Mokytojai skelbia įspėjamąjį streiką

Mokytojai skelbia įspėjamąjį streiką

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) penktadienį, nuo 8 val. ryto, skelbia dviejų valandų įspėjamąjį streiką.

Pasak LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko, streikas skelbiamas, nes nevykdomi Vyriausybei bei Švietimo ir mokslo ministerijai pateikti reikalavimai: 20 proc. kelti pedagoginių ir nepedagoginių specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose, algas, sumažinti vaikų skaičių darželių grupėse ir mokyklų klasėse, šakos kolektyvinėje sutartyje susitarti dėl aiškių ir konkrečių naujo mokytojų darbo apmokėjimo modelio principų.

LŠDPS nepritaria Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modeliui ir kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą su reikalavimu stabdyti jo įgyvendinimą nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos.

Kaip komentare Eltai teigė švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas, pernai po ilgų derybų Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pasirašė sutartį su visomis švietimo profesinėmis sąjungomis ir jos laikosi. 

„Visos mokytojų profesinės sąjungos, išskyrus vieną, pritarė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modeliui, jis rengiamas buvo drauge su mokytojų profesinių sąjungų atstovais. Būtent etatinis ir sudarys prielaidas didinti pedagogų atlyginimus 20 proc., jo įvedimui mokyklos jau rengiasi, jam pritaria ir kitos profesinės sąjungos“, - sakė A. Varanauskas, pridurdamas, kad ŠMM atvira pokalbiams ir diskusijoms. 

Profsąjunga mano, kad naujoji darbo apmokėjimo sistema įvedama labai skubotai, iki šiol švietimo bendruomenei neatsakyta į daugybę klausimų.

„Apmaudu, jog tokių kraštutinių priemonių mokytojai turi imtis tada, kai mokyklose turi būti susikaupimas, nes abiturientai laiko egzaminus, tačiau esame priversti“, - sako LŠDPS pirmininkas.

Kaip Eltai yra sakęs LŠDPS pirmininkas A. Navickas, su Švietimo ir mokslo ministerija buvo bandoma derėtis, bet nesėkmingai, todėl mokytojams neliko nieko kito, tik skelbti įspėjamąjį streiką.

„Galima sakyti, atlyginimai mokytojams nedidėja, nekalbant apie nepedagoginius darbuotojus, kurių atlyginimai tragiškai maži. Tačiau didžiausią rūpestį LŠDPS kelia, kad šitoje švietimo reformoje visų pirma pamirštas vaikas. Jos tikslas - tik optimizuoti, taupyti. Kalbama, koks turi būti mokytojas - pakelta ar nuleista galva, o vaikas pamestas“, - sakė A. Navickas.

Profsąjungos vadovas nuogąstauja, kad įgyvendinus reformą mokykloje galės dirbti bet kas, matematikai galės mokyti chemijos, fizikos, o kalbos specialistas - kitas kalbas, nes vaikų nepadaugės, o sukomplektuoti etatus reikės, tad dėstomus dalykus teks jungti. 

„Tai blogins ugdymo kokybę. Orientuojamasi į jaunus specialistus, kuriuos žadama pritraukti, tačiau nuvertinami kvalifikuoti mokytojai. Jų visai neliks arba bus apribotos pamokos. Tai gali stipriai pabloginti ir taip nespindinčius Lietuvos mokinių pasiekimus“, - Eltai sakė A. Navickas.

Profsąjungos atstovas prognozuoja, kad įspėjamajame streike dalyvaus iki 100 mokyklų. 

Kaip pabrėžė A. Navickas, streikui pritaria ir tų profsąjungų nariai, kurios pasirašiusios susitarimą su Švietimo ir mokslo ministerija dėl reformos įgyvendinimo.

LŠDPS jungia per 3000 švietimo darbuotojų visoje Lietuvoje. 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder