Renginio metu kartu su istorijos mokytoja Elena Povilaitiene, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus pirmininku, menotyrininku Petru Šmitu ir kitais nariais prisiminsime Klaipėdos krašto prijungimo svarbą, šio istorinio įvykio aplinkybes, jo pradžią ir sukilimo dalyvius.
Muzikos kūrinius atliks Klaipėdos Trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „JūrAinė“.
Šiemet minime Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos ir 1923 metų sukilimo 100-ąsias metines. 1923-ųjų sausio 10 d. Klaipėdos krašte prasidėjo sukilimas, kurio tikslas buvo Mažąją Lietuvą prijungti prie Lietuvos Respublikos. Sausio 15 d. sukilėliai laimėjo, ir Klaipėdos kraštas tapo Lietuvos dalimi.
Po 1923 metų sukilimo įvykęs Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos tapo vienu svarbiausių XX amžiaus geopolitinių laimėjimų, turėjo ypatingos reikšmės Lietuvos raidai, jos, kaip jūrinės valstybės, statusui, taip pat uostamiesčio vaidmeniui Baltijos jūros regione.
Klaipėdos krašto likimas buvo svarbus Mažosios bei Didžiosios Lietuvos žmonėms. E. Galvanauskas, V. Krėvė, A. Smetona ir kai kurie kiti Lietuvos Respublikos politikai suvokė Klaipėdos uosto ir krašto svarbą Lietuvos valstybės raidai.
Žvelgiant iš šiandienos pozicijos Klaipėdos krašto sukilimas vertinamas kaip vienas drąsiausių Lietuvos Respublikos vyriausybės žingsnių.
Rašyti komentarą