Žinia, Susisiekimo ministerija jau nusprendė perduoti veikiantį Klaipėdos švyturį uostamiesčio Savivaldybei ir ši nori jį perimti, tačiau tam priešinasi šalia švyturio įsikūrusios krovos kompanijos. Žodžiu, kol švyturys taps prieinamas visiems miestiečiams ir jų svečiams, praeis dar kažkiek laiko.
Šį šeštadienį Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras paprašė Lietuvos transporto saugos administracijos leisti žmonėms išimties tvarka, grupelėmis ne daugiau kaip 10 žmonių, užlipti į švyturį, nes trečiąjį birželio šeštadienį paprastai pasaulyje minima Tarptautinė banglentės diena.
Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.
Pirmus prie švyturio sutikome vilniečius Orijų ir Žygimantą. „Aišku, Klaipėdoje turime ir kitų reikalų, bet, kai sužinojome apie tą galimybę, tuojau užsiregistravome. Mūsų laikas – 10.30 val., jau vėluojame. Viršuje laukia gidė.
Šiame švyturyje niekada nesu buvęs. Su draugu žiūrėjome filmą „Švyturys tarp dviejų vandenynų. Susižavėjome švyturiais. Man labai jie patinka, tai romantiška, gražu, tai miesto simbolis. Patekti į Klaipėdos švyturį buvo didelė svajonė, taikėme specialiai dieną, kad, be kitų dalykų, galėtume padaryti ir tai. Atvykome todėl, kad esame susižavėję. Fotografuojame kiekvieną momentą, labai įdomu", - sakė Orijus.
Kopti labai suktais švyturio laiptais buvo pasirengusios ir trys merginos, dirbančios Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre: klaipėdietės Gabrielė ir Austėja ir vilnietė Miglė, nepaisant to, kad vakare joms koncertas. Juokavome, kad jos lipa į bokštą pasisemti įkvėpimo. Merginos apgailestavo, kad paliko smuikus mašinoje, sako būtų pagrojusios viršuje. „Feisbuke" pamačiau žinutę, kad yra tokia labai reta galimybė, tuojau panorome išbandyti", - sakė Gabrielė. Paklaustos, ar žino, į kokį aukštį teks joms užlipti, prisipažino, kad ne. Sakė pasiryžusios viską įveikti, o koncertas dėl to tikrai nenukentės.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė, paklausta, kai čia taip nutiko, kad viena iš atrakcijų Tarptautinę banglentės dieną yra Klaipėdos švyturys, atsakė: „Pagrindinė banglentininkų buveinė yra Melnragėje, o švyturys taip pat. Viskas vienoje vietoje. O kad būtų smagiau švęsti tą dieną, pasiprašėme įleidžiami į švyturį.
Švyturį ruošiamasi perduoti Klaipėdos savivaldybei. Kartu norime pasižiūrėti, ar tokia atrakcija yra patraukli žmonėms. Pagal registraciją matome, kad tai iš tikrųjų žmones domina. Pirmieji atėjusieji buvo net ne klaipėdiečiai. Žinoma, labai gaila, kad viršuje yra ribojamas filmavimas, fotografavimas, nes žmonės labai nori matomus vaizdus užfiksuoti. Jau aišku, kad švyturys tikrai galėtų būti turistinis objektas, bet, žinoma, turi būti sutvarkyta visa infrastruktūra."
Iš anksto užsiregistravusių žmonių į švyturį buvo 120. Pasak R. Savickeinės, ko gero, jį aplankys šeštadienį 150-200, nes skambučiai netilo nuo 8 val. ryto, buvo bandoma organizuoti laukiančiąją eilę. Turėta pradėti leisti žmones nuo 12 val., bet realiai tai vyko nuo 10 val. Planuota leisti iki 16 val., bet žadėta tai daryti iki 17 val. „Dabar labai populiaru lipti į įvairius bokštus, apžvalgos vietas, o mes Klaipėdoje tokio atskiro turistinio bokšto neturime, artimiausias yra Drevernoje", - sakė Turizmo centro vadovė.
Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.
Kadangi diena buvo labai karšta, renginio organizatoriai buvo pasirengę ir geriamojo vandens, ir pagrindinių priemonių, jeigu kam nors pasidarytų bloga.
Rašyti komentarą