Nuotolis nesutrukdė mokytis lietuvių kalbos ir suartėti

Nuotolis nesutrukdė mokytis lietuvių kalbos ir suartėti

Rugpjūčio 28 d. baigiasi pirmoji Klaipėdos universiteto nuotolinė Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija (intensyvūs lietuvių kalbos kursai).

Trumpai apibendrinant pirmąją tokią patirtį (nes iki šiol nuo 2002 m. šie intensyvūs vasaros kursai vykdavo realioje Klaipėdos universiteto erdvėje ir sutraukdavo gerokai virš pusšimčio dalyvių), tikrovė išsklaidė būgštavimus ir pranoko lūkesčius. Įvaldžius nuotolinio bendravimo ir mokymo technologijų teikiamas galimybes, visų pirma, pasiekta puikių mokymo rezultatų. Virš 40 kursantų mokėsi keturiose skirtingo lygio grupėse. Šalia to, vyko kultūriniai renginiai, mezgėsi naujos pažintys, bendri projektai ateičiai.

Uždarymo šventė vyks ir realioje, ir virtualioje erdvėje. KU SHMF (S. Nėries 5) 308-oje auditorijoje 11:00 susirinks keli Akademijos organizatoriai, dėstytojos ir keli Klaipėdoje gyvenantys kursantai. Ateis ir fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys. Kiti nuotolinių kursų dalyviai bus prisijungę per Zoom platformą ir žvelgs iš didelio ekrano. Tai bus nedidelė, neilga ir šilta šventė, kurios metu bus įteikti kursų baigimo sertifikatai ir pristatytas originalus kalbinis projektas, sukurtas pačių kursantų iniciatyva.

Plačiau apie kursų veiklą  dalinasi Jūratė Derukaitė (KU SHMF Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė, lietuvių kalbos kursų koordinatorė)

KITOKIA negu daugybę metų iki tol ir YPAČ JAUDINANTI buvo „Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos 2020“ – nuotolinių kursų – atidarymo šventė, vykusi rugpjūčio 1 d. Juk pirmą kartą teko sujungti realią ir virtualią erdvę... Šventė per Zoom platformą buvo transliuojama iš KU SHMF auditorijos, kur buvo susirinkę keli kursų darbuotojai, jų padėjėjai ir keli Klaipėdoje gyvenantys kursų dalyviai, o iš didelio ekrano žvelgė BŪRYS kitų kursantų, esančių savo šalyse. „Labas rytas“, 10:00 sveikinomės iš Klaipėdos, o, pavyzdžiui, Australijoje jau buvo 18:00. Susirinkusiuosius pasveikino KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas, pasidžiaugęs, kad tokiu nelengvu būdu lietuvių kalbos pasiryžo mokytis 42 kursų dalyviai iš 13 šalių, ir palinkėjo ne tik išmokti kalbos, bet ir kuo daugiau pažinti Lietuvą. Atidarymo šventę pabaigėme bendra daina. Kadangi kursuose, kaip visada, dalyvauja ir nemažai Akademijos senbuvių, jie, panašu, jaudinosi labiausiai: juk šįkart negalės aplankyti pamėgtų Klaipėdos vietų, kartu keliauti po Lietuvą... Bet mėnesio trukmės kursų programoje – ir ekskursijos, ir viešnagės, ir vakaronės, ir kelionės!

LIETUVIŠKAI IŠMOKĘ UŽSIENIEČIAI GALI TAPTI PUIKIAIS BENDRADARBIAIS!

 

KU Lietuvių kalbos akademijoje jau ne pirmą kartą padeda ir patys Akademijos dalyviai / alumnai. Puikus būdas įgyti daugiau kalbos praktikos, pasidalinti įgytomis žiniomis apie Lietuvą, būti lietuvių kalbos ir kultūros skleidėjais. Kursų veiklos koordinatore dirba Amina Šulpina, o renginius padeda vesti ir kiti kursų senbuviai. Štai Nad ir Boh Akademijos naujokams pravedė fantastišką virtualią ekskursiją po Klaipėdą, Palangą ir Neringą. Joje su malonumu dalyvavo ir dėstytoja Virg.: „Gidai, patys lankęsi šiose vietose ne vieną kartą, buvo puikiai pasirengę, paruošę gražių skaidrių, ir su meile papasakojo apie viską taip, kad net vietinis gidas negalėtų pristatyti geriau. Po ekskursijos jie netgi surengė žinių ir lietuvių kalbos patikrinimą per Kahoot viktoriną. Iš jos rezultatų buvo akivaizdu, kad dalyviai išties įdėmiai klausėsi! Gidai buvo dosnūs – pirmuosius tris apdovanojo virtualiais šakočiais, lietuvišku šokoladu ir rūkyta žuvimi.“

 

KU Vasaros akademijos renginys „Nacionalinė virtuvė“, nors vyko virtualiai, buvo gyvas ir smagus. Kursantai iš įvairių šalių pristatė savo patiekalus, kai kurie iš jų buvo tikri, – mėsos pyragas Australijoje, kiniškai paruošti vermišeliai, ... gyvai kepami lietuviški bulviniai blynai! Juos savo namuose kepė dėstytoja Daiva.  Studentės iš Indonezijos, lietuvių kalbos pradėjusios mokytis tik prieš kelias dienas, parengė vaizdingą nacionalinės virtuvės pristatymą netgi su produktų pavadinimų vertimu į lietuvių kalbą. Renginio vedėja kursantė Diana Žukauskaitė supažindino ir su lietuviškais patiekalais, o pabaigoje vyko viktorina apie Akademijos kursantų šalių valgius. Nuotolinės vasaros akademijos kursantai tampa vis tvirtesne bendruomene.

Virtualiai dainuoti, keliauti, viešėti lietuvių šeimoje: misija (ne)įmanoma?

Pirmąkart per KU lietuvių kalbos ir kultūros kursų istoriją – dėl susiklosčiusios pasaulinės situacijos, force majeure – kultūriniai renginiai vyko virtualiai. Juk geriau daryti tiek, kiek leidžia techninės galimybės, negu nedaryti nieko... Ir ką gi, – tikrovė pranoko vaizduotę: teigiamų emocijų netrūko, o techninius suvaržymus kompensavo abipusis noras dalintis kultūros žiniomis, bendrauti, draugauti.

DAINŲ POPIETĖ (08-14) kai kurių šalių atstovams buvo jau dainų vakaras. Akademijos dėstytoja, kuri taip pat yra menų atlikėja, siužetu pasirinko dainuojamosios poezijos žanro apžvalgą. Renginys pradėtas sutartinėmis, specifinėmis Lietuvos regionų dainomis ir pabaigoje kursantai buvo supažindinti su  XX a. pabaigos–XXI a. pradžios dainuojamąja poezija. Ne viena daina buvo parengta dainuoti kartu; taigi dainavo jaudinantis ansamblis, kurio dalyvius skyrė tūkstančiai kilometrų.

KELIONĖ PO LIETUVĄ (08-15). Pirmąkart per mūsų istoriją kursantai keliavo virtualiai. Bet užtat itin patogiai: jokio ruošimosi ar sunkių kuprinių, ilgo sėdėjimo autobuse, nakvynės nepažįstamoje vietoje... Kai kas net gulėjo lovoje (žinia, juk kelionės dalyviai gyvena skirtingose laiko juostose). Akademijos gidas dr. Mindaugas Brazauskas kaskart nepaliauja džiuginti naujovėmis. Taigi per porą valandų su Google Earth ir kitais būdais buvo apžiūrėti visi pagrindiniai Lietuvos turistiniai objektai.

Na, o kas  norėtų pažiūrėti, kokias keliones įprastai – ir vasarą, ir žiemą – organizuoja mūsų Akademijos komanda, siūlome pažiūrėti viešos Fb paskyros Amici Lituanici albumuose.

VIEŠNAGĖ LIETUVIŲ ŠEIMOJE (08-22). Kaip ir Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos 2020 atidarymo dieną, šiuo atveju buvo sujungta tikra ir virtuali realybė. Keli Klaipėdoje gyvenantys kursantai buvo pakviesti į svetingus namus, kurių šeimininkas – buvęs ilgametis Akademijos mentorius Tomas Lenkauskas. Jo name ir sode buvo gaminami mažiausiai darbo reikalaujantys lietuviškai patiekalai – kad juos kartu savo virtuvėse galėtų paruošti ir virtualiai prisijungę Tomo svečiai. Pradžioje buvo trumpai apžvelgta lietuvių buitis anksčiau ir dabar, parodytos tikros austinės juostos. P. Martinas iš Australijos taip pat atsinešė ir parodė savo turimą juostelę. Na, o paskui buvo gaminami šaltibarščiai, – ir Tomo namuose, ir Samaroje, kur juos gamino šiemetės Akademijos mentorė Amina. Paskui buvo kepinama duona su česnaku, – nors ir nesenas, tačiau labai populiarus Lietuvoje patiekalas. Ją kartu kepė ir Dmytro Ukrainoje. Kaip ir dera svečiuojantis Lietuvoje, skambėjo dainos, kurias atliko ir viešnagės organizatoriai, ir svečiai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder