Visgi pradžiai pečius suremti ketina trys labiausiai suinteresuoti "banginiai": Klaipėdos miesto savivaldybė, verslas ir privačios mokyklos, kurios yra pasirengusios siekti tarptautinės mokyklos statuso.
"Ši idėja įgauna vis konkretesnius kontūrus, tačiau dar yra daug dalykų, kuriuos reikia operatyviai išspręsti. Svarstoma galimybė pasirašyti sutartį tarp visų suinteresuotų grupių. Nereikia turėti iliuzijų, kad be subsidijų iš šalies šiam žingsniui pasiryžusios mokyklos paveš šį vežimą vienos. Matau, kad ir verslas šiuo atveju bus aktyvus partneris", - po vakar vykusio darbinio pasitarimo, kuriame dalyvavo ir verslo atstovai, kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Jo žiniomis, privati mokykla "Universa Via" jau yra pateikusi paraišką dėl tarptautinio bakalaureato programos steigimo vaikams nuo 3 iki 12 metų. Liepą turėtų būti atsakymas, ar pripažinti šią mokyklą kandidate.
"Tai reiškia, kad dvejus metus mokykla turės ruoštis. Turiu omenyje ir infrastruktūros įrengimą, ir personalo mokymą. Beje, ir pereinamuoju laikotarpiu reikia mokėti metinį mokestį, kuris siekia 8-9 tūkstančius eurų per metus", - pasakojo meras.
Klaipėdos licėjus šį rudenį taip pat planuoja teikti paraišką, kad būtų pripažintas kandidatu teikti tarptautinio bakalaureato programas vyresnių klasių moksleiviams.
"Kadangi pereinamasis laikotarpis tęsiasi dvejus metus, optimalus scenarijus, kad tokias paslaugas Klaipėdoje esančios įstaigos oficialiai galėtų pradėti teikti 2020 metų rugsėjį", - minėjo V. Grubliauskas.
Jo nuomone, reikėtų kalbėti ir apie regioninę tokių tarptautinių programų svarbą.
"Būtų logiška, kad šį iššūkį padėtų suvaldyti ir kitos regione esančios savivaldybės, tad planuojame jas įtikinti tokios vizijos svarba", - užsiminė uostamiesčio meras.
Rašyti komentarą