Išdalinti apdovanojimai už geriausius „žalius“ sprendimus: vienas skirtas Ir Klaipėdai

Transporto inovacijų forume Vilniuje įvertinti žaliausi Lietuvos sprendimai.

Nuo vandens autobuso – iki oro taršą matuojančių paštomatų. Susisiekimo ministerijos ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) įsteigtiems tvariems logistikos sprendimams ir iniciatyvoms skirtiems „Žaliojo susisiekimo“ konkurso apdovanojimams pristatytos šešios nominacijos – metų savivaldybės, startuolio, ambasadoriaus, verslo įmonės, partnerystės ir institucinio bendradarbiavimo.

„Šie apdovanojimai vyksta antrus metus ir tai iliustruoja, kad žaliasis kursas svarbus ir valstybės institucijoms, ir verslui, ir savivaldai, kurie savo sprendimais kuria pridėtinę vertę mums kaip visuomenei.

Džiugina, kad verslas turi užmojų didinti visos transporto sistemos veiksmingumą, taikyti skaitmeninius sprendimus ir sparčiai žengti klimatui neutralios ekonomikos link“, – apdovanojimų metu teigė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Aplinkai draugiškos kelionės ir krovinių vežimas – tai tikslai, kurių padedame siekti savo klientams ir taip kartu kuriame žalesnę ateitį.

Tikime, kad susisiekimo sektoriuje yra daug galimybių ir potencialo įgyvendinti aplinkai draugišką judumą skatinančias idėjas – tai įrodo ir dalyvių gausa „Žaliojo susisiekimo“ apdovanojimuose.

Kasmet inicijuodami šiuos apdovanojimus tikimės paskatinti tiek verslo įmones, tiek ir gyventojus prisidėti prie žaliojo proveržio susisiekimo sektoriuje“, – sveikindamas apdovanojimų dalyvius sakė LTG generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

Už vandens viešojo transporto skatinimą ir plėtros galimybes Lietuvoje apdovanota Klaipėdos miesto savivaldybė, šio mėnesio pradžioje pristačiusi elektra varomą katamaraną-autobusą.

Danės upės panaudojimą keleivių pervežimui įgyvendino uostamiesčio startuolis „Popa Boat“. Reguliarūs šio laivo reisai planuojami kitų metų pavasarį.

Žaliojo startuolio kategorijoje apdovanota kompanija „Viezo“, sukūrusi vibracijos energijos surinkimo technologiją, dėl kurios jutikliai ir kiti daiktų interneto elementai gali būti maitinami be baterijų.

Šią technologiją galima panaudoti tokiose industrijose kaip geležinkeliai, kalnakasyba, gamyba ir kitos pramonės sritys, kuriose gausu vibracijų.

Ambasadoriaus kategorijos laureate paskelbta Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė – ne tik Lietuvoje, bet jau ir pasaulyje naudojamos mobiliosios programėlės „walk15“ kūrėja.

Verslo įmonės kategorijoje įvertinta siuntų pristatymo įmonė „DPD Lietuva“, kuri ant elektromobilių, paštomatų ir institucijų jau šiemet instaliuos oro taršos matuoklius.

Tuo tarpu iki 2040 m. įmonių grupė įsipareigojo savo transporto priemonių parką pertvarkyti taip, kad jis visiškai neterštų aplinkos.

Tarptautinio transporto ir logistikos aljansui (TTLA) apdovanojimas skirtas už partnerystę kuriant pažangią, inovatyvią ir aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus atitinkančią transporto sektoriaus plėtrą.

TTLA reikšmingai prisidėjo prie konstruktyvaus dialogo tarp autovežėjų ir bendrovės „LTG Cargo“, kuriant ir įgyvendinant intermodalinius maršrutus tarp Lietuvos Kauno intermodalinio terminalo ir Duisburgo (Vokietija) bei Trieste (Italija) terminalų.

„Kurk Lietuvai“ projektas „Judumo duomenų ekosistemos plėtra“ šiemet pripažintas žaliausiu instituciniu bendradarbiavimu. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse veikia naujoji „Google Maps“ kelionių planavimo programėlės funkcija – keleiviai gali stebėti transporto priemonių judėjimą realiu laiku.

Tradiciniais tampantys „Žaliojo susisiekimo“ apdovanojimai kasmet įteikiami didžiausiame transporto ir logistikos sektoriaus renginyje Baltijos šalių regione Transporto inovacijų forume. Šis šiemet Vilniuje spalio 20–21 d. vyksta „Litexpo“ parodų centre.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder