Pajūrio poilsiautojus Lietuvos jūrų muziejus kviečia į tvarumo renginį: iš nebenaudojamų daiktų kurs muziką

Kasmet į planetą išmetamas milžiniškas kiekis atliekų – net 2,12 milijardo tonų. Jei visos šios atliekos būtų sukrautos ant sunkvežimių, jos apvažiuotų pasaulį net 24 kartus.

Atsižvelgdamas į taršos ir ekologijos problemas, Lietuvos jūrų muziejus birželio 8-10 dienomis organizavo projektą „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022”, kurią birželio 10 d. vainikuos visą dieną vyksiantis renginys Klaipėdoje.

Renginio dalyviai galės išgirsti patarimų tvaresniam gyvenimui ir atliekų tvarkymui, išgirsti, kaip nebenaudojami daiktai gali tapti muzikos instrumentais ir patys išrinkti įdomiausią stendą, kuriam atiteks piniginis prizas.

Skatina ekologinį sąmoningumą

Didėjant pasaulio gyventojų skaičiui ir gerėjant gyvenimo lygiui, susidaro vis daugiau atliekų.

Didelį dėmesį taršos ir tvarumo problemoms skiriantis Lietuvos jūrų muziejus organizuoja renginį „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“, kurio tikslas – inspiruoti ekologinį sąmoningumą, įtraukiant plačiąją visuomenę dalyvauti tvarios ateities kūrime: mažiau vartojant, pakartotinai panaudojant ar perdirbant.

Trijų dienų renginių ciklą vainikuosiantis renginys vyks birželio 10 d., Klaipėdos Danės skvere.

„Renginyje susirinks gamintojai, kūrėjai, tvarių idėjų generatoriai, kurie kasdien savo veikla supažindina visuomenę su tvarių sprendimų, paslaugų, išradimų ir produktų alternatyvomis, prieinamumu, naudingumu ir skatina aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą.

Tikime, kad ši veikla įtrauks visuomenę ne tik žinoti apie ekologiškumo svarbą, bet imtis realių veiksmų kuriant tvarią ateitį kartu“, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Renginyje savo stendus pristatys įvairios šalies mokslo ir kultūros įstaigos, valstybinės ir viešosios įmonės, verslai ir kitos organizacijos. Jų pastangas vertins ir renginio lankytojai – jie galės balsuoti už labiausiai patikusį temos aktualizavimą ir laimėti renginio organizatorių partnerio, kelionių organizatoriaus „Novaturas“ įsteigtą piniginį prizą – tūkstantį eurų.

„Su Lietuvos Jūrų muziejumi bendradarbiaujame nuo 2019 metų, kai prisidėjome prie jų iniciatyvos užtikrinti geresnes sąlygas sužeistiems Baltijos jūros gyvūnams gydyti ir reabilituoti. Nors šis projektas baigėsi, mūsų draugystė tęsiasi toliau.

Esame lyderiaujantis kelionių organizatorius Baltijos šalyse ir šis statusas įpareigoja rūpintis ne tik savo verslu ir mūsų keliautojais, bet ir būti socialiai atsakinga įmone.

Todėl nuolat ieškome brandžių, išliekamąją vertę turinčių partnerysčių. Muziejaus misija – itin prasminga, todėl mes džiaugiamės tapę jos dalimi ir kviečiame visus penktadienio popietę praleisti prasmingai ir kurti tvarią ateitį kartu“, – sako „Novaturo“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė.

Iš nebereikalingų daiktų – muzikos garsai

Visuomenės ekologinį sąmoningumą ir aktyvų dalyvavimą kuriant tvarią ateitį skatinantis renginys birželio 10 d. tęsis nuo 11 iki 19 valandos. Renginio metu 30 dalyvių savo stenduose pademonstruos įvairias išeitis žaliojo kurso link.

Renginyje bus galima išgirsti ir pamatyti atliekų problematiką atskleidžiantį jautrų meninį pasirodymą, taip pat ne tik sužinoti apie mažesnio vartojimo, pakartotinio panaudojimo ar produkto perdirbimo galimybių realizavimą kasdieniame gyvenime, bet ir praktiškai išbandyti, atlikti įvairias užduotis.

Renginį vainikuos ypatingas reginys, iliustruojantis atliekų pernaudojimo svarbą. Mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas Kitaip“ pademonstruos, kad muziką kurti ir groti galima net iš įvairių nebenaudojamų daiktų. Renginį ves žurnalistė, televizijos laidų prodiuserė ir vedėja  Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder