Ieškos būdų apsaugoti Girulių mišką

Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos miesto taryba nepritarė idėjai Girulių miške įsteigti Savivaldybės lygmens saugomą teritoriją - draustinį, tačiau Savivaldybės administracija vis dar ieško būdų, kaip apsaugoti rekreacinį mišką nuo galimos žalos plečiant geležinkelio tinklą ar urbanizuojant teritoriją.

Dėl Girulių miško vertingųjų savybių nustatymo penktadienį buvo surengtas pasitarimas, kuriame dalyvavo Savivaldybės administracijos atstovai ir Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkai.

„Taryba nepritarė Girulių draustinio steigimui, nes, politikų nuomone, toks statusas būtų per griežtas, tačiau Savivaldybė ieško būdų apsaugoti šią rekreacinę teritoriją. Norėjome pirmiausia nustatyti ir įvertinti Girulių miško vertingąsias savybes. Buvo paskelbti trys konkursai, tačiau taip ir neatsirado, kas tai atliktų. Kadangi iniciatyva ir argumentai dėl draustinio buvo iš Klaipėdos universiteto, kreipėmės į juos dėl kitų galimybių apsaugoti šią teritoriją“, - komentavo „Vakarų ekspresui“ Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Pasak pašnekovo, su Klaipėdos universiteto atstovais sutarta, kad bus ieškoma galimybių atlikti tyrimą ir nustatyti Girulių miško vertingąsias savybes.

„Remiantis tokiu tyrimu, bus galima svarstyti, kaip tas vertybes apsaugoti. Galbūt tai galėtų būti miško parkas ar kažkas panašaus“, - svarstė G. Neniškis.

Priminsime, kad, teikdami dokumentaciją dėl Girulių draustinio steigimo, Klaipėdos universiteto mokslininkai argumentavo, kad Girulių miško teritorijoje kaip vertybė išskiriamas natūralaus pobūdžio miškingas, mažai sukultūrintas kraštovaizdis, kuriame saugotinos medžiais apaugusių pajūrio kopų ir pelkėtų lapuočių miškų buveinės.

Dar 1960 metais Girulių miške, 613 ha plote, buvo įsteigtas Girulių botaninis-zoologinis draustinis, kurio pagrindinės vertybės buvo pajūrio miško bendrijos ir gyvūnija. Tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę, draustinio teritorija buvo padalinta į dvi dalis: vienoje įsteigas Pajūrio regioninis parkas, o kita pateko į Klaipėdos miesto rekreacinę teritoriją.

„Rekreacinį Girulių miško potencialą būtina išskirti kaip vieną iš jo vertingųjų savybių“, - pažymėjo Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslinis bendradarbis Sergejus Oleninas. Pasak pašnekovo, Klaipėdos universitetas ketina jau sausį ieškoti galimybių, kaip padėti Savivaldybei.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder