Čiaudulį, slogą, gerklės perštėjimą, kosulį ar temperatūrą galima numalšinti vaistais, pagamintais pačios geriausios farmacininkės - motušės gamtos.
Tiesa, Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto prof. dr. Rimantas Stukas pažymi, kad maistas nėra vaistas. Tačiau tam tikrais maisto produktais galima sumažinti ligų riziką ar atkurti sutrikusias fiziologines funkcijas. Daugelio liaudiškų gydymo metodų veiksmingumą patvirtino ir moksliniai tyrimai.
Pašnekovas akcentuoja, jog augalai turi antioksidaciniu poveikiu pasižyminčių medžiagų, svarbių organizmo apsaugai. Todėl vaisių, daržovių, prieskonių vartojimas gali būti naudingas saugantis nuo plintančių infekcijų.
Pajutus pirmuosius ligos simptomus, reikėtų valgyti kuo daugiau daržovių, kurių sudėtyje yra mikrobus naikinančių medžiagų. Pavyzdžiui, česnakus ir svogūnus. Česnakų skiltelę rekomenduojama sukramtyti nepjaustytą.
Pagal liaudiškus gydymosi receptus iš svogūnų galima pasigaminti tyrelę. Smulkiai supjaustytą galvą pasaldinti medumi, šiek tiek palaukti, kol išsiskirs sultys, ir vartoti po šaukštelį prieš miegą.
Nuo peršalimo - morkos
Vienas iš vaistų nuo peršalimo - arbatos su avietėmis (jose yra salicilo rūgšties - natūralaus aspirino analogo), serbentais, bruknėmis, liepų žiedais, medumi. Šaltuoju metų laiku rekomenduojama valgyti daug vitamino C turinčių vaisių ir uogų (citrinos, šermukšnais, spanguolės.) Geriant šiltus skysčius suskystėja gleivinių sekretai, todėl tampa lengviau atsikosėti. Beje, paprasta arbata persišaldžius taip pat veikia kaip vaistas. Nes joje esantis tiaminas stimuliuoja žmogaus imunitetą.
Persišaldžius naudinga gerti morkų sultis su medumi. Prof. dr. R.Stukas pažymi, kad morkų sultyse yra daug betakaroteno, kuris yra puikus antioksidantas. Jis stiprina imuninę sistemą, todėl žmogus yra pajėgesnis kovoti su infekcijomis.
Karštį numuša kopūstai
Ligos pradžioje liaudies medicinos šalininkai patardavo išgerti degtinės su pipirais. Tačiau šis receptas šiais laikais nerekomenduojamas net medikų.
"Pipirai, kaip ir daugelis prieskonių, pasižymi konservuojančiu požymiu. Tai reiškia, kad jie neleidžia daugintis mikrobams ir juos naikina. O degtinės dabar gerti niekas nerekomenduoja. Seniau ją vartodavo galbūt tik dėl prakaitavimo skatinimo", - pasakojo R.Sutkus.
Nuo užkimimo ir slogos gelbsti ne tik gerklės skalavimas druska. Labai veiksmingas cukrumi pasaldintas sėlenų nuoviras. Pagal liaudies mediciną, karščiuojant temperatūrą padeda numušti rauginti kopūstai. Daržovės lapą tereikia pridėti prie riešo, kur plaka pulsas.
Pajutus pirmuosius ligos simptomus, reikėtų valgyti kuo daugiau daržovių. Pavyzdžiui, morkų sultyse yra daug betakaroteno, kuris yra puikus antioksidantas bei stiprina imuninę sistemą.
Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"
Rašyti komentarą