Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos apsaugos departamento, Žuvininkystės tarnybos specialistų bei ichtiologų nuomone, tokio perkėlimo metu nemaža dalis žuvų būtų nugaišusi.
Todėl bendru sutarimu nutarta žuvis išleisti kartu su tvenkinio vandeniu. Šis būdas kelia mažiausią riziką, kad Salantų tvenkinio žuvys žus.
Po vandens išleidimo Salantų tvenkinys ženkliai nuseko. Jame liko kelios dešimtys stambių žuvų, daugiausia – karpių, kurie negalėjo išplaukti dėl savo masės ir per mažo vandens gylio ties užtvankos vandens išleidimo sklende.
Salantiškiai pradėjo baimintis, kas nutiks šioms žuvims. Siekdami, kad tvenkinyje likusios stambios žuvys išgyventų, 2021 m. rugpjūčio 25 dieną, trečiadienį, bus organizuojamas jų perkėlimas iš Salantų tvenkinio į Salanto upę (žemutinį bjefą).
Šiuos darbus atliks žuvininkystės specialistai, o proceso stebėti atvyks Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos specialistai.
Sprendimas, ką daryti su Salantų tvenkinyje esančiomis žuvimis, buvo aptartas ir su vietos žvejų asociacija „Salantų žvejų klubu“. Žvejų bendruomenė pritarė, kad vietoje numatyto žuvų perkėlimo į Tuzų tvenkinį būtų įžuvinti mėgėjiškos žūklės požiūriu vertingomis žuvų rūšimis kiti šios asociacijos nuomojami vandens telkiniai.
Rašyti komentarą