalijosi D. Lubė.
Vasarą keliai ir drėkinami
Siekiant gyventojus ir aplinką apsaugoti nuo kietųjų dalelių, vasarą tiek asfaltuoti keliai, tiek žvyrkeliai yra plaunami ir drėkinami, kad pravažiuojančių automobilių sukeliamos dulkelės nenusėstų ant langų, palangių, vaikų žaidimui skirtų įrengimų aikštelėse, lauke džiovinamų drabužių, augalų.
„Visur prasiskverbiančios kietosios dalelės – tai įvairių mineralų, molio, kvarco gabaliukai, kurie gali daryti įtaką tiek žmogaus sveikatai, tiek aplinkai, tiek įvairiems įrengimams ir jų veikimui.
Dėl to svarbu, kad pravažiuojantys automobiliai kelio dulkių nesukeltų – kelius valome ir drėkiname.
Ypač tai svarbu gyvenvietėms šalia žvyrkelių“, – komentavo D. Lubė.
Rašyti komentarą