Įvertino karių kapinių sutvarkymo idėjas

Gegužės 10 d. buvo paskelbta Antrojo pasaulinio karo sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos S. Daukanto gatvėje pertvarkymo supaprastinto projekto idėjos konkurso preliminari eilė.

Konkursui buvo pateiktos šešios idėjos, kaip galėtų atrodyti vieta, kurioje anksčiau stovėjo kalavijo skulptūra bei trys bronziniai kariai.

Viena idėja nebuvo svarstoma, kadangi buvo pažeisti anonimiškumo reikalavimai, išdėstyti konkurso taisyklėse.

Preliminari idėja-laimėtoja „NAU2023“ surinko 94,17 balo iš 100. Jos autoriai - Ramūnas Amšiejus ir Mantė Černiūtė-Amšiejienė.

Jie siūlo, kad tvarkoma erdvė būtų integruota į bendrą įvairialypį Skulptūrų parko audinį ir taptų neatsiejama jo visumos dalimi.

Būtų gausinamas žaliųjų zonų plotas ir sodinama daugiau naujų medžių. Želdinių išdėstymu suformuos išbaigtą kraštovaizdžio struktūrą, aiškų parko perimetrą, taip pat paryškintų parko įvaizdį.

Gretimos S. Daukanto gatvės ir parko erdvės būtų sujungiamos ties parko perimetru. Palaidojimų vietos erdvė būtų atgręžta į parką ir vizualiai įjungta į bendrą parko kontekstą.

Būtų išsaugomos akmeninės lentos su pavardėmis ir jomis pažymima palaidojimų vieta. Jai būtų sukurta rami ir pagarbi erdvė su geriausia apžvalga iš parko pusės.

Taip pat įrengti nauji pėsčiųjų takai, kurie sujungtų palaidojimų erdvę ir visą tvarkomą teritoriją su miesto pėsčiųjų takų struktūra bei sklandžiai susilietų su realizuojamo Skulptūrų parko projekto sprendiniais.

Planuojama, jog atsivertų erdvė prie patekimo į parką iš kampo prie S. Daukanto gatvės. Palaidojimų vietą pagarbiai apgaubtų Skulptūrų parkas.

Erdvės nesiskirs

Anot konkurso komisijos pirmininko, Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. architekto Marijaus Mockaus, vienas iš pagrindinių kriterijų, vertinant idėjas, buvo tai, jog įamžinimo erdvė būtų kuo labiau integruota į Skulptūrų parko erdvę.

„Komisija buvo sudaryta iš skirtingų sričių atstovų, tai yra Savivaldybės atstovai, architektai, istorijos specialistas, skulptorius. Visi šie specialistai savo turimomis kompetencijomis objektyviai vertino tinkamiausią idėją. Kiekvienas pasiūlymas buvo vertinamas balais, tuomet rezultatai buvo sumuojami ir taip paaiškėjo nugalėtojas“,- „Vakarų ekspresui“ sakė komisijos pirmininkas.

M. Mockus teigė, jog šiuo metu vyksta galutiniai tikrinimai dėl konkurso sąlygų, laukiama, ar kas nors sprendimą apskųs. Jei nebus nustatyta jokių pažeidimų ir, ištiksėjui laikui, kuomet galima išreikšti nepasitenkinimą, eilė bus galutinai patvirtinta.

„Idėjos persvarstymų jau turbūt nebebus, jei niekas nepasikeis, ji tokia ir išliks. Bus koreguojami techniniai idėjos dalykai, tačiau pati vizija, kuri buvo pristatyta konkursui, keistis negali. Tokie dalykai kaip medžiagų pasirinkimo smulkmenos, jog derėtų kartu su Skulptūrų parko takeliais, gali būti koreguojami, tačiau tai tik labai minimalūs pokyčiai. Pati idėja privalo išlikti tokia, kokia buvo pateikta konkursinėje medžiagoje“,- kalbėjo specialistas.

M. Mockus patikino, jog preliminarios idėjos-nugalėtojos projekte itin akcentuota, jog visos medžiagos turi būti derinamos prie Skulptūrų parko, pradedant nuo takelių iki suoliukų ir šviestuvų. Kad kuo maksimaliau integruotųsi į Skulptūrų parką, nėra kuriamos jokios naujos stiliaus detalės.

„Tiesa, komisija laimėjusiai idėjai pateikė rekomendaciją apsvarstyti buvusių palaidojimo vietų plokščių iškėlimo sprendimą, jas panaudojant Skulptūrų parke įrengiamoje ramybės pievelėje“, - sakė komisijos pirmininkas.

Planų ir patvirtintų datų, kada bus pradėti idėjos įgyvendinimo darbai, kol kas dar nėra.

„Tai neturėtų užtrukti. Bus sprendžiama, ar projektą vykdys tie patys rangovai, kurie šiuo metu darbuojasi Skulptūrų parke, ar bus skelbiamas naujas konkursas, taip pat kiti organizaciniai klausimai“, - sakė M. Mockus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder