Girulių miško išsaugojimas - nekvestionuojamas

Penktadienį Klaipėdoje pirmą kartą lankėsi susisiekimo ministras Marius Skuodis. Ministras susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Algiu Lataku, AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovu Mantu Bartuška, su kuriais aptarė miesto ir uosto bendradarbiavimo klausimus ir jo skatinimą, pristatė Girulių miško išsaugojimo, susisiekimo pokyčių Klaipėdoje, miesto ir uosto žaliojo kurso bei kitus klausimus, aptartus susitikimuose uostamiestyje.

Prieš tapdamas ministru, apie Girulių teritoriją girdėjau tiek daug, kad šiandieninio susitikimo metu tai tapo vienu iš pirmųjų klausimų – ką mes darysime su visais transporto ir geležinkelių mazgais. Galiu dar kartą pareikšti, kad esame sutarę tiek su Aplinkos apsaugos ministru, tiek su Vyriausybe, Lietuvos geležinkelių ir Uosto direkcijos vadovais, kad ieškosime visų alternatyvų, kaip užtikrinti miško išsaugojimą. Ministerijos pozicija yra labai aiški – planuojant visus sprendinius dėl transporto srautų, Girulių miško išsaugojimas yra nekvestionuojamas“, - akcentavo ministras.

M. Skuodžio teigimu, bus stengiamasi mažinti visus srautus, kiek tai yra įmanoma. Prie Girulių geležinkelio numatoma statyti garsą sulaikančias sienutes, kad gyventojai girdėtų kuo mažesnį triukšmą. Taip pat dėl tos pačios priežasties planuojama elektrifikuoti geležinkelius, kurie automatiškai sumažins triukšmo lygį.

Ministras garantavo, kad šiuo metu ieškoma sprendimų ir dėl šimtamečių ąžuolų, augančių šalia  Girulių geležinkelio stoties, išsaugojimo.

„Nebegalime su didesniais infrastruktūros projektais ignoruoti aplinkosauginių ir visuomeninių klausimų. Tikrai turime daug diskusijų, ką daryti su šitais ąžuolais. Ir „Lietuvos geležinkeliai“, galiu pasakyti, iš tiesų ieško sprendimų, kaip suderinti visuomenės ir gyventojų interesus“, - pabrėžė M. Skuodis.

Ministras teigė, kad Susisiekimo ministerijai itin svarbu matyti bendrą vaizdą.

„Iki kitų metų tikrai turime surėmę pečius padaryti viską, kad užbaigtumėme pradėtą Baltijos prospekto pagrindinio žiedo rekonstrukciją. Pasistengsime šiais metais ieškoti ir finansinių galimybių, daug dirbame, kad galėtumėme padaryti maksimaliai darbų, o užbaigti juos kitais metais. Mes norime matyti kompleksinį vaizdą, kaip iškelti transporto srautus iš  miesto centro. Tai yra susiję ir su žaliuoju kursu“, - kalbėjo ministras.

Geležinkeliai – ateities transportas

„Galiu pakankamai drąsiai pasakyti, kad ateities transportas yra geležinkelių transportas. Ypač kalbant apie ilgojo nuotolio pervežimus. Todėl neišvengiamai reikia atsakyti į tokius klausimus, ar mes prioritetą teikiame krovinių gabenimui vilkikais per miesto centrą, ar geležinkeliais“, - klausimą kėlė M. Skuodis.

Pasak ministro, nuo atsakymo į šiuos klausimus, priklausys sprendimai dėl infrastruktūros projektų. Išsprendus šiuos klausimus, toliau bus kalbama apie Vyriausybės prioritetą plėtoti pietinę uosto dalį.

„O pietinė uosto dalis susijusi su kitais transporto koridoriais. Jeigu mes ten labai greitai nuskubėsime, bet neatsakysime į klausimus, kaip judės srautai, mes vėl turėsime daug problemų. Todėl lygiai taip pat svarbu, ką darysime su kitais koridoriais. Šioje vietoje vienas miestas atsakymų neturės. Todėl sutarėme, kad kartu su Uosto direkcija, „Lietuvos geležinkeliais“, Susisiekimo ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybe ieškosime kompleksinio atsakymo, kaip mes matome transporto srautų judėjimą apskritai Klaipėdos mieste, kad galėtumėme susidėlioti atitinkamus prioritetus“, - teigė M. Skuodis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder