"Reikia pripažinti, kad neigiamą vaidmenį stojančiųjų pasirinkimui suvaidino ir Švietimo ir mokslo ministerijos pareiškimai dėl regioninių universitetų - Klaipėdos ir Šiaulių - ateities. Ilgas valdžios neapsisprendimas dėl Klaipėdos universiteto savarankiškumo, o tuo pat metu Lietuvos didžiųjų universitetų protegavimas žiniasklaidoje, savaime suprantama, studentus nukreipė ne regioninių universitetų kryptimi", - "Vakarų ekspresui" sakė KU Studijų prorektorė Leta Dromantienė.
Dėl mažo stojančiųjų susidomėjimo aukštosios mokyklos sustabdė priėmimą į 64 studijų programas. Pasak ministerijos, daugiausiai programų - 12 - neteko Klaipėdos universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas - 11, Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetai - po 7.
"Siekdamas reaguoti į ministerijos kvietimą stambinti studijų programas, srautinti ir taip gerinti studijų kokybę, Klaipėdos universitetas pats inicijavo studijų programų stambinimą: nutarta išimti iš priėmimo proceso 12 studijų programų. Tad keista, kai tai dabar buvo pateikta kaip trūkumas", - stebėjosi prorektorė.
Jos duomenimis, KU dar iki liepos 14 d. sustabdė priėmimą į edukologijos, pradinio ugdymo pedagogikos, socialinės pedagogikos, muzikos pedagogikos studijų programas, kurioms nebuvo skirtas valstybės finansavimas. Taip pat priėmimas buvo sustabdytas į besidubliuojančias anglų filologijos ir kitų užsienio kalbų bei kitų humanitarinių mokslų programas.
Šiemet KU sulaukė 3 280 prašymų studijuoti pirmosios pakopos studijose, iš jų - 691 prašymas pateiktas pirmuoju pageidavimu. 2016 m. šie skaičiai atitinkamai siekė 3 991 ir 719.
"Lyginant su bendruoju stojančiųjų skaičiaus mažėjimu prašymų, studijuoti Klaipėdos universitete skaičius sumažėjo nežymiai", - pabrėžė L. Dromantienė.
Pirmojo stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapo rezultatai bus žinomi liepos 24 d.
Rašyti komentarą