Laimingi todėl, kad juokiamės

Laimingi todėl, kad juokiamės

"Juokiamės ne todėl, kad esame laimingi, bet esame laimingi todėl, kad juokiamės", - sako juoko jogos mokytoja Lina Kalendraitė.

Šiuo metu šešiasdešimtyje pasaulio šalių yra per 60 tūkst. juoko jogos klubų, į kuriuos žmonės ateina pasijuokti be priežasties.

Įsivaizduokite grupę suaugusių žmonių, šūkalojančių skanduotes "Hou hou cha cha cha", "Labai gerai, labai gerai, valio" arba rodančių vienas kitam išverstas kišenes ir netveriančių juoku dėl to, kad nėra pinigų.

L. Kalendraitė, juoko jogos mokytoja, iš karto perspėja nesibaiminti dirbtinio (arba darbinio) juoko, mat protas neskiria jo nuo nuoširdaus. Taigi nieko tokio, jei iš pradžių bandysime juoktis dirbtinai - vėliau mums būtinai pavyks nukelti juoko dangtį ir pratrūkti nuoširdžiu juoku. Juolab kad pratimai atliekami grupėje, o juokas yra užkrečiamas.

"Juokiantis organizme vyksta cheminės reakcijos, skiriasi endorfinai (euforijos būseną sukeliantys hormonai, natūralūs skausmo malšintojai) ir, atvirkščiai, mažėja streso hormonų lygis. Juokas - puiki mankšta vidaus organams, širdžiai, juokiantis gilėja kvėpavimas ir valosi plaučiai, gerėja kraujotaka. Juokas padeda ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Suaugę mes esame įpratę slopinti savo jausmus ir emocijas, o juokas mus išlaisvina", - apie juoko naudą pasakoja L. Kalendraitė.

Ji prisiminė vieną 30 metų vyrą, kuris vis tvirtino netikįs dirbtinio juoko galia, tačiau po trečio užsiėmimo pareiškė supratęs, kodėl veikia juoko joga. "Mano problemos buvo nukeltos nuo postamento", - paaiškino vyras.

Atlikti tyrimai parodė, kad vaikas per dieną juokiasi apie 150 kartų, suaugęs žmogus - 6 kartus, vaikas nusišypso 400, o suaugęs - ne daugiau kaip 15 kartų.

Anot L. Kalendraitės, juokas keičia mūsų požiūrį į gyvenimą, suteikia daugiau pozityvumo, mes lengviau susidorojame su problemomis, gyvenimas tarsi nušvinta kitomis spalvomis.

L. Kalendraitė juoko jogos praktikos mokėsi iš jos pradininko Indijos gydytojo Madan Kataria. Kartą gydytojas, rengdamas straipsnį apie juoko naudą, teigia suvokęs, kad juokas yra neįtikimai naudingas. Tą patį rytą M. Kataria išlėkė į vieną iš Mumbajaus parkų ir prisikalbino keturis žmones kas rytą susitikti ir juoktis. Iš pradžių pradėjo nuo anekdotų - rinkdavosi kiekvieną rytą gal porą savaičių ir buvo visi labai patenkinti. Tačiau veikiai anekdotai išsisėmė, tapo įžeidžiantys ir grupelė nutarė išsiskirstyti. Tada gydytojas pasiūlė tiesiog pabandyti nukelti "dangčiuką" ir pasijuokti iš pradžių dirbtiniu juoku. Nors daugelis buvo skeptiškai nusiteikę, vis dėlto sutiko pakikenti ir visų nuostabai juokas išsiveržė. Žmonės juokėsi daugiau kaip 10 minučių.

Ilgainiui atsirado juoko pratimai, o linksmasis gydytojas pradėjo važinėti po pasaulį, skleisdamas šią paprastą juoko jogą, arba juoko terapiją.

O kai bekeliaudamas pasiilgo savo juoko grupelės, sugalvojo vieną naudingą juoko pratimą "Telefonas": išsitrauki savo mobilųjį telefoną, pridedi prie ausies ir juokiesi. Kas čia žino, su kuo kalbiesi.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder