Meta ir "Facebook" logotipai

Socialiniai tinklai: priežastis nerimui dėl narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo tarp jaunimo

Šiuolaikinė visuomenė gyvena skaitmenizacijos amžiuje, kuriame socialiniai tinklai tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau socialinių tinklų gigantai, pavyzdžiui, tokie kaip „Facebook“, „Instagram“ ar „Telegram“ ne tik suteikia galimybę dalintis nuotraukomis ir pokalbiais – bet taip pat suteikia žmonėms informacijos, kuria niekada nereikėtų pasinaudoti – o būtent kur surasti lengvą prieigą prie narkotinių medžiagų, nelegalaus tabako bei alkoholio.

Socialiniai tinklai yra puiki priemonė prekiauti narkotinėmis medžiagomis arba nekokybiškais tabako gaminiais.

Nepriklausomai nuo to, ar tai yra marihuanos užsakymas ar "ekstazio" pardavimas per žinutes, dauguma socialinių tinklų suteikia prekeiviams ir pirkėjams anonimiškumą ir tam tikrą saugumą.

Be to, informacija per socialines medijas plinta šviesos greičiu, dalinantis informacija su kitais socialinių medijų naudotojais, o tai gali įtikinti kitus įsigyti draudžiamųjų medžiagų.

Socialiniai tinklai neretai skatina rūkymą arba alkoholio vartojimą skleidžiamo turinio pagalba, taip pat ir - per "influencerius", kurie dažnai rodomi rūkantys arba vartojantys į narkotikus panašias medžiagas.

Tai gali atrodyti kaip normali suaugusiųjų žmonių elgsena, tačiau ji skatina jaunimą žalingiems įpročiams. Be to, socialiniuose tinkluose žmonės gali dalintis nuotraukomis ir video medžiaga iš vakarėlių ar renginių, kur rūkymas, alkoholio ar draudžiamųjų medžiagų vartojimas yra išryškintas, sukeldamas įspūdį, tarsi tai yra visiems priimtina veikla.

Alkoholio pramonei socialiniai tinklai taip pat yra puikus būdas įtakoti jaunąją auditoriją.

Reklamuojant įvairius produktus, nuo kokteilio receptų iki nealkoholinio alaus, socialinės medijos skatina jaunimą susidomėti alkoholiu.

Taip pat vaizdo įrašai, kuriuose rodomi linksmi vakarėliai su alkoholiu, ir toks gyvenimo būdas, kuris yra susijęs su alkoholiu, gali paskatinti jaunimą eksperimentuoti su gėrimais.

            Nors socialiniai tinklai turi didelę įtaką narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimui, yra keletas būdų, kaip sumažinti šį poveikį:

  • švietimas: Svarbu skatinti švietimą apie pavojingas medžiagas ir jų poveikį sveikatai socialinių tinklų pagalba, reklamuoti sveiką gyvenseną ir alternatyvius kenksmingiems įpročiams pomėgius.
  • reklamos reguliavimas: reguliavimas turėtų būti griežtesnis, ypač skiriant dėmesį reklamoms, kurios skatina alkoholio, tabako ar narkotinių medžiagų vartojimą.
  • pagalbos pasiekiamumas: svarbu, kad socialiniuose tinkluose būtų lengvai prieinamos nuorodos į pagalbos organizacijas tiems, kas susiduria su priklausomybės problemomis.
  • tėvų dėmesys: nemažą vaidmenį taip pat atlieka ir tėvai. Tėvai turėtų stebėti savo vaikų elgesį ir naujai atsirandančius įpročius, bei esant poreikiui laiku į juos reaguoti.

            Visuomenės švietimas, reguliavimas ir atsakingo socialinių tinklų naudojimo skatinimas gali sumažinti neigiamą poveikį jaunimui, kuris yra ypač pažeidžiamas narkotikų, tabako ir alkoholio požiūriu.

Bendros visuomenės pastangos yra būtinos, siekiant užtikrinti, kad socialiniai tinklai taptų saugesni ir sveikesni jaunimo vystymuisi ir jo įpročiams.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder