Kirpykla ir masažo kabinetas Seime - būtinybė ar privilegija?
Čia jau daug metų veikia kirpykla, kurioje kai kurie parlamentarai - nuolatiniai lankytojai. O ilgiau Seime dirbantys išrinktieji prisimena ir vien jiems veikiantį pašto skyrių, bankomatą, net masažo kabinetą.
Įsivaizduokite, kaip būtų patogu, jeigu jūsų darbo vietoje veiktų grožio salonas, kuriame, prireikus, galėtumėte darbo metu pasišukuoti, apsikirpti.
Gal skamba kaip anekdotas, tačiau tokia realybė iki šiol yra Lietuvos Respublikos Seime.
Seime, Trečiuosiuose rūmuose, jau daug metų veikia nedidelė kirpykla. Kažkada ji buvo vadinama grožio salonu, joje buvo masažo kabinetas.
Šiandien beveik 40 kv. m. plote liko tik kirpimo paslaugos. Seimo kanceliarija nurodo, kad patalpose paslaugos teikėjai yra 3 individualia veikla užsiimantys asmenys.
Nuomos sutartis sudaryta su Jelena Gomozova-Zdanovič (atstovaujančia jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančioms visoms trims specialistėms).
Viena iš specialisčių turi gydomojo masažo specialisto licenciją.
„Vadovaujantis Valstybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos viešojo konkurso ir nuomos be konkurso organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 14 d. nutarimu Nr. 1524 „Dėl valstybės ilgalaikio materialiojo turto, valstybės ir savivaldybių nekilnojamojo turto nuomos" viešojo konkurso būdu buvo išnuomotos patalpos ir ilgalaikis turtas kirpyklų paslaugoms bei kitoms kūno priežiūros paslaugoms teikti", - nurodo kanceliarija.
Sutartyje taip pat numatytas nuompinigių dydis - 115,99 euro per mėnesį.
Taip pat paslaugas čia teikiančios specialistės kas mėnesį moka komunalinius mokesčius pagal faktinį sunaudojimą.
Į Seimą eina dirbti, o ne kirptis
Nors kirpykla Seime veikia jau ne vieną dešimtmetį, ne visi Seimo nariai žino, kur ji yra. „Vakaro žinių" kalbinta Agnė Širinskienė, išgirdusi klausimą apie kirpyklą Seime, ėmė juoktis.
„Ne, žinokite, jeigu reikėtų surasti, nesurasčiau.
Tik teoriškai žinau, kur ji maždaug yra. Man juoką kelia, kad Seime liko tokios sovietinės nomenklatūros apraiškos. Kiek žinau, kažkada ir parduotuvė buvo, kur žirnelius pardavinėjo.
Tos parduotuvės kažkaip atsikratėme, bet vis dar yra tokių keistų apraiškų...
Šiais laikais niekas netrukdo nueiti plaukus pasitrumpinti ar pasidažyti tame pačiame Gedimino prospekte, kuris yra visiškai šalia.
Gerai, kad dar kokių pirčių neturime.
Nors man praėjusioje kadencijoje teko matyti, kad ten, kur yra Seimo pirmininko kabinetas, yra toks patalpų blokas, kuriame berods yra likusi dar viena patalpa, įrengta tarsi atskira kirpykla.
Nežinau, ar dabar Seimo pirmininkė yra tai išlaikiusi.
Suprantu, tai labai patogu, bet tai paslaugos, kurios čia atsirado tais laikais, kai jos nebuvo lengvai prieinamos ar kokybiškos, kaip dabar", - sakė Seimo narė.
Ji teigė, kad pati tokiomis paslaugomis naudojasi už Seimo ribų, ir nurodė, kad mieste proginis sušukavimas gali kainuoti ir 100 eurų ar net daugiau.
„Sakyčiau, Seimo nariams būtų gėda naudotis paslaugomis pigiau, nei jas gali gauti likusi visuomenės dalis. Tai taip pat primena sovietinę nomenklatūrą", - svarstė A.Širinskienė.
Apie masažo paslaugas Seime ji sakė nieko negirdėjusi: „Aš į Seimą ateinu dirbti, o ne tokių paslaugų gauti.
Jeigu kažkas ateina gauti SPA paslaugų, gal ir žino. Man atrodo, yra sunkesnių profesijų, kur taip išvargstama, kad net masažo reikia".
Ilgisi pašto ir bankomato
O štai Rimantė Šalaševičiūtė neslėpė, kad reguliariai naudojasi kirpyklos Seime paslaugomis. „Taip, lankausi kartas nuo karto.
Nedažnai, nes esu pripratusi savo plaukus tvarkyti pati. Bet būna atvejų, kai staiga reikia kažkur vykti. Esame pakankamai užimti, tad darbo dienomis laiko susitvarkyti plaukus nėra.
Bet turime pietų pertrauką ir, jeigu yra galimybė, kartais pasinaudoju. Kainos normalios, palyginus, mažos.
Susišukuoti plaukus kainuoja 15 eurų. Vilniaus centre gal ir ne visur galima būtų susišukuoti už tiek.
Nors mano kirpėja dirba ne Vilniaus centre, pas ją kainos panašios", - sakė R.Šalaševičiūtė.
Apie masažo paslaugas ji sakė taip pat girdėjusi: „Bet nesinaudoju ir nemanau, kad masažuotoja dirba nuolatos.
Nesu jos mačiusi. O kad pašto skyriaus nėra, tikrai gaila. Kai reikėjo siųsti šventinius sveikinimus, neturėjau galimybių išsiųsti, nes patarėja sirgo. Neliko ir bankomato.
Nebėra ir banko skyriaus priešais Seimą, tad dabar norint išsigryninti pinigų reikia važiuoti į miestą.
Galima atsiskaityti kortele, bet būna atvejų, kai reikia grynų. Pavyzdžiui, per labdaros akciją „Maltiečių sriuba".
Paklausta, ar tokios paslaugos yra privilegija, ar būtinybė, Seimo narė susimąstė: „Geras klausimas. Jeigu pasakysiu, kad būtinybė, sakysite, kad naudojamės privilegijomis.
Nelabai gerai būtų man sakyti, kad būtinybė, nes žmonės tai traktuoja kaip privilegiją.
Bet pasinaudoti kirpykla man kartais būna būtinybė. Nes pasitaiko atvejų, kai ryte dar nežinai, kur reikės atsidurti vakare ir kaip reikės atrodyti."
Nemato sąsajų su darbu Seime
Parlamentaras Mindaugas Puidokas sakė ne kartą praėjęs kirpyklą, tačiau joje nėra buvęs.
„Tik kai paklausėte, prisiminiau, kad ji iš viso yra.
Prisimenu, kad kai praėjusioje kadencijoje mano kabinetas būdavo III rūmuose, eidavau pro šalį ir matydavau užrašą „Kirpykla", bet niekada nesu ten buvęs.
Kai šioje kadencijoje persikėliau į kitą kabinetą, net pamiršau, kad kirpykla yra.
Manau, tai yra privilegijos, kurios nėra susijusios su mūsų tiesioginiu darbu. Man toks poreikis niekada nebuvo iškilęs", - sakė M.Puidokas.
Jis teigė, kad jau daug metų kerpasi Kaune pas savo kirpėją, kur kirptis veža ir savo du sūnus. „Man kirpimas kainuoja apie 20 eurų, o vaikams pigiau - po 15 eurų", - pasakojo parlamentaras.
Paklaustas, ar žino, kad Seime veikė ir masažo kabinetas, M.Puidokas nustebo: „Kur esu buvęs, tai medicininiame kabinete, kai kažkada per filmavimus reikėjo kraujospūdį matuotis ir parodyti, kad esi sveikas. O masažo kabinete neteko būti.
Gal ir eina vyrai masažo. Kad šiek tiek atpalaiduotų, jeigu įtampa per posėdžius sukyla.
Esu daug girdėjęs visokių istorijų Seime: ir apie vakarėlius Seimo viešbutyje, bet kadangi aš Kaune gyvenu, esu atitrūkęs nuo Seimo linksmybių."
Per 20 metų neapsilankė
Kalbintas Artūras Skardžius sakė, kad kirpykloje Seime per 20 metų taip ir nebuvo apsilankęs:
„Turiu savo kirpėją, pas kurią visuomet kerpuosi ir pas kitas nevaikštau.
Mačiau, kad Emanuelis Zingeris ten vaikšto dažnai, moteriškaitės Seimo narės lankosi. Apie masažo paslaugas girdžiu pirmą kartą, neteko naudotis.
Esu šokiruotas. Kirpyklą dar suprantu. Gal tai aktualu Seimo narėms, kurios atvyksta iš užmiesčio ir prieš darbą gal kažkiek reikia pasitvarkyti šukuoseną.
Pavyzdžiui, kai lauke sniegas ar lietus. O masažas ir SPA paslaugos yra visai kita sritis. Nemanau, kad tai paslaugos, kurios turi būti Seime."
A.Skardžius prisiminė laikus, kai Seime veikė pašto skyrius. „Dažnai naudodavausi, nes tuomet daug informacijos keliaudavo laiškais.
Dabar atsirado elektroniniai parašai, daug kas siunčiama elektroniniu paštu, tad tokia funkcija nebe tokia ir reikalinga.
Kiek girdėjau, Seimo viešbutyje buvo įrengtos ir patalpos sportui", - prisiminė politikas.
Norėtų ir pirties
Valius Ąžuolas patikino, kad gana reguliariai lankosi Seimo kirpykloje - maždaug kartą per du mėnesius.
„Kai namuose nespėju nueiti į kirpyklą, apsilankau Seime. Už vyrišką kirpimą moku 17 eurų, anksčiau buvo 13-14 eurų.
Savo miestelyje, Akmenės rajone moku iki 10 eurų. Tikrai nėra taip, kad ten mus kerpa nemokamai.
Bet kirpykla gelbsti įvairiais atvejais. Pavyzdžiui, kai reikia greitai bėgti į laidą televizijoje, gali užbėgti, per kelias minutes šukuoseną patvarko. Kad žmonės nesijuoktų, kad štai Seimo nariai nesusitvarkę", - sakė parlamentaras.
Pasak jo, kirpyklos darbo valandos dažniausiai derinamos pagal Seimo darbotvarkę.
Apie masažo kabinetą Seime V.Ąžuolas sakė tik girdėjęs: „Neteko būti." Tačiau jis patvirtino, kad Seimo viešbutyje yra pirtis: „Dėl to galiu šiek tiek pasiskųsti.
Tokia patalpa yra, bet nėra elektros ir vandens. Kolegos sakė, kad po kažkokio incidento pirtyje viskas buvo išjungta.
Dabar ten veikia skalbykla, yra skalbimo mašinos. Joms elektra yra, o pirtyje elektros nėra.
Sportui yra tokia kaip salytė, jeigu nori atsilenkimus ant grindų atsigulęs daryti."
V.Ąžuolas sakė, kad kirpykla Seime nėra privilegija. „Tai tikrai yra būtinybė ir reikalingas dalykas. Juo labiau kad tai nėra finansuojama iš biudžeto.
Seimo narys nueina, gauna paslaugas ir susimoka rinkos kainą.
O, pavyzdžiui, Lietuvos bankas turi valgyklą, kurioje darbuotojai moka tik už produkto savikainą.
O Seimo valgykloje už dienos pietus reikia mokėti 7 eurus", - pasakojo politikas, nors Seime esanti valgykla taip pat neveikia rinkos sąlygomis - jai nereikia mokėti patalpų nuomos mokesčio.
Tiksliau, jis yra simbolinis - 1 euras.
Masažuotoja nebedirba
„Vakaro žinioms" pavyko susisiekti su nuomos sutartį sudariusia Jelena Gomozova-Zdanovič, tačiau ši nenorėjo atskleisti, kas iš Seimo narių yra nuolatiniai kirpyklos lankytojai.
Ji taip pat patvirtino apie masažo paslaugas, tačiau nurodė, kad šiuo metu ši specialistė jau nebedirba ir masažo Seimo nariai užsisakyti nebegali.
Rašyti komentarą