Lapkričio pradžioje, kuomet per parą iškrito mėnesio kritulių norma, Kretingoje dalis miesto nuotekų išleista į Tenžės upę.
Siekiant apsaugoti gamtą nuo rimtesnės ilgalaikės žalos, iš persipildžiusių vandens įrenginių nuspręsta išleisti daugiau nei 6400 kubinių nevalytų nuotekų vandens.
Iš upės paimti vandens mėginiai, juos tiria aplinkos apsaugos specialistai.
Naujienų agentūros „Elta“ duomenimis, Aplinkos apsaugos departamentas teigia, jog nuotekų ir iš Tenžės upės paimtų mėginių rezultatai parodė, kad nuotekų išleidimas neigiamo reikšmingo poveikio vandens telkiniams nepadarė.
Išleistos nevalytos nuotekos buvo smarkiai praskiestos dideliu kiekiu kritulių vandens, todėl teršalų koncentracijos, nors ir viršijo normatyvus, nebuvo labai didelės.
UAB „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė „Vakarų ekspresui“ teigė, jog oficialių duomenų iš aplinkosaugininkų bendrovė dar negavo.
„Oficialių skaičiavimų mes dar neturime, žinome tik tą informaciją, kuri yra spaudoje. Vyksta derinimai“, - kalbėjo E. Alonderienė.
Jos teigimu, nors žala gamtai nepadaryta, „Kretingos vandenims“ teiks susimokėti taršos mokestį.
„Mokestis už taršą yra skaičiuojamas metams, tai dabar išleista tarša bus įskaičiuota į bendrą mokestį“, - pasakojo bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė.
Oficialūs tyrimo rezultatai turėtų pasirodyti artimiausiomis dienomis.
Rašyti komentarą