Ko vis dar tyli Konstitucinis Teismas?
Kreipimesi teigiama, kad Galimybių pasas ne tik diskriminuoja atskiras žmonių grupes, bet ir varžo asmens teises į mokslą, teisę laisvai pasirinkti darbą, susirinkimų teisę, ūkinės veiklos laisvę, teisę gauti paslaugas.
Kreipimesi taip pat teigiama, kad kyla klausimų dėl ribojimų proporcingumo bei teisėtumo, nes „žmogaus teises suvaržančios nuostatos yra įtvirtintos Vyriausybės nutarimu, nors Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, jog tą gali daryti tik įstatymo leidėjas įstatymu".
Seimo narių grupė, motyvuodama tuo, kad Galimybių pasą įteisinęs reguliavimas varžo pamatines didelės grupės žmonių teises, prašo teismą nagrinėti kreipimąsi ne eilės tvarka, o suteikiant jam pirmenybę.
Bet KT vis dar nepateikia žmonėms savo išaiškinimo.
Europos Taryba, vadovaudamasi Europos žmogaus teisių konvencija, išplatino pareiškimą, kuriame teigia, kad visuomenės sveikatai išlaikyti valstybės gali ir turi pasitelkti būtinus apribojimus bei kitas panašias priemones.
Kad Galimybių pasas nėra būtinas apribojimas, rodo tai, kad daugelis valstybių suvaldė pandemiją 2020 ir 2021 m. dešimtis ir šimtus kartų geriau nei Lietuva, nenaudojant Galimybių paso.
Kiekvienas gali tuo įsitikinti peržvelgdamas „Bloomberg" pateikiamą statistiką apie mirčių skaičių nuo COVID, tenkantį milijonui gyventojų.
Kreipimesi į KT teigiama, kad kyla klausimų dėl ribojimų proporcingumo bei teisėtumo. Ribojimai Galimybių pasui priimti Vyriausybės nutarimu, vadinasi, jie neteisėti.
Dabar dėl ribojimų proporcingumo. Į mažas parduotuves leidžia be Galimybių paso, o į dideles - su.
Vadinasi, šis ribojimas ne dėl pandemijos valdymo, o kaip prievarta skiepytis. Tas pats su ribojimu vykti į poilsio namus.
Liberalų Vyriausybė (negaliu jos vadinti Lietuvos Vyriausybe) meluoja, kad svarbiausia sveikata, o ne vakcinacija, nes daugelis valstybių suvaldė pandemiją taip nespausdamos piliečių skiepytis.
O Lietuva nesuvaldė, nes nenaudojo ir nenaudoja priemonių, kurios padėjo kitoms šalims 2020 ir padeda 2021 m. greta vakcinavimo.
Tačiau KT tyli. Gal teisėjams ne taip svarbu, kad Lietuvoje nuo COVID miršta gerokai daugiau gyventojų nei daugelyje valstybių, ir kaip šiai statistikai keistis „padeda" Galimybių pasas?
KT nesvarbu, kad Statistikos departamentas, įvertinęs pastarųjų dviejų dešimtmečių mirčių skaičius, pranešė, kad 2021 m. rugsėjį ir spalį fiksuotas mirčių perteklius. Pagal perteklinį mirtingumą Lietuva yra penkta pasaulyje.
Perteklius yra 1600 mirčių. Dažniausiai miršta moterys. Tuo laikotarpiu nuo COVID-19 mirė gal keli šimtai. Tai neigiamos pasekmės vasarą grasintu ir rugsėjį visa apimtimi įvestu Galimybių pasu.
O kur dar verslo praradimai. Nepamirškite, kai paso nepakako priversti vakcinuotis, tuomet 100 eurų gundė pasiskiepijusius senjorus, premijomis - medikus. Bet mirčių nuo COVID ir užsikrėtimų skaičiumi Lietuva 2021 m. rudenį vis tiek liko viena pirmaujančių Europoje.
Kiek dar laiko Galimybių pasas didins mirtingumą, lemdamas eiles prie mažųjų parduotuvių, neleidžiantis naudotis poilsio namais ir kitomis paslaugomis?
Kas paduos Vyriausybę teisman už šį aplaidumą, nenaudojant veiksmingo kontaktų su apsikrėtusiuoju atsekimo, jų karantiną ir baudimą už nesisaugojimą užkrėsti aplinkinius? Tai kitose valstybėse lėmė dešimtis ir šimtus kartų mažiau mirčių milijonui gyventojų nei Lietuvoje.
Gal paduoti teisman turi teisę mirusiųjų giminaičiai?
Kai patraukiau teisman Vyriausybę dėl to, kad nestabdė „Mažeikų naftos" aferos, apylinkės, apygardos, apeliacinis ir Aukščiausiasis teismai atmetė mano ieškinį, aiškindami, kad neturiu teisės ginti viešąjį interesą.
Rašyti komentarą