Ioannis Kolyvas į Klaipėdą atvyko antrą kartą. Prieš trejus metus dešimt dienų poilsiavęs uostamiestyje 43 metų graikas tiesiog pamilo Klaipėdą ir sako, kad galėtų čia gyventi nuolat.
Ioannis gyvena nedidelėje Graikijos saloje Vasilikos, turistams nuomoja apartamentus, turi nuosavą barą, bet pagrindinis jo užsiėmimas - darbas elektriku kruiziniuose laivuose Amerikoje.
Tik atvykęs į Klaipėdą graikas pastebėjo suremontuotą "Meridianą" ir labai tuo apsidžiaugė, nes šis laivas jam - tikras uostamiesčio simbolis.
Atskridau į Vilnių, o tada - autobusu į Klaipėdą. Išties tai patogi susisiekimo priemonė. Buvau nustebintas, kai vairuotojas priklijavo ant mano bagažo lapelį su numeriu ir man davė tokį pat, kad lagaminas nepasimestų. Tai puiki paprasta priemonė. Graikai to dar nesugalvojo.
Man čia išties patinka. Ateityje noriu ir butą čia nusipirkti. Graikijoje vasarą per karšta. Ir darosi brangu poilsiauti, todėl manau, kad turistai greitai užplūs Lietuvą. Žemėje klimatas šyla, tad ateityje gali atsitikti taip, kad Arabų Emyratų gyventojai plūstels į Graikiją, o graikams teks ieškoti prieglobsčio labiau į šiaurę. Manau, Lietuva būtų puikus pasirinkimas. Pastebėjau, kad Lenkijoje ir Lietuvoje pragyvenimo lygis daug aukštesnis nei kitose Rytų ir Vidurio Europos šalyse. Lietuva man labiausiai patinka iš Rytų Europos šalių. Nedidelė šalis, labai aukštas kultūros lygis, graži gamta. O štai Estijoje man nepatiko. Ten tikri rasistai gyvena. Nesuprantu estų negatyvios nuostatos rusų atžvilgiu. Juk ir jie ten gimė, užaugo, integravosi į visuomenę ir niekam netrukdo. Man atrodo, kad estams jau laikas susitaikyti su tokia situacija.
Noriu gyventi prie jūros. Man tiesiog reikia jūros, kad ir nešvarios, bet jūros. Štai Vilnius - gražus miestas, bet ten jūros nėra. O Klaipėdos piliečiu galėčiau tapti, tik reikia žmoną čia susirasti. Esu nevedęs, bet jaučiu, kad subrendau santuokai. Mano moters idealas - iš išorės lietuvaitė, viduje - Viduržemio jūros tipo moteris. Lietuvaitės išties gražios, aukštos, lieknos. Jų akių mėlis tiesiog keri. Bet kartais jų bijau. Atrodo, kad jos yra tikros kovotojos už būvį, visada nori išlošti kiekvienoje situacijoje. Mūsų moterys švelnesnės. Bet su mielu noru susipažinčiau su paprasta, nuoširdžia lietuvaite, norinčia šeimos ir vaikų. Labai būčiau laimingas, jeigu man parašytų elektroniniu paštu: [email protected] .
Naktinis gyvenimas. Prieš trejus metus lankiausi "Indigo", "Kalifornijoje", "Juodam katine". Reiks patikrinti, ar atmosfera čia nepasikeitė. Mat Graikijoje dabar labai keistos tendencijos. Pirmiausia, pasidarė madinga rytietiška, ypač turkiška muzika, kuri yra ne mano skonio. Išnyksta toks fenomenas kaip diskoteka. Jos tampa klubais. Tai reiškia, kad ateini į tokią vietą išgerti ir pabendrauti, o šokiams vietos lyg ir nėra. Mano saloje taip pat buvo diskoteka, bet ji užsidarė. Galbūt esu seno sukirpimo, bet man tikrai patiko prieš dešimtmetį ar du egzistavęs diskotekų stilius bei to meto muzika.
Mane nustebino tai, kad apsipirkus prekybos centre ir sumokėjus gana nemažą sumą, tau niekas neduoda plastikinio maišelio. Stovėjau ir nežinojau, ką turiu daryti su savo visais pirkiniais. Tik paskui supratau, kad ir maišelį reikia pirkti! Graikijoje tikrai visada gausi maišelį nemokamai. Manau, kad jis nėra toks brangus ir prekybos centrai galėtų dalyti juos nemokamai. Dar viena keistenybė - kad nė vienoje kavinėje negalėjau surasti normalių europietiškų pusryčių. Man buvo labai keista, kad turiu rinktis iš valgiaraščio nežinomus patiekalus. Juk bent vienoje miesto kavinėje galėtų būti tiekiami kompleksiniai pusryčiai - kava, apelsinų sultys, omletas ar sumuštiniai. Ypač ryte juk taip sunku kvaršinti galvą, ką čia išsirinkus pavalgyti. Šiaip Lietuvoje maistas man patinka, gal tik tikro alyvų aliejaus pasigendu - be jo graikai neįsivaizduoja daugelio patiekalų. Kainos restoranuose irgi daug mažesnės nei Graikijoje, čia už tuos pačius patiekalus moku tik 60% nuo sumos, kurią mokėčiau namie.
Rašyti komentarą