Praėjusiais metais savivaldybė išskyrė keturias miesto mokyklas, kurių mokinių krepšelių ir mokymo plotų dydžių nuokrypis nuo bendro miesto vidurkio yra didžiausias. Tokiomis buvo įvardintos Andrejaus Rubliovo, Saulėtekio ir Vitės pagrindinės mokyklos bei Sendvario progimnazija.
Kaip teigė miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, savivaldybė įpareigojo mokyklas atlikti tam tikras taupymo priemones: mažinti valandų skaičių, plotus, jungti klases.
Saulėtekio pagrindinė susimažino plotą 1700 kv. m., A. Rubliovo - 2116 kv. m., Vitės - 400 kv. m. Nuo metų pradžios iki rugsėjo pirmos dienos mokyklos šitaip sutaupė apie 81 tūkst. litų.
Pastebėta, kad žymiai sumažėjo mokinių skaičius - A. Rubliovo mokykla neteko 111 vaikų, Saulėtekio pagrindinė - kiek mažiau - 37. Sendvario progimnazijoje ir Vitės pagrindinėje mokykloje mokinių skaičius liko stabilus.
Įvertinus ugdymo įstaigų veiklos stebėjimo rezultatus nustatyta, kad minėtose mokyklose vienam mokiniui tenkantis ugdymo plotas ir bendras plotas mokyklų priartėjo prie miesto vidurkio.
Dėmesys buvo skirtas ir mokinio krepšelio stebėjimui.
"Brangiausiai vienas mokinys tebekainuoja A. Rubliovo mokykloje - 6700 Lt, o miesto vidurkis - 4302 Lt. Kitos mokyklos yra priartėjusios prie vidurkio. Buvo vertinamos aplinkos lėšos. Miesto vidurkis yra 637 Lt. Visos mokyklos nuo vidurkio gerokai nutolusios, mažiausiai nutolusi - Sendvario, labiausiai - A. Rubliovo - 1226 Lt., Saulėtekio - 1195 Lt., Vitės - 1053 Lt.", - informavo N. Laužikienė.
Ji pastebėjo, kad dar vienas pastatas tampa probleminiu. Tai I. Simonaitytės mokyklos pastatas Sulupės g. Šiame pastate esančioje suaugusiųjų mokykloje taip pat mažėja besimokančiųjų skaičius, tad savivaldybėje jau diskutuojama, ko reikės imtis. Pasak N. Laužikienės, vienas iš variantų galėtų būti klasių su dirbtuvėmis steigimas, kad besimokantieji galėtų įgyti ir pradinę kvalifikaciją.
"Reziumuojant galima išskirti A. Rubliovo mokyklą, kurios situacija negerėja. Tai vienintelė mokykla, kurioje ženkliai mažėja vaikų skaičius. Ateityje politikai turės priimti sprendimą. Jei vaikų skaičius ir toliau taip mažės, nebus verta tą mokyklą laikyti", - prognozavo N. Laužikienė.
Rašyti komentarą