Seimo narė Agnė Širinskienė

Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė kreipėsi su prašymu į Konstitucinį Teismą

Galimybių paso šiandien neliko. Tačiau liko konstitucinės justicijos byla. Siekdama, kad byla būtų išnagrinėta iki galo ir nenutraukta dėl to, kad negalioja galimybių pasą įteisinusios Vyriausybės nutarimo normos, kaip Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė kreipėsi su prašymu į Konstitucinį Teismą.

Prašymas išsiųstas, vos nutarimui dėl galimybių paso panaikinimo įsigaliojus, tad pirmadienio rytą jis jau bus Teisme.

Prašyme išskirtos dvi ypač reikšmingos aplinkybės, pagrindžiančios viešąjį interesą, kad byla būtų išnagrinėta.

Pasak Agnės Širinskienės: "bylos tyrimo objektu esantis galimybių paso teisinis reguliavimas lėmė visų valstybėje gyvenančių asmenų pamatinių Konstitucijoje ginamų žmogaus teisių bei laisvių ilgalaikį suvaržymą.

Šių Konstitucijoje ginamų teisių ir laisvių apsauga yra ypatingas viešasis interesas, todėl ateičiai būtų svarbu turėti abejonių nepaliekantį teisinį aiškumą, ar tokia forma bei apimtimi, kaip kad buvo

Nutarime, buvęs žmonių teisių ir laisvių suvaržymas yra suderinamas su Konstitucijos nuostatomis."

Be to, kaip teigia Vyriausybės atstovai, galimybių paso teisinis reguliavimas gali būti vėl grąžintas į teisės sistemą ir toliau naudojamas visuomeniniams santykiams reguliuoti.

Parlamentarės nuomone, "tai dar labiau pabrėžia viešąjį interesą, kurio dabar neapgynus galėtų būti sudarytos prielaidos ir ateityje pakartotinai pažeisti Konstitucijoje įtvirtintas, jos ginamas ir saugomas vertybes."

"Pareiškėjo, Seimo narių grupės, duomenimis, Lietuvoje yra nemažas skaičius su ginčijamu reguliavimu susijusių teisės aktų pažeidimų, netgi pradėtas asmenų baudžiamasis persekiojimas dėl dokumento klastojimo ar svetimo dokumento panaudojimo arba realizavimo.

Tai, pavyzdžiui, svetimo dokumento panaudojimo atveju, reikštų ne tik reikšmingas finansines pasekmes asmeniui baudų pavidalu, bet galimai ir ilgai trunkančias laisvės atėmimo bausmes: Baudžiamojo kodekso 302 straipsnio 1 dalies sankcijoje yra numatytos baudos, arešto arba laisvės atėmimo net iki šešerių metų bausmės, o baudos ribos yra nuo 5000 iki 200000 eurų.

Be to, baudžiamosios atsakomybės atveju gali kilti ir dar ilgiau trunkančios pasekmės.

Pavyzdžiui, net ir nesant teistumui, neigiamai paveikiamos iš įkalinimo vietos grįžusio asmens įsidarbinimo galimybės."

"Įvertinant šių pasekmių reikšmę žmogaus gyvenimui, jo teisėms ir laisvėms, taip pat manytina, kad teisinis tikrumas dėl to, ar ginčijamas reguliavimas neprieštaravo Konstitucijai, yra ypatingai svarbus",- teigia Seimo narė.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder