Trečdalis visame pasaulyje vartojamų vaistų nuo maliarijos yra klastotės, skelbia BBC.
Mokslininkai, kurie ištyrė septyniose Pietryčių Azijos šalyse vartojamų 1 tūkst. 500 septynių vaistų nuo maliarijos pavyzdžių, nustatė, kad prastos kokybės ir suklastotos tabletės lemia, jog ligos sukėlėjai tampa atsparūs vaistams, todėl gydymas nesėkmingas.
Ištyrus daugiau nei 2 tūkst. 500 vaistų pavyzdžius 21 Subsaharinės Afrikos valstybėje rezultatai buvo panašūs.
Pranešimas paskelbtas žurnale "The Lancet Infectious Diseases".
Pasak tyrimą atlikusių JAV mokslininkų iš Nacionalinio sveikatos instituto John E. Fogarty tarptautinio centro, problema gali būti gerokai didesnė nei parodė tyrimai.
"Tikėtina, kad apie daugumą atvejų nebuvo pranešta arba pranešta ne toms agentūroms, o farmacijos kompanijos laikėsi konfidencialumo", - teigė mokslininkai.
Didesni tyrimai dėl vaistų kokybės nebuvo atlikti Kinijoje ir Indijoje - šalyse, kuriose gyvena trečdalis pasaulio gyventojų ir kurios yra tikėtinas padirbtų vaistų šaltinis.
Vyriausioji mokslininkė akcentavo, kad 3,3 mlrd. žmonių gresia rizika užsikrėsti maliarija.
"Nuo 655 tūkst. iki 1,2 mln. žmonių kasmet miršta nuo infekcijos, kurią sukelia uodo platinamas kraujo parazitas (plasmodium falciparum), - sakė mokslininkė. - Didžioji aukų dalis gali būti išvengiama, jeigu pacientams duodami vaistai būtų efektyvūs, aukštos kokybės ir teisingai vartojami".
Rašyti komentarą