Peršalimo ligas gydo optimizmas ir gamtos dovanos

Peršalimo ligas gydo optimizmas ir gamtos dovanos

Šaltukui vis labiau gnaibant nosį, lauke stengiamės būti mažiau. Dažnas mūsų dar nė nepasiruošęs šaltajam metų laikui, todėl peršalti rizikuojame labiau nei tie, kurie jau spėjo apsiginkluoti šiltomis kojinėmis, šalikais ir pirštinėmis. „Vakaro žinių” kalbintos žinomos Lietuvos moterys teigė, kad padėti apsiginti nuo peršalimo ligų pasiruošusi pati gamta, o optimizmas - vaistas apskritai nuo visų ligų ir negandų.

Geriausi receptai - patikrinti laiko

Dainininkė Veronika Povilionienė tikino, jog specialių metodų peršalimui gydyti neturi. Geriausios priemonės yra patikrintos laiko, tos, kurias mums perdavė tėvai ir seneliai.

„Aš naminėmis priemonėmis gydausi. Peršalus reikia gerti daug arbatėlių: čiobrelių, raudonėlių, liepžiedžių ir kitų, tomis žolelėmis ir gydausi. Svarbu arbatos gerti daug. Be abejo, ir medaus nepamiršti, juk šis produktas - nepamainomas”, - teigė ponia Veronika ir pridūrė, jog nė nepamena, kada pastarąjį sykį turėjo didelę slogą.

„Yra sakoma, kad sloga gydantis praeina per 7 dienas, o nesigydant per 8 arba 6 dienas”, - teigė V.Povilionienė.

Dainininkė pasidžiaugė, jog dabar žmonėms nebereikia vartoti neskanių vaistų, daugelis jų - malonaus skonio.

„Nuo kosulio būdavo puplaiškiai arba nuo pilvo pelynai, jie kartūs. O žuvies taukai anksčiau būdavo, Jėzau, kokia šlykštynė. Dabar viskas paskanėjo, pagerėjo. Tik ar sveikatos padaugėjo, nežinau. Gal atvirkščiai?” - samprotavo ponia Veronika ir pridūrė, jog dabar labai mėgstama kalbėti apie ekologiją.

„Dabar visi grįžtam į ekologiją. Nesu didelė žolelių žinovė, bet, pamenu, mano gimtinėje kieme, pievose būdavo įvairiausių žolelių. Dabar jų tiek nebėra, nunykę”, - teigė V.Povilionienė.

Dabar iš pakelės vaistažolių nepasirinksi, o senais laikais, kai keliu pravažiuodavo vienas kitas žmogus, ir iš pakelės buvo nebaisu rinkti žoleles.

„Aš kartais net pasijuokiu, sakoma, čia ekologinis produktas. Taip. Tačiau kiek žemėje dabar visokio „brudo”. Ne veltui dainoj sakom „žemelė tarė, tardama barė”, - atsiduso dainininkė.

Aš ne iš tų, kurios sako: uždarykit langą

Režisierė, aktorė Galina Dauguvietytė, paklausta, kaip kovoja su peršalimo ligomis, tik nusijuokė.

Sakė neturinti jokių receptų, o pastarąjį sykį sirgo prieš 45 metus gripu. Po to pradėjo kasmet skiepytis nuo gripo.

„Aš ne iš tų senučių, kurios sako: ojojoj, neatidarykit lango, perpūs. Pas mane viskas atidaryta, nebijau aš to skersvėjo. Matyt, toks organizmas. Man rodos, ir genai lemia, ir optimizmas. Kol kas joks velnias manęs nebuvo užpuolęs. Užpuolė kitas velnias, saulėtą, sausą dieną. Jau porą mėnesių su ramentais vaikštau”, - pasakojo moteris, tik prieš kelias dienas grįžusi namo po reabilitacijos.

„Rugsėjo 20 dieną susilaužiau dešinę koją, operaciją padarė. Tai negi dabar verksi, vadinasi, taip turėjo būti. Prie pat namų tik išėjusi į kiemą griuvau, mat koją ne taip pastačiau ir dėjausi visu ūgiu. Vykau į grožio saloną pasidaryti manikiūro, susitvarkyti plaukus. Išėjau visa pasipuošusi, tokia graži ir į ligoninę nuvažiavau”, - linksmai apie skaudų nutikimą pasakojo G.Dauguvietytė.

Pasak jos, tik vasario mėnesį galės visiškai atsistoti ant kojų. O kol kas visus nepatogumus kompensuoja artimi draugai, kurie pasirengę padėti bet kurią minutę.

„Turiu kelis labai gerus draugus, kurie mane ir apiperka, ir pietus padaro. Dabar kokiom keturiom dienom į priekį turiu maisto. Nueinu į virtuvę, pasidarau ko noriu - kaip restoranas namie”, - kvatojo režisierė ir pridūrė, jog gyvenime viską reikia patirti.

Pasak jos, nebuvo nieko susilaužiusi per visą gyvenimą.

„Va mamos kaulai tai buvo ne kaulai, o miltai. Kai atsidūriau pas daktarą, tai jis pasakė, kad tokių stiprių kaulų tokio amžiaus žmogaus dar nematęs. Pasirodo, mano kaulai į tėvą”, - tarė G.Dauguvietytė.

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder