Ne visos jos atrodo vienodai, tačiau dauguma yra vadinamojo K6 arba „Jubiliejaus“ dizaino. Jos buvo sukurtos ir pradėtos gaminti minint karaliaus Jurgio V karūnavimo sidabrinį jubiliejų.
Šį įsimenantį dizainą sukūrė seras Gilesas Gilbertas Scottas, kuris taip pat suprojektavo galeriją „Tate Modern“ bei garsiąją Londono Battersea elektrinę, kurią daugelis turbūt esate matę ant „Pink Floyd“ albumo „Animals“ viršelio. O kada jūs paskutinį kartą naudojotės vadinamuoju taksofonu?
Turbūt neprisiminsit. Neprisimena ir daugelis britų, nes Britanijoje per pastaruosius 10 metų skambučių iš jų sumažėjo 90%.
Prieš keletą metų BT pradėjo gražią iniciatyvą ir už 1 svarą parduoda tas būdeles žmonėms arba bendruomenėms, kurios turi įdomių sumanymų kaip jas panaudoti. Ir kūrybiški žmonės daro nuostabius dalykus.
Bendruomenės jau perėmė daugiau nei 5 800 telefonų būdelių. Pavyzdžiui, Devone tokioje būdelėje įsikūrė mažiausia pasaulyje diskoteka, Čeltneme 10 būdelių buvo paverstos mini meno galerijomis,
Češyre ji tapo knygų apsikeitimo punktu ir t.t. Kitur buvo įkurdinti pirmosios medicinos pagalbos punktai su defibriliatoriais.
BT neturi konkretaus sąrašo, į ką tas būdeles galima paversti, bet prieš parduodamas visuomet įsitikina, jog yra konkretus planas, o jei reikia - asmuo ar vietos bendruomenė turi reikalingas licencijas, pavyzdžiui, prekybai maistu ar gėrimais.
Visoje UK vis dar veikia 31 168 BT taksofonai. Daugiau kaip 1 000 iš jų jau tapo taškais, teikiančiais nemokamą viešąjį belaidį internetą ar telefonų bei nešiojamųjų kompiuterių įkrovimo paslaugas.
P.S. Kiek prisimenu, po Vilnių važinėjo juodasis Londono taksi ir visiškai neabejoju, kad tokia būdelė ar kelios tikrai rastų sau vietą ar misiją kur nors Vilniuje. Tai – tik fantazijos reikalas.
Rašyti komentarą