„Klaipėdos energija“ įrengė modernų valdymo centrą

AB „Klaipėdos energija“ modernizavo šilumos tiekimo sistemos valdymo centrą. Įdiegta įranga leidžia operatyviau reaguoti į sistemos pokyčius, tiksliau nustatyti parametrus, mažinti energijos nuostolius ir taip taupyti pinigus.

Darius Zakarauskas, AB „Klaipėdos energija“ šilumos tiekimo tarnybos vadovas, sako, kad valdymo centre visą parą, kiekvieną dieną budi specialistai.

„Iki šiol daugybė parametrų, kuriuos reikia kontroliuoti, buvo rodomi dešimtyje skirtingų kompiuterių monitoriuose. Dabar visą reikalingą informaciją galima matyti viename didžiuliame, ant sienos sumontuotame, ekrane, kurio plotis yra 9 metrai o aukštis - 3 metrai“, - sako D. Zakarauskas.

Anot jo, Klaipėdos centralizuotai tiekiamos šilumos magistralinių trasų ilgis yra daugiau nei 220 kilometrų. Tai ne tik vamzdynai, tačiau ir vandens siurbliai, sklendės ir kiti technologiniai įrenginiai. Jie atvaizduoti ekrane kartu su papildoma svarbia informacija: duomenimis iš vietinės meteorologinės stotelės, kitų šilumos gamintojų katilinių parametrais.

„Pagrindinis “Klaipėdos energijos„ tikslas yra stabilus ir nenutrūkstamas energijos tiekimas į kiekvienus namus“, - akcentuoja įmonės atstovas.

Šilumą gamina trys „Klaipėdos energijos“ katilinės, taip pat mieste veikia dar penki nepriklausomi šilumos gamintojai.

„Nuo šilumos gamybos įrenginio iki toliausiuose Klaipėdos taškuose esančių butų ir namų šiluma gali tekėti iki trijų valandų“, - pažymi D. Zakarauskas.

Anot jo, todėl labai svarbu sekti oro temperatūrą, vėjo greitį. Nes pagal tai reikia į sistemą patiekti reikiamos temperatūros termofikacinį vandenį.

Priklausomai nuo oro sąlygų į vamzdynus patiekiamo vandens temperatūra gali svyruoti nuo 70 iki daugiau nei 100 laipsnių.

„Jei temperatūra centralizuotoje sistemoje bus per žema, butuose bus šalta. Jei per didelė - bus dideli energijos nuostoliai“, - paaiškina D. Zakarauskas.

Anot jo, naujasis valdymo centras leidžia labai operatyviai reaguoti ir į sistemos sutrikimus ar avarijas.

Užfiksavus slėgio pokyčius, operatyviai galima uždaryti sklendes. Šilumos tiekimą nukreipti aplinkine trasa.

Klaipėdoje didžioji dalis šilumos tiekimo sistemos yra žiedinė. Jeigu įvyksta sutrikimas tinkluose, dažniausiai vartotojai to nepajaučia. Mat trasos dalis uždaroma, o šiluma klientams tiekiama vamzdynu iš kitos pusės.

„Įmonės atliekamos investicijos yra nukreiptos į tai, kad būtų užtikrintas patikimas ir efektyvus šilumos tiekimas. Esame vieninteliai centralizuotos šilumos tiekėjai Klaipėdoje“, - sako D. Zakarauskas.

SĄLYGOS. „Naujajame valdymo centre sudarytos komfortiškos sąlygos mūsų darbuotojams: kapitaliai suremontuotos patalpos, įrengtas kondicionavimas, vėdinimas, ergonomiškos darbo vietos.“, sako Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius

SĄLYGOS. „Naujajame valdymo centre sudarytos komfortiškos sąlygos mūsų darbuotojams: kapitaliai suremontuotos patalpos, įrengtas kondicionavimas, vėdinimas, ergonomiškos darbo vietos.“, sako Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder