Gelbėtojai traukė skenduolius, ieškojo pasiklydusių vaikų

Įsibėgėjus vasaros sezonui, pajūryje dirbantiems gelbėtojams vis dažniau iš jūros tenka traukti įspėjamųjų ženklų nepaisiusius ir į duobes patekusius poilsiautojus. Pastebima, kad pastaruoju metu tarp skendusiųjų daugiausia ukrainiečių.

Tai patvirtino ir praėjęs savaitgalis: šeštadienį du ukrainiečiai pateko į duobę ir be gelbėtojų pagalbos nebepajėgė išsikapstyti: vienas toks - Pirmojoje Melnragėje, kitas - Girulių paplūdimyje.

„Buvo iškelta ir raudona vėliava, ir aiškiai matomi ženklai “Atsargiai duobė„, tačiau vis vien pateko į duobę“, - „Vakarų ekspresui“ sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Dar vienas Ukrainos pilietis skendo sekmadienį Antrojoje Melnragėje. Situacija ta pati - pateko į duobę, pradėjo skęsti, gurkštelėjo vandens. Tiesa, jis atsisakė vykti į ligoninę.

Smiltynės paplūdimyje ties Naująja perkėla skendo Čekijos pilietis, Pirmojoje Melnragėje - baltarusis.

„Trauka į jūra ir duobės - pagrindinės skendimo priežastys. Užsienio piliečiai neįvertina Baltijos jūros traukos, atsipalaiduoja ir galiausiai patys nebepajėgia išplaukti“, - paaiškino A. Siakki.

Iš visų savaitgalį pajūryje skendusių piliečių buvo tik viena lietuvaitė - 11 metų mergaitė iš Klaipėdos, visi kiti - užsieniečiai.

„Bet čia jau tėvelių nepriežiūros padarinys. Skendusios mergaitės mama savo dukrą pastebėjo tik tada, kai jau gelbėtojai ją ištraukė iš vandens. Mergaitė gurkštelėjo vandens ir buvo išgabenta į ligoninę“, - teigė A. Siakki.

Dar viena dažna problema, su kuria susiduria gelbėtojai, - tenka ieškoti paplūdimyje pasiklydusių mažamečių vaikų.

„Vien praėjusį savaitgalį teko ieškoti keturių pasiklydusių vaikų. Vieną galiausiai pavyko rasti ne paplūdimyje, o didžiojoje neįgaliųjų paplūdimio automobilių stovėjimo aikštelėje. Pastebime, kad pasiklydę vaikai gali per pusvalandį nuo pasiklydimo vietos atsidurti net už 1-2 kilometrų. Jie tiesiog išsigąsta ir žingsniuoja į priekį“, - atskleidė tendencijas A. Siakki.

Taip pat praėjusį savaitgalį daug poilsiautojų kreipėsi į medikus dėl pablogėjusios sveikatos: pakilusio kraujo spaudimo, silpnumo ir panašiai.

„Didelės kaitros nesijautė, nes prie jūros buvo vėjelis, tačiau vis vien saulė šviečia, o žmonės to nejaučia. Taip galima patirti saulės smūgį. Rekomenduojame dėvėti kepures nuo saulės ar slėptis po skėčiai, ypač jei pliaže būnate visą dieną“, - patarė A. Siakki.

P. S. Klaipėdos policija pranešė, kad liepos 2 d., apie 8 val. 35 min., Klaipėdoje, Šilutės pl., tvenkinyje, rastas mirusio apie 50 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyro kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Prie tvenkinių Klaipėdos gelbėtojai nebudi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder