Iš kur Padvarių tvenkinyje teršalai – dar neaišku

Sekmadienio vakarą tarnybos skubėjo prie Padvarių tvenkinio Kurmaičių kaime, kur žvejai pastebėjo neaiškios kilmės teršalų sankaupas. Pirminiais specialistų vertinimais, tai – biologinė tarša.

Tačiau vis dar neaišku, dėl kokių priežasčių ji galėjo susidaryti.

Pastatė bonines užtvaras

Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba sekmadienį apie 18.07 val. gavo pranešimą, kad Kurmaičių kaime, ties Upės gatve, gyventojai pastebėjo teršalus.

Pirminiais duomenimis, buvo manoma, kad tai galėtų būti termofikacinis vanduo, kuris nedaro žalos gamtai.

Apie 19.58 val. ugniagesiai gelbėtojai kartu su aplinkosaugos inspektoriumi teritoriją pradėjo žvalgyti iš upės, plaukdami valtimi. Kiek vėliau buvo iškviestos papildomos priešgaisrinės tarnybos pajėgos, kurios padėjo pastatyti bonines užtvaras.

Į įvykio vietą atvyko ir aplinkosaugos pareigūnai. Jie apžiūrėjo teritoriją ir nustatė, kad teršalai yra pasklidę plačiai.

„Iš karto buvo nuspręsta statyti bonines užtvaras, kad teršalai nepatektų į Akmenos upę.

Naktį tai ir buvo padaryta“, – kokių veiksmų ėmėsi tarnybos, kalbėjo į įvykio vietą atvykęs rajono meras Antanas Kalnius.

Boninės užtvaros pastatytos iš dviejų pusių: prie Kurmaičių tilto ir šalia „Vienkiemio“ sodybos esančios užtvankos.

Vakar, pirmadienį, boninę užtvarą prie „Vienkiemio“ užtvankos buvo nuspręsta nuimti, nes, pakilus vėjui, teršalai ėmė sklaidytis. Iš viso abiejose pusėse buvo pastatyta po 50 metrų ilgio užtvaros.

„Jos sulaiko paviršiuje esančius teršalus ir neleidžia jiems sklisti toliau“, – paaiškino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.

Tą patį vakarą taip pat buvo paimti ir į laboratoriją išvežti vandens mėginiai. Kol kas tyrimų rezultatų nėra. „Manoma, kad tai galėtų būti biologinė tarša“, – pirminę specialistų nuomonę įvardijo A. Kalnius.

Aplinkosaugininkai sekmadienio vakarą paėmė vandens mėginius, kad nustatytų, kokie tai teršalai. Kol kas manoma, kad tai – biologinė tarša.

Ieško šaltinio

„Čia gyvename 38 metus, tačiau nesame matę, kad upė būtų tokia žalia. Sekmadienio vakarą teršalai buvo pasklidę per visą upę, kadangi nebuvo vėjo. Dabar jie jau prasisklaidė“, – įvykio vietoje kalbėjo Kurmaičių gyventojas Mindaugas.

Gyventojai spėliojo, iš kur galėjo atsirasti šie teršalai. „Sunku kažką pasakyti. Kol kas net nenustatyta, kokie tai teršalai“, – sakė kita Kurmaičių gyventoja Gileta Gedvilienė.

Sutikti kurmaitiškiai pasvarstė, kad tai gali būti ir Kurmaičiuose gyvenančių žmonių nuotekos: „Kiek žinome, tik apie 20 proc. gyventojų yra prisijungę prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos. Tai kur kiti leidžia nuotekas?“

Neaiški ne tik teršalų sudėtis – ieškoma, ir iš kur jie pasklido. „Iškart susisiekėme su bendrove „Kretingos vandenys“. Klausėme, ar gyvenvietėje vykdė kokius nors darbus. Jie patikino, kad ne“, – sakė rajono meras.

Aplinkosaugininkai jau priėmė sprendimą atlikti neplaninius greta veikiančių įmonių patikrinimus.

Taip pat, sulaukus rezultatų iš laboratorijos ir aplinkosaugininkų išvadų, bus sprendžiama dėl tolimesnių darbų surenkant teršalus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Sidebar placeholder