Jo tyrimų rezultatai, gauti ilgai stebėjus daugiau kaip 470 tūkstančių žmonių aštuoniose šalyse, buvo paskelbti naujausiame specializuoto kardiologijos žurnalo "Europian Heart Journal" numeryje. "Neišsimiegojimas, vėlyvas gulimas ir ankstyvas kėlimasis, taip pat kiti miego sutrikimai yra uždelstinio veikimo bomba žmogaus sveikatai", - teigia mokslininkas.
F. Kapučui pavyko nustatyti, kad, miegant mažiau kaip šešias valandas per parą, infarkto rizika padidėja beveik 50 procentų, o insulto - 15 procentų. Negana to, nemiga 12 procentų padidina belaikės mirties riziką. Pasak mokslininko, dėl neišsimiegojimo žmogaus organizme išsiskiria "streso hormonai" ir kitos cheminės substancijos, kurios "apnuodija" širdies ir kraujagyslių sistemą. Bet pernelyg ilgai miegoti irgi nerekomenduojama, kadangi tai taip pat gali pakenkti sveikatai.
Idealus miegas - 7-8 valandos per parą, bet reikia atsižvelgti ir į individualius poreikius. "Sveikas miegas - ilgo gyvenimo laidas. Miegokite, kiek jums reikia, ir būsite sveiki", - pataria mokslininkas.
Rašyti komentarą