"Dar prieš metus 95 procentams pacientų, norinčių turėti naujus dantis su implantais, galėjau pasakyti "taip". Šiandien "taip" galiu pasakyti kone 100 procentų pacientų", - tvirtina Dantų priežiūros centro (DPC) vadovas Simonas Bankauskas, pristatydamas naujovę Lietuvoje - Švedijos kompanijos "Nobel Biocare" sukurtus "Zygoma" implantus. Šie implantai gerokai ilgesni nei įprasti, todėl su jais sėkmingai ir greitai atkurti dantis įmanoma ir tiems žmonėms, kurių situacija ypač sudėtinga - viršutinis žandikaulis sunykęs tiek, kad beveik nelikę vietos, kur būtų galima tvirtinti implantą.
Klaipėdos odontologijos klinikos vadovė Jolanta Leščiuvienė pasakoja apie praradusiems visus dantis skirtą unikalią "All-on-4" (išvertus iš anglų k. - "visi ant keturių") metodiką, kurią naudojant dvylikai vieno žandikaulio dantų atkurti užtenka tik keturių implantų. "Tai iš esmės keičia gydymo eigą ir trukmę, šios unikalios metodikos dėka galima išvengti daugelio tarpinių procedūrų ir papildomų gydymo etapų, - sako odontologė. - Nauja šypsena pacientas gali džiaugtis jau po vieno vizito."
"Šiuolaikinės technologijos leidžia sugrąžinti šypseną išvengiant kaulo priauginimo procedūros net beviltiškose situacijose esantiems pacientams", - sako gyd. S. Bankauskas.
KTU dėstytoja, docentė Giedra Daunorienė - pirmoji S. Bankausko pacientė, kuriai buvo įdėti "Zygoma" implantai. Paklausta, kaip pasikeitė jos gyvenimas, tvirtina: "Jaučiuosi ypatingai! Man tai buvo labai svarbu tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Daug ko gyvenime gali atsisakyti, kad galėtum taip susitvarkyti dantis. Šiandien esu labai patenkinta."
Poniai Giedrai pritaria ir gydytojos J. Leščiuvienės pacientas, unikalius dantų atkūrimo metodus "savo kailiu" išbandęs klaipėdietis vairuotojas Rimas Rimkus. "Tai ne tik nauji dantys, tai - naujas gyvenimas", - sako jis.
Per vieną vizitą
Žandikaulis gali sunykti, kai praradus dantis ilgą laiką nešiojami nuimami protezai arba prie sveikų dantų tvirtinami tilteliai; dalies žandikaulio galima netekti dėl onkologinių susirgimų veido srityje, patyrus traumas ar dėl kitų fiziologinių priežasčių. Tradiciškai sunykusį viršutinį žandikaulį turintiems pacientams rekomenduojamas žandikaulio kaulo priauginimas. "Tai gana sudėtinga, sunkiau kontroliuojama, specialios priežiūros bei ilgesnio gijimo laiko reikalaujanti procedūra. Siekiant maksimaliai sutrumpinti dantų atkūrimo laiką, išvengti nemalonių procedūrų bei galimų komplikacijų ir buvo sukurti "Zygoma" implantai. Jie gerokai ilgesni nei įprastiniai ir yra sriegiami į skruostikaulį ar kitą implantavimui tinkamą vietą", - pasakojo S. Bankauskas.
DPC dirbanti gydytojų komanda pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje dantų atkūrimui naudoja tokio tipo implantus. Pasak centro vadovo, gydymo eiga su įprastais implantais, kurie dedami į žandikaulį, ir su "Zygoma" implantais beveik nesiskiria. Dažniausiai jau to paties vizito metu uždedami laikini dantys. Vėliau jie pakeičiami nuolatiniais. "O pranašumų dirbant su "Zygoma" labai daug, - tvirtino gydytojas. - Norint įdėti įprastą implantą pacientams, kurių viršutiniame žandikaulyje nepakanka kaulo, būtų reikalingos tokios procedūros, kaip kaulo priauginimas, sinuso dugno pakėlimo operacijos, po kurių reikalingas tam tikras gijimo laikotarpis, o vėliau - dar viena operacija - paties implanto įsodinimas. Su "Zygoma" viskas daug greičiau ir maksimalus patogumas pacientui."
Nauji dantys - kitas gyvenimas
"Sirgau parodontoze, silpnus dantis paveldėjau genetiškai ir, nors visą gyvenimą stengiausi juos tinkamai prižiūrėti, problemų išvengti nepavyko. Dėl parodontozės dantys ėmė palaipsniui silpti, klibėti ir teko juos vieną po kito pašalinti. Gelbėjausi nuimamomis plokštelėmis, tačiau su jomis buvo sunku kramtyti, valgydavau labai atsargiai, - savo istoriją papasakojo kaunietė G. Daunorienė. - Nutariau įsidėti implantus, tačiau viršutinis žandikaulis buvo sunykęs. Tam, kad būtų išvengta kaulo priauginimo, gydytojas pasiūlė į viršutinį žandikaulį dėti naujuosius "Zygoma" implantus. Operacijos metu gydytojui talkino jo komanda, iš viso aplink mane darbavosi trys specialistai. Per procedūrą man neskaudėjo, iš karto uždėjo laikinus dantis, taigi nė vienos dienos nebuvau be dantų." G. Daunorienei buvo visiškai atkurti abiejų žandikaulių dantys.
Panašios problemos kankino ir klaipėdietį penkiasdešimtmetį Rimą Rimkų. "Dėl parodontozės apatiniame žandikaulyje dantų beveik nebeliko. Net nenoriu prisiminti, kiek vargau su nuimama plokštele - ji buvo labai nepatogi ir nemaloni. Kartais net vandenį gerdamas pajusdavau, kaip ji slenka į viršų." Išsigelbėjimą vyras rado pas Klaipėdos odontologijos klinikos vadovę Jolantą Leščiuvienę. "Visiškai pasitikėjau gydytoja, todėl visai nebijojau. O ir nebuvo ko. Neskaudėjo nei per procedūrą, nei po jos. Pats implantavimas neužtruko nė valandos."
G. Daunorienei ir R. Rimkui buvo pritaikyta pažangi "All-on-4" metodika. Taikant ją vieno žandikaulio dantims atkurti vietoj tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik keturi. Nauji dantys ant implantų atrodo kaip natūralūs ir paprastai laiko iki gyvenimo pabaigos."
"Jaučiuosi kaip su savo tikrais dantimis. Valgyti galiu viską, net ir kietą maistą, tik iš seno įpročio vis pasisaugau. Sesuo juokauja, kad dabar mano šypsena holivudinė. Ir psichologiškai dabar jaučiuosi visai kitaip, džiaugiuos puikia savijauta, bendravimo laisve", - tvirtina ponia Giedra. Jai antrina ponas Rimas: "Net neįsivaizduoju, kad būčiau be savo naujų dantų. Dabar kitas gyvenimas, kita psichologinė savijauta."
Implantų ypatumai
"Suskaičiavau, kad naudojant šiuos implantus ir taikant modernias technologijas, dantis atkurti galima iki 6 kartų greičiau nei įprastai implantuojant, - teigia S. Bankauskas. - Turiu omenyje unikalią "Nobel Biocare" metodiką "NobelGuide", kai dantys implantuojami pagal kompiuteriu sukurtą planą. Chirurginė dantų implantavimo procedūra suplanuojama itin tiksliai ir kruopščiai, gydymas yra maksimaliai trumpas, tiek implantuojant, tiek ir po šios procedūros paprastai neskauda, gyja greitai ir sklandžiai."
Gydytoja J. Leščiuvienė džiaugiasi, kad su "Nobel Biocare" implantais prarastus dantis galima atkurti tik per vieną vizitą.
Pasak gydytojos J. Leščiuvienės, su skirtingais implantais taikomos skirtingos dantų atkūrimo metodikos, kurios savo ruožtu diktuoja, ar pašalinus dantis teks būti su tarpais burnoje, ar - dar blogiau - bedante burna, ar jau po vieno vizito galėsite plačiai šypsotis ir džiaugtis naujais dantimis. "Nobel Biocare" implantai iš pradžių gali pasirodyti brangesni už kitus. Tačiau pacientai turi atkreipti dėmesį į galutinę viso gydymo sumą. "Naudojant šiuos implantus galima išvengti daugelio tarpinių procedūrų, kurios papildomai kainuoja ir užima nemažai laiko. Pavyzdžiui, taikant momentinį implantavimą, implantas įdedamas į ką tik pašalinto danties vietą, nereikia laukti, kol sugis, ir tik tada implantuoti, - pasakoja klaipėdietė gydytoja. - "Nobel Biocare" implantams gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją, o tai daug ką pasako apie jų kokybę ir patikimumą."
Vairuotoju dirbantis Rimas Rimkus, paklaustas, ką galėtų atsakyti teigiantiems, kad implantai - ne paprastų Lietuvos žmonių kišenei, atsako: "Tikrai nesutinku! Tai prioritetų klausimas. Tiek pinigų išleidžiame neskaičiuodami, prisiperkame įvairių daiktų pasiėmę vartojimo kreditus ar pasinaudoję išperkamąja nuoma ir net nepagalvojame, ar mums jų reikia. O nauji tvirti dantys - tai ne tik patogumas kramtyti, tai - geros emocijos ir visaveris gyvenimas."
Rašyti komentarą