30-mečio proga universitetas apžvelgia savo gyvavimo istoriją ir nueitą kelią. Kokia rektoriaus profesoriaus Artūro Razbadausko nuomonė apie inovacijas bei galimas permainas KU studijų procese artimiausiu metu?
Tiesą sakant, visas akademinis pasaulis susiduria su COVID-19 pandemijos iššūkiais, tad neišvengiamai keičiasi požiūris į studijas.
Mes girdime, kad žinomi pasaulio universitetai, pavyzdžiui, Kembridžo universitetas, yra nusprendę ištisus metus dirbti vien tik nuotoliniu būdu.
Tačiau Klaipėdos universitetas planuoja taikyti kiek lankstesnį studijų modelį. Mes stengsimės, kad mūsų studentai galėtų dirbti ne tik nuotoliniu būdu, bet ir fizinio kontakto sąlygomis, kadangi laboratoriniai darbai ir moksliniai seminarai turi vykti gyvai.
Be abejo, socialinio mokslo srityse galima mokytis ir nuotoliniu būdu, bet tai nėra visavertės studijos.
Ir apskritai, koks gali būti universiteto miestelio gyvenimas be realaus žmonių bendravimo?
KU gali pasidžiaugti, kad dvigubai daugiau studentų krepšelių šiemet surinkome, įstojo daugiau valstybės finansavimą gavusių pirmakursių studentų.
KU tikslas, žvelgiant iš Europos universitetų perspektyvos, - tapti ryškiu universitetiniu miestu.
Neseniai mūsų universitete lankėsi Klaipėdos verslo įmonių elitas ir buvo pasirašytas ketinimų protokolas, siekiant sukurti Klaipėdos universiteto ateities fondą, į kurį suinteresuotas verslas paaukos tam tikras sumas bei prisidės prie KU strategijos, prie universitetinio miesto ateities kūrimo.
Konstruktyviai bendradarbiaujant mokslui ir verslui mes galime sukurti tikrai kokybišką produktą, t. y. kvalifikuotą darbuotoją, inžinierių, aukšto lygio mokslą, kurio pridėtinė vertė tiek versle, tiek pramonėje gali turėti savo rezultatą.
KU išlieka vieninteliu Lietuvoje valstybiniu universitetu, kurio biudžeto valstybiniai asignavimai sudaro tik 39 procentus.
Klaipėdos universitetas dirba kaip prestižiniai Vakarų Europos bei JAV universitetai, kurie tampa privatūs, jeigu yra finansuojami mažiau nei 50 procentų.
Vadinasi, valstybinis Klaipėdos universitetas sėkmingai dirba privataus universiteto sąlygomis.
O juk vos prieš trejus metus buvo kalbama, jog KU apskritai Lietuvai nereikalingas, neva jį reikia uždaryti, prijungti prie Kauno ar Vilniaus universitetų.
Dabar, ačiū Dievui, panašios kalbos jau nutilo.
Valstybės finansinio rėmimo "krepšelius" studentai atsineša patys, jiems taikant bendrą finansavimo modelį.
Kita vertus, KU pats išlaiko savo laivyną, laivus, Botanikos sodą, žuvininkystės laboratoriją ir kt. KU Jūros tyrimo institute dirba apie du šimtai mokslininkų, iš jų tik 60 etatų yra asignuojami valstybės, o kiti mokslininkai patys užsidirba būtinų lėšų, dalyvaudami tarptautiniuose konkursuose ir laimėdami projektus.
Matyt, pagrįstai galime didžiuotis ir tuo, kad Klaipėdos universitetas išsiskiria iš kitų Lietuvos universitetų Mažosios Lietuvos filosofo Vydūno kūrybinio palikimo, sveikos gyvensenos propagavimu, natūralaus imuniteto stiprinimu.
Rašyti komentarą