Pagal Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo 29 straipsnio 10 punktą, mokinys gali būti pašalintas iš mokyklos ir perkeltas į kitą mokymosi įstaigą anksčiau nei 16 metų, jei jo elgesys kelia grėsmę mokyklos bendruomenei ir pažeidžia taisykles. Tačiau tai turi būti suderinta su vaikų teisių apsaugos tarnyba bei mokyklos steigėju.
Pasak Klaipėdos apskrities valstybinės švietimo priežiūros tarnybos vyriausiosios specialistės Genovaitės Butkienės, mokiniui gali būti pasiūlyta pereiti į kitą mokymosi įstaigą, jeigu jis pažeidžia mokyklos taisykles, kelia grėsmę kitiems ir neatlieka savo pareigų - tokių kaip pamokų lankymas, namų darbų atlikimas, tinkamas elgesys. Viskas turi būti suderinta su psichologais, mokytojais, vaikų tesių apsaugos tarnyba. "Turi būti įrodyta, kad jis tikrai turi specialių problemų, kurios neleidžia mokytis su kitais vaikais pagal bendrą programą", - teigė specialistė.
Jaunimo mokyklos skirtos užtikrinti privalomojo mokslo prieinamumą ir sudaryti sąlygas visiems nepritapusiems ir mokymosi motyvacijos stokojantiems moksleiviams grįžti į mokymosi aplinką. Šiose mokyklose sudaromos mažesnės moksleivių grupės, teikiama psichologo, socialinio pedagogo pagalba, atsižvelgiama į individualius interesus.
Šiuo metu Klaipėdoje yra dvi mokymo įstaigos, kuriose sudarytos vadinamosios jaunimo klasės: tai Ievos Simonaitytės ir Andrejaus Rubliovo pagrindinės mokyklos.
Ievos Simonaitytės pagrindinės mokyklos, kurioje šiemet mokėsi 52 turintys mokymosi ar elgesio problemų moksleiviai, direktorė G. Skunčikienė sakė, kad mokslo metų pabaigoje pastebimi pokyčiai: pagerėja pamokų lankymas, emocinė, psichologinė būsena, vaikai tampa atviresni, laisviau jaučiasi, užpildomos žinių spragos.
Rašyti komentarą