Karklės bažnyčia įgavo fizinį pavidalą

Karklės evangelikų liuteronų bažnyčios, klebonijos ir ūkinio pastato vizija jau įgavo realų fizinį pavidalą. Tiesa, kol kas jis gerokai sumažintas ir atspausdintas 3D spausdintuvu iš plastiko, tačiau tikimasi, kad ateityje svarbiausias Karklės paveldo objektas bus atstatytas toks, koks buvo iki Antrojo pasaulinio karo.

Karklės evangelikų liuteronų bažnyčios pastatų komplekso maketas bus eksponuojamas Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre. Pasak šios įstaigos vadovo Dariaus Niciaus, maketas papildys Karklės bažnyčiai skirtą ekspoziciją, kuri šiuo metu yra rengiama.

„Ekspozicija nebus labai didelė. Joje lankytojai išvys šį maketą, dar keletą eksponatų, susijusių su bažnyčia ir tikėjimu, tarp jų Karklėje rastą seną maldaknygę. Bus parengtas stendas su rašytine informacija“, - sakė Pajūrio regioninio parko direktorius.

Šios ekspozicijos tikslas, pasak pašnekovo, papasakoti lankytojams apie vieną svarbiausių Karklės nekilnojamojo kultūros paveldo objektų, o kartu ir sukurti sakralesnę aplinką Karklės evangelikų liuteronų parapijai, Karklės bendruomenei, kuri renkasi į pamaldas su senosiomis giesmėmis Pajūrio regioninio parko Lankytojų centre.

D. Nicius pasakojo, kad Karklės bažnyčios maketas buvo sukurtas pagal išlikusią vizualinę medžiagą, fotonuotraukas, klebonijos ir ūkinio pastato vaizdų nebuvo rasta, tačiau tuo metu jie buvo statomi standartiniai, tad makete atkurti pagal Kairių klebonijos pastatą.

Evangelikų liuteronų parapija, Karklės bendruomenė ir Pajūrio regioninis parkas puoselėja viltį ateityje Karklės bažnyčią atstatyti, tačiau tai, anot D. Niciaus, - ilgas procesas.

Šiuo metu keliame tikslą Karklės bažnytvietės teritoriją pritaikyti lankymui. Jai yra suteiktas kultūros paveldo objekto statusas. Yra suformuotas sklypas. Prieš dvejus metus buvo atlikti archeologiniai tyrimai.

Jeigu pavyks gauti finansavimą, kitais metais būtų rengiamas šios teritorijos tvarkybos projektas. O pačių pastatų atstatymas - ateities klausimas", - sakė D. Nicius.

Istorija Karklės mūrinė evangelikų liuteronų bažnyčia tuometiniame žvejų krašte iškilo 1902-1910 m. Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčia, kurioje lankėsi apie 800 parapijos tinkinčiųjų, buvo stipriai apgriauta įsiveržusių sovietų kariškių.

Joje tuo metu įsikūrė sovietinė kariuomenė ir įrengė poligoną, o prie bažnyčios nykimo prisidėjo ir žmonės, sau pasiėmę bažnyčios plytas ar kitas tuo metu vertingas statybines medžiagas.

Vis dėlto po Antrojo pasaulinio karo sunaikintos ne tik apylinkėse įsikūrusios vietinių Karklės kaimo gyventojų sodybos, bet ir iki pamatų sugriauta bažnyčia.

Šiandien praeiviai gali bažnytvietėje pamatyti tik mūrinius pamatus, išlikusius pavienius antkapius ir kapinių kryžius, pasislėpusius miškingoje vietoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder