Rusai velnio lašeliams daug atsparesni, nes jie turi ypatingą rinkinį genų, nuo kurių priklauso fermentų, oksiduojančių alkoholį, gamyba. Vokietis nuo stiklinės degtinės tuoj pat apgirsta, o rusas paprašo įpilti dar...
Dar sunkiau mongoloidų rasės atstovams, kurių organizmas labai mažai pagamina alkoholį skaidančio fermento.
Rusų sugebėjimas daugiau išgerti dar nereiškia, kad tai nekenkia jų organizmui. Greito oksidavimosi proceso metu jiems labai greit kepenyse susikaupia didelis kiekis toksinų.
Alkoholio poveikį žmogaus organizmui tyrinėja Rusijos sveikatos ministerijos mokslinio tyrimo institutas. Jo darbuotojas medicinos mokslų daktaras Vladimiras Nužnas pataria, kaip gerti alkoholį.
Pagirių sunkumas priklauso nuo išgerto kiekio ir visada reikia laikytis tos normos, kurią žmogus, sulaukęs 25 metų, bandymais jau būna sau nusistatęs. Jokiu būdu nemaišykite įvairių gėrimų. Geriausia gerti tik vieną. Jeigu gėrėte degtinę ir ji baigėsi, nepereikite prie vyno arba atvirkščiai. Jeigu tenka pradėti šampanu, po pirmosios taurės gerai užkąskite ir gerkite pasirinktą gėrimą. Šampano daugiau nelieskite, nes kitaip turėsite nemalonumų. Šampane yra dujų, kurios aktyvina alkoholio pasisavinimą.
Netiesa, kad degtinė pats nepavojingiausias gėrimas, palyginti su įvairiais konjakais ar viskiais. Visos kalbos, kad kuo švaresnis alkoholis, tuo mažiau kenkia sveikatai, - mitas.
Tyrinėjimai rodo, kad visi gėrimai, kurių pagrindą sudaro rektifikuotas spiritas (cheminiu atžvilgiu labai švarus), greičiau sukelia alkoholizmą ir gydantis atsisakyti degtinės kur kas sunkiau negu konjako.
O štai spirituotuose gėrimuose, pagamintuose paprastos distiliacijos būdu, - viskyje, konjake, visų rūšių brendyje, gerai iš grūdų pagamintoje naminėje degtinėje - lieka natūralių mikropriemaišų, kurios turi stipriai veikiančių naudingų savybių ir apsaugo organizmą nuo toksinio alkoholio poveikio.
Puikiai nuima stresus, saugo organizmą nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei radiacijos ne daugiau kaip 30-50 mililitrų alkoholio. Problema tik tokia, kad retai kas imsis tokių mažų dozių.
Išgėrus alkoholio, būtinai reikia ir užsigerti, ir užkąsti. Maistas sulėtina jo įsiurbimą į kraują, skystis padeda kepenims jį perdirbti, o inkstams šalinti iš organizmo toksinus. Užsigerkite sultimis ar paprastu vandeniu - jokiu būdu ne gazuotu.
Kalbos, kad geriausias būdas išsipagirioti - rytą išgerti 50 gramų degtinės - visiška nesąmonė. Toks būdas - tiesus kelias į alkoholizmą. Pagirias reikia persirgti, geriausia gulint arba miegant.
Jeigu tai neįmanoma, į pagalbą ateis skystis nuo raugintų agurkų ar kopūstų, vaisių sultys (ypač obuolių), ištirpintas aspirinas. Žarnyno problemų padės atsikratyti aktyvuota anglis, polifepamas, pieno ar kefyro litras. Negalima vartoti šlapimą varančių preparatų, nes alkoholis ir taip dehidruoja organizmą.
Mokslininkas pateikia receptą, kaip įveikti pagirias. Jį, pasak daktaro, sukūrė patys alkoholikai. Pusėje litro vidutinio stiprumo arbatos ištirpinti 4-5 šaukštus medaus ir išspausti vienos citrinos sultis. Patikrinta - padeda.
Rašyti komentarą