Ruošiamasi vėl "nuskausminti" stintautojus

Aplinkosaugininkai primena: stintaudami laikykitės galiojančių taisyklių

(1)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena stintauti atsakingai, laikytis galiojančių taisyklių ir po žvejybos nepalikti šiukšlių.  

„Stintos priklauso nuo oro sąlygų – šaltukui laikantis šalyje, žvejai pradeda intensyviau gaudyti stintas. Norisi atkreipti visų žvejų dėmesį, kad jie būtų atsakingi ir šias žuvis gaudytų laikydamiesi visų reikalavimų bei taisyklių“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.



Pasak aplinkosaugininko, žvejai norintys žvejoti stintas turi prisiminti, kad žvejybos metu visada turėtų žvejo mėgėjo bilietą. Taip pat įsiminti, kad stintų žvejybos metu gali turėti ne daugiau 4 įrankių ir ne daugiau 12 kabliukų.

„Jei į žvejybą atėjote su viena meškere, ant jos galite kabinti 12 kabliukų. Jei atsinešėte 2 meškeres – po 6 kabliukus, jeigu 3 meškeres –  po 4 kabliukus, jei 4 – po 3 kabliukus ant kiekvienos meškerės.

Taip pat, noriu atkreipti dėmesį, kad sužvejotų stintų kiekis yra neribojamas, tačiau žvejai turi nepamiršti, jeigu žvejojama ne nuo ledo, visas kitas pagautas žuvis, išskyrus stintas ir plekšnes, turite nedelsiant paleisti atgal į tą patį vandens telkinį“, – apie pagrindines žvejybos taisykles kalbėjo aplinkosaugininkas.

Pasak V. Marozo, žvejai mėgėjai turi atsiminti ir dar vieną svarbų dalyką – tvarką ir šiukšlių surinkimą po žvejybos.  

„Dar vis aktualu pasikartoti, kad prieš žvejybą ir po žvejybos privaloma susitvarkyti žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius“, – priminė viršininkas.  

Aplinkosaugininkai kviečia žvejus būti sąmoningais ir laikytis mėgėjų žvejybos taisyklių bei tausoti gamtą ir jos išteklius.  



„Kiekvienam traukiančiam į žvejybą norisi priminti, kad visos taisyklės ir reikalavimai kuriami ne šiaip sau. Vienas svarbiausių tikslų – noras išsaugoti žuvų išteklius. Nepamirškite, kad visi žvejybos ribojimai yra įteisinti stengiantis išsaugoti įvairių rūšių žuvis, o ypač toms, kurios žvejojamos labiausiai.

Taip suteikiant joms galimybę neršti, gyventi ir išsaugoti savo populiacijas. Tad, prasidėjus ir šių žuvų gaudymo sezonui, pareigūnai tikrins ar laikomasi visų taisyklių ir žvejojama atsakingai“, – akcentavo viršininkas.

Jei žvejojama nesilaikant Mėgėjų žvejybos taisyklių, pvz., naudojama daugiau kabliukų nei leidžiama, asmeniui  gali grėsti administracinė bauda iki 60 eurų. O jei pasitaikytų, kad žvejys į žvejybą atvyksta nešinas draudžiamu, ne mėgėjų žūklės įrankiu, pvz., statomu tinklu, tinkliniu ekranu ar didesniu nei 1 metro skersmens tinkliniu samteliu, jam gali būti surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir grėsti bauda nuo 120 iki 300 eurų bei konfiskuoti draudžiami įrankiai.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder